Skocz do zawartości

problem z e32 750


kudlatye32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem ze bede sie powtarzal bo juz napewno nie jedna osoba miala z tym problem jednak jest to auto naprawde skomplikowane , dlatego postanowilem napisac otoz owa beemka wkreca sie tylko do 3tys obrotow max , pojedzie 80km/h ,mam wrazenie jakby nie chodzila na jedna strone. czasami cos jej odwali i chodzi normalnie ladnie sie wkreca , jednak jest to coraz rzadziej,

myslalem ze sa to pompy paliwa wymienilem i nic z tego, przepustnice sie do konca nie otwieraja ,

mimo wszystko znajomy mechanik je wyczyscil i tez nic z tego

Swieci sie jescze kontrolka EML. i przy zmianie biegow delikatnie szarpnie. myslalem zeby pojechac do mechanika juz z tym bylem u kedzi na glogowskiej i u innych ale jak mowie co to za auto to zaden chojrak sie nie chce podjac naprawy . ktos wie co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie 750 ,z 730 niema problemów,nic ci nie powiem bo co 750 tka to inny problem i inne rozwiazanie,dziś to a jutro następne zdażenie miałem ten model i nigdy więcej teraz mam 730 i niewiem co to awaria silnika .Tylko komputer i servis a koszt sam zobaczysz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, bez przesady M70 jest niezniszczalny, jeżeli się zna na elektryce. Ale tak jest ze wszystkimi autami luksusowymi, a takim to auto było. Jeżeli się świeci cały czas EML to wadliwy jest licznik. Jeżeli EML się wogóle nie zapala to można myśleć o innych przyczynach.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim silnik prawdopodobnie pracuje w trybie awaryjnym, tzn. tylko na 6 cylindrach. Pojedz do serwisu, ktory potrafi odczytac bledy z komputera - inaczej to wrozenie z fusow. Moze to byc problem w ukladzie zaplonowym, a moze byc nieszczelnosc w jednym z kolektorow dolotowych, albo 50 innych rzeczy.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapal auto i stuknij od dołu w bak . ja miałem przypadek że zacinała mi się jedna pompa paliwa , jak stuknąłem w bak to się odwieszała i auto paliło normalnie.

 

Co do paliwa z ORLENU to nie ma lepszego - i nie jestem ajentem stacji . Tylko ORLEN.

Pozdrawiam kanap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się chodzi na połowie cylindrów, podejrzewam EML. Ciężko czasami jest się połączyć z 50-tkami, szczególnie z 8.

BMW - Broń Masowego Wrażenia


Moja 850i

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=120911

http://img121.imageshack.us/img121/5670/pasek2e.jpg

detailing http://www.funkyking.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie, niestety nadal aktualny. jestem juz umowiony do elektronika ktory podjal sie sprawy, podlaczylem sie do kompa i wyszlo ze sonda lambda chociaz ciezko mi wierzyc zeby to bylo to, wydaje mi sie ze pare rzeczy w tym aucie jest nie sprawnych , poza tym nie mogl sie w ogole podlaczyc na poczatku elektronika w tym aucie to porazka . pompa paliwa zostala wymieniona wiec nie powinna sie zacinac..Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli świeci sie EML to najprawdopodobniej zacina się jedna przepustnica bo tam przecież nie masz linek i chodzi Ci na jedną stronę...to samo miał mój kolega w 750.Poruszanie tym silniczkiem przy przepustnicy zawsze pomagało bo coś tam nie łączyło...ale u Ciebie może być on też całkiem uszkodzony.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
hej mam podobny problem z tymi samymi objawami.byłem na kompie i pokazał błąd czujnika połozenia wału.przed badaniem na kompie EML zapalał sie po przekręceniu zapłonu po chwili gasł jak EML nie zapalał sie wcale to wiedziałem ze nie będzie pracował jak nalezy, po badaniu wcale sie nie zapala a objawy jak były tak są ale raz działa oki a raz nie na pewno wymienie licznik ale jezeli to nie to to co moge jeszcze sprawdzić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.