Skocz do zawartości

318d - sedan czy touring i w co doposażyc?


Szywka

Rekomendowane odpowiedzi

Obstawiam że kupiec wie że ma 13 000pln na dodanie ponieważ tyle ma określony budżet i odejmując od niego cenę podstawowej wersji E90 zostaje mu 13 000pln.

 

Ja zrobiłbym tak:

Poszedł do najbliższego dealera, usiadł z doradcą sprzedaży i powiedział tak:

-Biorę od was nowe 320d które musi mieć klimatronik, bi-xenon, skóre łączoną z materiałem, kierownica M, podgrzewane fotele i iDrive. Mam na to - cena E90 + te 13 000pln. Niech tak kombinują z rabatem żeby się zmieścić, na 100 % dadzą radę :)

 

Bardzo sluszna koncepcja niestety raczej nie przejdzie, zakup jest z typu grupowych i wybor jest wlaciwie pomiedzy podstawa 318d a 316d + wyposazenie w okreslonym przez mnie limicie, ponoc bylo pare 320D w automacie z rocznika 2010, w ten weekend nie udalo mi sie podjechac do dealera wiec do kolejnej soboty tego raczej nie zweryfikuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja decyzja, wiadomo możesz wziąć 318d i zrobić powyższy "myk" który napisałem. Uwierz że dealerzy mają na tyle duże pole manewru że bez problemu dałbyś radę to wynegocjować. Myślę że warto trochę się pogimnastykować, w końcu będziesz trochę czasu w środku spędzał... :wink:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyposażenia to chciałbym lepsze niz standardowe audio, moze xenony i... ogrzewanie postojowe :twisted: chodzi o to ze autko bedzie wiekszosc dnia stalo pod chmurka i chcialoby sie wsiasc juz do cieplego wnetrza, nie wiem natomiast na ile rozwiazanie w bmw jest funkcjonalne (wlaczanie czasowe? zdalne?)

 

Do Webasto dostaniesz pilota. Uruchamiasz 30 minut wcześniej i zapominasz o skrobaniu szyb, nawet tylnej przy ponad -10. Masz wrażenie jakbyś wsiadał do samochodu który właśnie co wrócił z trasy. Przy temperaturze powyżej 15C jego uruchomienie powoduje że wnętrze będzie tylko przewietrzane, zawsze to coś jak leje się żar z nieba i samochód soi na słońcu.

 

Musisz jednak pamiętać że aby mieć Webasto musisz zamówić również iDrive.

 

Pozdraiam

 

Dlatego tak wlasnie webasto chodzi mi po glowie. W chacie auto bedzie stalo w garazu ( w ktorym co prawda panuja temperatury minusowe ale po wyjezdzie autko szybko sie nagrzewa). Natomiast w ciagu dnia parkuje pod chmurką, często wracam w poznych godzinach no i przy naszej aurze najpierw odśnieżanie, potem skrobanie, no i w aucie zrobi się ciepło właściwie jak już dojade do domu :mad2: Fakt jednak ze cena tego wyposazenia jest wysoka czy to w bmw czy w volvo.

 

Co do idrive to w konfiguratorze po zaznaczeniu webasto nie ma info ze cos trzeba automatycznie dokupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak możesz to podjedź jak najszybciej, automat to wspaniała sprawa, może jeszcze mają w ukryciu.

Pzdr.

 

tak sprawdze, aczkolwiek jak myslalem bmw to nigdy do glowy nie przychodzil mi automat. 320D jest juz wystarczajaco mocny ale 318d tez daje rade w automacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj "trochę" poisalismy o wyposażeniu, lepszym/gorszym:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=141981&hilit=bajery

 

dzieki, przejrzalem ten bogaty wątek :D

 

Powiem tak, auto bedzie wieksza czesc uzytkowane w miescie na krotkich dojazdach do pracy i wszedzie indziej gdzie bedzie trzeba. Dodatkowo z raz w miesiacu trasa Wawa-Śląsk, poznymi porami zeby bylo luzniej. Z tego powodu ksenony tez bym chcial. Przydatne na pewno bylyby czujniki cofania ale sa drogie a auto bedzie ubezpieczone :D Tzn nigdy nie zdarzylo mi sie jeszcz przytrzec i dalej bede uwazal nawet bez czujnikow :cool2: Kierownica podgrzewana nie chodzi razem z kierownica M wiec wybieram kierownice M, alufelgi i lakier metalizowany hmm sa pakiety "polski" i "polski plus" moze na to sie zalapie jak nie to zostana stalowki i kolor forda T czyli czarny :D Lubie sluchac muzyki w samochodzie wiec radio professional i chetnie hifi (rozumiem ze zamiast tego mozna ten dedykowany pakiet alpine zalozyc?) No i moze servotronic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupiłem swoje 318iT w automacie chciałem pojeździć "3" w automacie, obojętny rodzaj paliwa, w Bavarii w mieli jedynie 318dA, 143 KM, wysiadłem zadowolony i zauroczony skrzynią 6HP19Z.

Jeźdżę od 20 lat automatami, począwszy od Nissana, poprzez Hondę, Forda na zmianę z Volvami. Nic tylko skrzynia ZF-a. Co do motoru bajka, rwał odpowiednio.

Ja już najeździłem się szybko, teraz bawi mnie zwinność skrzyni i świadomość, że jak trzeba to odjadę.

W E87 moja żona ma 143 konie w dieslu i manualu. Też przyjemna zabawa.

Wg mnie w touringu 143 KM i auto pojedzie ok.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej w webasto osobiście bym nie inwestorał, bo jest dużo ciekawszych opcji do wyboru (automat, lepsze fotele, nagłośnienie, itp). Webasto to dla mnie jeden z tych dodatków, które fajnie mieć, ale ogólnie nie są specjalnie potrzebne. Bo powiedzmy sobie szczerze - kilka razy w zimie tego użyjesz i to wszystko.

 

Z własnych obserwacji wiem, że kiedy masz skóre w aucie, to dobrze jest mieć grzane fotele i webasto, bo wsiadanie na zimną skórę (kiedy auto stało na dworze pół dnia lub dłużej) do przyjemnych nie należy, ale już przy tapicerce materiałowej tego problemu nie ma. Jeśli chodzi o grzanie, to zdecydowanie na zimę wolę podgrzewanie kierownicy, a środek dośc szybko się nagrzewa - przynajmniej u mnie w 2.0d przy minusowej temperaturze jest ciepłio zanim dotre z biura do domu, a mam raptem kilka km i też wracam późno :)

 

Za to lepsze niż standard nagłośnienie w 3ce dla mnie warte jest każdych pieniądzy, automat - kwestia gustu i potrzeb. Ja wziąłbym 320d + manual niż np 318d z webasto i automatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, na moje oko iDrive nie jest niezbędny...

 

Sprawdziłem Twoje oko. Faktycznie, może to być również Radio Professional. Chodzi o możliwość programowania tego ustrojstwa.

 

(...)Bo powiedzmy sobie szczerze - kilka razy w zimie tego użyjesz i to wszystko(...)

 

No to będę szczery. Używam Webasto średnio 2 razy dziennie, w zależności od tego czy w nocy samochód stał w garażu. Ostatnio bawiąc się INPą aż się przeraziłem jak zobaczyłem ile razy webasto było już uruchomione - ponad 4 tyś razy. Jestem tak wygodny że podgrzewam sobie samochód nawet jeżeli na zewnątrz jest 10 stopni na plusie. Nie lubię prowadzić samochodu w kurtce, dlatego chcę wsiadać do nagrzanego wnętrza.

 

No ale gdybym miał wybierać czy np. Xenon czy Webasto. Nie będę się wygłupiał, oczywiście że Xenon :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wszystko super. Ale tutaj jest pytanie czy chcielibyście Webasto i... nic :duh:

zamiast cieszyć się autem to będzie miał w nim ciepło :norty: :mrgreen:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wszystko super. Ale tutaj jest pytanie czy chcielibyście Webasto i... nic :duh:

zamiast cieszyć się autem to będzie miał w nim ciepło :norty: :mrgreen:

 

spoko webasto 5600 wiec na xenon i moze hifi jeszcze by starczylo w ramach tych 13 tys :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostalem 318d sedan auatomacie na maly test drive

 

No teraz mam jeszcze wiekszy dylemat bo nie wiem czy brac w manualu czy w automacie tak mi sie spodablo :)

 

Nic trzeba sie sie bedzie manualem tez przewiezc:) Najgorsze jest to ze jutro musz ego oddac i czekac 3 miesiace :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zależy gdzie głównie jeździsz - jeśli miasto to wg mnie automat się lepiej sprawdza.

Poza tym przy automacie odchodzą Ci słabe elementy konstrukcji przeniesienia napędu jakimi są sprzęglo i dwumas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponizej specyfikacja mojej testówki. Pogrubilem co wedlug mnie jest wyposazeniem dodatkowym. Reszta chyba stnadard prawda?

 

VIN long WBAPG11080A098314

Type code PG11

Type 318D (EUR)

Dev. series E90 (MUE)

Line 3

Body type LIM

Steering LL

Door count 4

Engine N47T

Cubical capacity 2.00

Power 105

Transmision HECK

Gearbox AUT

Colour SCHWARZ 2 (668)Upholstery STOFF VERTEX/ANTHRAZIT (EBAT)

Prod. date 2010-09-27

Order options

No. Description

1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES

1CB CO2 CONTENT

1CD BRAKE ENERGY REGENERATION

2BW LT/ALY WHEELS DOUBLE SPOKE 268

2PA LOCKING WHEEL BOLTS

205 AUTOMATIC TRANSMISSION230 EU SPECIFIC ADDITIONAL EQUIPMENT

258 RUNFLAT TYRES

302 ALARM SYSTEM

4AT INT.TR.FINI. BLACK HIGH-GLOSS

423 FLOOR MATS, VELOUR

428 WARNING TRIANGLE

441 SMOKERS PACKAGE

502 HEADLIGHT WASHER SYSTEM

507 PARK DISTANCE CONTROL (PDC)

521 RAIN SENSOR

522 XENON LIGHT534 AUTOMATIC AIR CONDITIONING

698 AREA-CODE 2

7NH BMW SERVICE INCLUSIVE 5/100

710 M LEATHER STEERING WHEEL8AT POLISH/OWNERS HANDB./SERV. BOOKL

8SP COP CONTROL

8TL DAYTIME LIGHTS FRONT AND REAR AKTIV

8TM DAYTIME LIGHTS BY AUTOMOTIVE START

8TN DAYTIME LIGHTS ABOUT LIGHTMENU ADJU

818 MAIN BATTERY SWITCH

863 EUROPE/DEALER DIRECTORY

877 DELETION CROSS-OVER OPERATION

Series options

No. Description

249 MULTI-FUNCTION FOR STEERING WHEEL

321 EXTERIOR PARTS IN BODY COLOR

520 FOGLIGHTS

548 SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING

851 LANGUAGE VERSION GERMAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.