Skocz do zawartości

G OLEJ W SKRZYNI AUTOM


szymon049

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym nie wymieniał. W 8 przypadkach na 10 zaczynają się problemy. Moje BMW 535d rocznik 2005 automat ma przebieg 224 tys. i nie zrobię tego. Rozmawiałem z mechanikiem,który prowadzi serwis BMW i wymiana oleju to nie taka prosta sprawa,oprócz oleju trzeba wymienić jakieś filtry,siateczki i inne duperele. jeżeli tego nie zrobisz to na 90% masz po skrzyni wiec się dobrze zastanów-pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie wymieniał. W 8 przypadkach na 10 zaczynają się problemy. Moje BMW 535d rocznik 2005 automat ma przebieg 224 tys. i nie zrobię tego. Rozmawiałem z mechanikiem,który prowadzi serwis BMW i wymiana oleju to nie taka prosta sprawa,oprócz oleju trzeba wymienić jakieś filtry,siateczki i inne duperele. jeżeli tego nie zrobisz to na 90% masz po skrzyni wiec się dobrze zastanów-pozdro

 

na takie tematy zacznij rozmawiać z ludźmi, którzy zajmują się automatycznymi skrzyniami biegów :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej wymieniać! Nalezy to robić co ok 80-90 tyś km (wbrew zaleceniom producenta). Niestety ta wymiana jest dość kosztowna, do e60 po lifcie wchodzi ok 9 litrow oleju (na nowa skrzynie), co prawda calego się nie da zlać ale trzeba liczyć jakieś 7,5l co daje ok 700zł za olej plus filtr oleju, ktory jest niestety zintegrowany z miska olejową - koszt ok 1000zł + robocizna. Ja za wymianę Oleju w skrzyni w 335i zapłaciłem 1800zł. Ale to nic w porównaniu do ceny skrzyni :)

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

BMW leje castrol, ale do silnika a nie do skrzyni. Orginalny olej jest w charakterystycznych 20l wiadrach. I jest w przeciwieństwie do wielu płynów ATF jest koloru żółto-miodowego. Nie wiem kto to produkuje (może nawet i castrol), ale jest to jakaś kompozycja wskazana nawet w dokumentacji producenta skrzyni ZF

 

http://obrazki.elektroda.pl/1762222500_1300556061_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
BMW leje castrol, ale do silnika a nie do skrzyni. Orginalny olej jest w charakterystycznych 20l wiadrach. I jest w przeciwieństwie do wielu płynów ATF jest koloru żółto-miodowego. Nie wiem kto to produkuje (może nawet i castrol), ale jest to jakaś kompozycja wskazana nawet w dokumentacji producenta skrzyni ZF

 

http://obrazki.elektroda.pl/1762222500_1300556061_thumb.jpg

 

 

Shell to produkuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.