Skocz do zawartości

Poziom oleju 320d

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
sprawdzajac poziom oleju na bagnecie wydaje sie zawsze jakby go bylo zawsze lekko powyzej max :| czy to normalne? Jak to u was wyglada?
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
A sprawdzasz tak jak jest w instrukcji czyli 5 min. po zgaszeniu rozgrzanego silnika ?
Opublikowano
  • Autor
tak zazwyczaj sprawdzam po wiele dluzszym postoju,np. po nocy nim odpale
Opublikowano
czy to normalne?

 

Nie to nie jest normalne

Za dużo nalałeś czy spływa ropa do miski?

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Jeździsz na krótkich trasach ?
Opublikowano
  • Autor
czy to normalne?

 

Nie to nie jest normalne

Za dużo nalałeś czy spływa ropa do miski?

Tego to nie wiem bo sam nie zmienialem,moze mechanik za duzo nalal :roll: robie dziennie ok 40 km i nie po miescie

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Upuść dołem lub wężyk i strzykawka (duża) przez otwór miarki oleju i kontroluj .
Opublikowano
  • Autor
Filtr DPF mam,ale slyszalem ze on robi takie psikusy gdy sie jezdzi przewaznie po miescie w korkach,a ja jezdze poza miestem i rozwijam duze predkosci,na bagnecie zakrywa mi dokladnie napis MAX a jesli dobrze zrozumialem maksymalnie powinien sie znajdowac ponizej tego napisu czy sie myle :?:
Opublikowano
Najlepiej na środku tego wykrzywienia
Opublikowano
  • Autor
Panowie ja juz sam zglupialem :oops: problemem jest chyba to ze zle sprawdzam poziom oleju :shock: Czy sprawdzajac poziom nalezy wcisnac bagnet do samego konca lacznie z ta czerwona koncowka? Bo jak sprawdzam bez wciskania do samego konca tylko do momentu blokady przez owa koncowke to poziom jest idealny :duh:
Opublikowano

Jak ty to zrobiłeś ze tą czerwoną końcówkę całą wcisnąłeś :shock:

 

Tu masz wciśniety do końca tak jak ma być : http://img13.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/24/83/84/1324838437

Opublikowano
  • Autor
Jak ty to zrobiłeś ze tą czerwoną końcówkę całą wcisnąłeś :shock:

 

Tu masz wciśniety do końca tak jak ma być : http://img13.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/24/83/84/1324838437

u mnie bagnet nieco inaczej wyglada,pod czerwona koncowka wystajaca na zewnatrz jest jeszcze czerwone zgrubienie nizej z dwoma uszczelkami, w tym miejscu trzeba mocniej docisnac by bagnet wszedl do konca,i teraz nie wiem czy sprawdzajac poziom trzeba docisnac do konca czy tez nie :?:

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Tak jak w czasie eksploatacji samochodu czyli do końca.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Zawsze jak wkładasz to chyba do końca, nie :mrgreen:
Opublikowano
  • Autor
Zawsze jak wkładasz to chyba do końca, nie :mrgreen:

zalezy od dlugosci bagnetu tez :mrgreen:

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Zawsze jak wkładasz to chyba do końca, nie :mrgreen:

zalezy od dlugosci bagnetu tez :mrgreen:

 

Ty nie świntusz tylko idź upuścić, olej oczywiście :mrgreen:

Opublikowano
  • Autor
Zawsze jak wkładasz to chyba do końca, nie :mrgreen:

zalezy od dlugosci bagnetu tez :mrgreen:

 

Ty nie świntusz tylko idź upuścić, olej oczywiście :mrgreen:

:? to ile tego oleju moze byc za duzo? jak zakrywa napis MAX no i co moze grozic jazda z takim nadmiarem bo juz pare miesiecy tak jezdze :duh:

Opublikowano

a kiedy mierzysz ten olej ?

Bo nie mierzy sie rano po nocy tylko po 10 min od zgaszenia silnika.

Opublikowano
nie mierzy sie rano po nocy tylko po 10 min od zgaszenia silnika.

 

a to niby dlaczego?

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
upuść ok 0,3 l .max poziom 3/4 miarki. Nie mierz po 10 min tylko po znacznie dłuższym czasie.

Edytowane przez Andrzej62

Opublikowano

a to niby dlaczego?

bo tak jest -niby- w instrukcji obslugi auta.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Koledzy najpierw poczytajcie instrukcje obsługi w waszych samochodach a pózniej bierzcie sie za sprawdzanie stanu oleju.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

a to niby dlaczego?

bo tak jest -niby- w instrukcji obslugi auta.

 

Według mnie pozbawione logiki.

Opublikowano
to napisz do inzynierow Bmw ze sie myla :lol:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.