Skocz do zawartości

524 TD Zimna chłodnia,gotuje płyn,a po remoncie


WasylBMW

Rekomendowane odpowiedzi

witam...od 3 miesięcy jestem posiadaczem E34 524 TD automacik.. jest to mój pierwszy diesel BMW ,lecz nie pierwsza Bawarka:)..chcąc uniknąć problemów tds-a zakupiłem 524 td ,,co jest absolutna bzdurą bo jak dbasz tak masz.. nabywając auto wiedziałem ze czeka mnie wymiana uszczelki .auto po wyjechaniu za miasto po prostu sie grzało ,węże puchły i chłodnica zimna...wiec zakupiłem nową głowice uszczelke itp itd..wszystko cacy ,,Bunia klekocze ładnie ,równiutko jest ok,,,ale co dalej ...wszystko poskładane i zalewamy płynem,,,lejemy i lejemy odpalamy, odpowietrzamy itp..wszystko ok , do czasu az spuchły węze i wypluła płyn..wiem ze niunie trzeba umiec odpowietrzyc...nie udało nam sie a to dlatego ze przeowdzik odpowietrzający chłodnice idący do zbiorniczka wyrównawczego w kruću przy zbiorniczku był zapchany silikonem..odetkaliśmy go ...ale co dalej...niby wszystko ok beja odpowietrzona zalana płynem to jedziemy....zrobiłem 1.5km i temp znowu w góre.....wyrzygała płyn przelewem....odłączylismy nawet nagrzewnice na próbe ale to tez nie zdało egzaminu...a zauwazyłem ze chłodnica wogóle sie nie nagrzewa.przewody ciepłe a chłodnica nic...wyjąłem termostat,zalałem płynem i dalej,,chłodnica zimna a reszta grzeje sie jak zupa na obiad...nie będe pisał ze nie mam siły gdyz bardzo interesuje mnie co jest przyczyną tegoż zjawiska..myśle o wymianie chłodnicy i pompy wody.termostat kupiłem już nowy.. i teraz nie wiem od czego zacząc...panowie prośba do was...może mieliscie podobny problem z poczciwym bocianem z bawarii.. prosze o jakies propozycje..pozdrawiam ....

 

Wiele Serc, Jedno Bicie,BMW Ponad Życie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myśle no bo siła rzeczy już tylko została pompa wody i chłodnica,ale jak chłodnica sie nawet nie nagrzewa a i teraz słuchałem to z weża odpowietrzającego syczy powietrze jak z jamy smoka i to raczej chłodnica...a powiedz mi kolego jakie masz koncepcje na przeczyszzenie chłodnicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myśle no bo siła rzeczy już tylko została pompa wody i chłodnica,ale jak chłodnica sie nawet nie nagrzewa a i teraz słuchałem to z weża odpowietrzającego syczy powietrze jak z jamy smoka i to raczej chłodnica...a powiedz mi kolego jakie masz koncepcje na przeczyszzenie chłodnicy
No wiesz, pytanie czego możemy się w niej spodziewać - albo kamienia, albo pozostałości po uszkodzonej uszczelce (mieszanina oleju i płynu chłodniczego).

 

Nie powiem, jest to możliwe w obu przypadkach, ale sposobu jaki znalazłem na kamień przypadkiem na forum Omegi bym akurat nie polecał - trochę za duże ryzyko zrobienia kuku silnikowi (zgodnie z tą samą zasadą jak przy stosowaniu uszczelniaczy do chłodnic w naszych autach). Ale wiadomo o co chodzi - to samo: gorąca woda + odkamieniacz i płuczemy, z tym, że poza silnikiem.

 

Na maź olejową nie będę się produkował - trudno o lepszy opis http://www.opelomegaforum.pl/viewtopic.php?p=53861&sid=622cf24045f8956e751ef438ded589c5#p53861. I w tym wypadku raczej płuczemy cały układ, a nie samą chłodnicę... W każdym razie przy takiej pojemności jaką mają te silniki trochę to potrwa :?

 

Nie zapominaj też o pompie (ciśnienie) tak na wszelki wypadek http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=546861

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.