Skocz do zawartości

Naprawa zawiasu tylnej klapy


grafał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam kolejny problem z tylną klapą . Po wymianie sprężyn gazowych uszkodzeniu uległ lewy zawias. Wypadł jakiś bolec z zawiasu i teraz nie mogę do końca otworzyć klapy i tylnej szyby. Próbowałem "wyciągnąć" ten element, ale mi się nie udało - chyba to jest sprężyna od tylnej szyby. Czy może ktoś miał podobny problem, bo zauważyłem, że poprzedni włściciel naprawiła prawy zawias w tym samym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja już się martwiłem że poprzedni właściciel mojej bawarki coś kombinował przy tylnej klapie...a tu się okazuje że to dość częsta usterka. Miałem taki sam problem z zawiasem tylnej klapy. Zakup nowego to cena 120zł. Robocizna zależy od warsztatu oczywiście ja miałem robione za darmo w zaprzyjaźnionym warsztacie. Nie powinien to być jakiś duży wydatek bo jest to prosta naprawa.

U mnie problemem był pęknięty sworzeń w prawym zawiasie (został ścięty przy główce). Sprężyna obróciła się i zaparła o ramę. Spowodowało to pęknięcie górnego spojlera klapy podczas jej otwierania

Jeśli ktoś potrzebuje namiary na firmę w której kupuję wszelkiej maści nietypowe elementy które uległy zniszczeniu w mojej e91 to prosiłbym o kontakt na maila. Firmę przez przypadek znalazłem na allegro podczas szukania w/w zawiasu. Maja oni części nowe i używane w przystępnych cenach, Paczka przychodzi po 2 dniach i co najważniejsze płaci się przy odbiorze...a co najlepsze zamówienie jest przez telefon " na gębę" (ja profilaktycznie wysyłam jeszcze sms :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...
U mnie prawy się zepsuł - bolec wypadł ale sprężyna jest na miejscu. Jak czytam forum, to widzę, że to częsta usterka. Może nie wymieniać zawiasu, bo rozbierania jest trochę, tylko nagwintować otwór po trzpieniu i wkręcić jakiś inny bolec. Przerabiał ktoś już taki wariant?

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, może ktoś zrobi fotkę dla potomnych co w tym zawiasie bo nie mogę sobie wyobrazić co tam ulatuje :?

Było by miło gdyby ktoś wrzucił fotkę :cool2:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, może ktoś zrobi fotkę dla potomnych co w tym zawiasie bo nie mogę sobie wyobrazić co tam ulatuje :?

Było by miło gdyby ktoś wrzucił fotkę :cool2:

 

http://i.imgur.com/VjVAXHZ.jpg

 

...i drugie zdjęcie

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego za zdjęcia teraz już wiem o co chodzi, bardzo dziwne że ten bolec ulatuje w ten sposób :shock:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W Asi 450zl ja kupilem używkę za 50zl i dziala.

Z wymiana troche zabawy ale tragedii nie ma, zdejmujesz plastiki wew klapy sa na zatrzaski, musi zdjąć spojler i pokolei podkręcasz wszystko tragedii nie ma ale warto to robic w 2 osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.