Skocz do zawartości

320d 136 km Problem z bc i centralnym zamkiem


p1etro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z autem.

Zauważyłem, że przestał działać BC wyświetla mi tylko temperaturę na zewnątrz natomiast nie zmienia funkcji.

Mogę tylko zmienić na liczniku rodzaj stopni czy C czy w F. Czy wiecie może co jest grane?

Gdy kupiłem auto to po przekroczeniu 10 km/h to auto się samo zamykało i po tygodniu już tego nie ma.

Auto stało 5 dni i nie dało rady odpalić ogólnie ma ciężkie odpalanie gdy ma przerwę około dnia.

Kolega odpalił mnie z kabli i centralny zamknął się po przekroczeniu prędkości, a dziś znów zauważyłem, że nie działa o co kaman?

Centralny normalnie działa zamyka i otwiera auto ale nie ma tej blokady przy prędkości.

Co może być powodem że auto ciężko pali? Aku to jakiś banner 72. czy nie powinien być większy aku, dodam że jest to roczny aku.

Zauważyłem że wcześniejszy właściciel lał mobil 10w/40 na forum piszą żeby lać 5w/30 ll04.

Wolałbym zalać 5w/40 ale czy można normalnie zlać stary olej w wlać nowy? czy po jakimś przebiegu znów trzeba wymienić?

Czy e46 320 136 posiada czujniki na wszystkich 4 kolach o stanie okładzin hamulcowych?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz uszkodzoną manetkę BC .... bo rozumiem że naciskasz przycisk BC i nic nie działa ?

co do czujników klocków hamulcowych to masz jeden z przodu jeden z tyłu !

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Tak jak przedmówca napisał manetka do wymiany a centralny zamek trzebaby wykonać delete transpor mode i będzie ok.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz uszkodzoną manetkę BC .... bo rozumiem że naciskasz przycisk BC i nic nie działa ?

co do czujników klocków hamulcowych to masz jeden z przodu jeden z tyłu !

 

wczoraj chciałem odpisać jeszcze że naciskam i nic, ale po wczorajszej jeździe trochę ostrzejszej znów zaczęło działać natomiast rano już nie.

To samo z centralnym zamkiem wczoraj nie działał dziś rano działał, tyle że auto było odpalane z kabli.

Po której stronie są owe czujniki?

Jaki zestaw najlepiej zaopatrzyć się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przodu jest po lewej stronie a z tyłu podajże z prawej .....

ja znajomemu zakładałem ATE ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przodu jest po lewej stronie a z tyłu podajże z prawej .....

ja znajomemu zakładałem ATE ...

 

Dzięki na za info.

A co z olejem zmieniać go czy nie? Jeżeli wcześniej było lane 10w/40 a wg forum wszyscy polecają OLEJ MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W30?

Jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło gdy zapalam auto to po minucie zapala mi się na pomarańczowo kontrolka oleju i świeci się tak z 10

~20 sekund o co tu chodzi? jest to jakiś stan kontrolny czy co?

Edytowane przez p1etro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to jest czujnik poziomu oleju .. sprawdź stan oleju jeśli jest ok to najprawdopodobniej uszkodził się sam czujnik , co jest częstą usterką ! możesz kupić nowy lub zakodować NCSem aby system pomijał go przy sprawdzeniu ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
z przodu jest po lewej stronie a z tyłu podajże z prawej .....

ja znajomemu zakładałem ATE ...

Dzięki na za info.

A co z olejem zmieniać go czy nie? Jeżeli wcześniej było lane 10w/40 a wg forum wszyscy polecają OLEJ MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W30?

Jeszcze jedno pytanie mi się nasunęło gdy zapalam auto to po minucie zapala mi się na pomarańczowo kontrolka oleju i świeci się tak z 10

~20 sekund o co tu chodzi? jest to jakiś stan kontrolny czy co?

sprawdz bezpiecznik nr 30 (7.5A) --- wyczytalem na "elektrodzie" :8)

ja mialem przepalony i po wymianie problem nie wystepuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winą zapalania kontrolki poziomu oleju 15 sek po uruchomieniu silnika na ok 10 sek, jest w 90% przypadkach uszkodzony sam czujnik, reszta przypadków to jak już ktoś pisał problem z zasilaniem (bezpiecznik 30), masa, lub linia sygnałowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.