Skocz do zawartości

E39 2.5tds 96r sedan problem ze światłami


lukasz-151

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam bmw e39 96r sedan 2.5tds.Ostatnio po zgaszeniu auta i wyjsciu zobaczyłem że świecą światła.Okazało się że światła wyłączyłem lecz nadal świecą.Dotyczy to świateł długich.Nie ma sposobu na ich wyłączenie.Świecą non stop.Co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj odłączyć aku i podłącz znowu.jezeli to ise powturzy to przekaznik się przypomina albo masz przy nim jakieś zawilgocenie i zwiera.

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCM znajduje się po stronie pasażera,z prawej strony na dole,pod tapicerką.Masz auto z 1996 roku,więc to LCM II z wyjściami sterującymi światłami na triakach i prawdopodobnie te które odpowiadają za światła długie są uwalone.W dziale "zrób to sam" jest opis jak sprawdzić te triaki i jak je wymienić.Na Allegro je kupisz w cenie 20-30 złotych za sztuke.Jesli jednak nie jesteś mocny w elektronice zostaje kupić dobry,uzywany moduł świateł i go wymienić.Jest jednak problem,bo w LCM jest wpisany numer VIN oraz przebieg auta.Gdy nie zaprogramujesz modułu ( nie wpiszesz przebiegu odpowiadającego stanowi licznika) na liczniku przy przebiegu pojawi się pomarańczowa dioda świadcząca o manipulacji przy przebiegu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,do czasu naprawy pościągaj wtyczki z żarówek nie będziesz miał świateł drogowych reszta powinna działać , tak jak ci kolega pisał w dziale zrób to sam masz dokładny opis ze zdjęciami co wymienić ,popytaj w sklepach z częściami rtv może uda ci się kupić a jak nie to ci ściągnie z hurtowni . jak nie masz doświadczenia w lutowaniu to zanieść moduł i części do serwisu rtv tam za 15 zł wlutuje ci fachowo a najważniejsze jak wymontujesz lcm najlepiej nie jeździj autem bo nie będziesz miał świateł i będziesz miał problem z przebiegiem km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.