Skocz do zawartości

320D uszczelka miski olejowej, odma, olej


arczi1980

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze pytanko jakiej firmy kupić uszczelkę pod miskę olejową czy musi być oryginalna ( jaka cena) czy może jakiś dobry zamiennik ( Victor Reinz 65 zł), i czy dam radę sobie sam wymienić, czy lepiej dać do wymiany w warsztacie ?. Bedę chciał wymienić odmę, czy mogę zrobić to po wymianie oleju czy przed. Myślę że nie powinno być z tym problemów. I czy dobry będzie olej motul 5w40?, teraz auto jeździ na Castrolu 5w40. Autko 2002r. 150 km. Oleju do silnika wchodzi 5.5 l ? Jeżeli lej spełnia normę LL 04 to jest wydłużona wymiana między przebiegami ?

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi.

Jestem nowy na forum stąd może takie dziwne pytania.

Autko posiadam od paru dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdz jaka jest roznica cenowa miedzy org. uszczelka a zamiennikiem moze gra niewarta swieczki,co do oleju to sa lepsze marki niz Casrtol np LM, Motul, Valvoline,odme wymien jak najszybciej niema na co czekac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja trzeba się zorientować co do ceny uszczelki bo może faktycznie gra nie warta świeczki. Wymianę oleju mam za niecałe 6 tys, jednak będę musiał chyba przyspieszyć znacznie bo dzisiaj jak zgasiłem auto to zaświeciła się kontrolka od oleju na żółto. A cena za wymianę uszczelki 160 zł to normalna cena ? Odmę bym sobie wymienił jak się ciepło zrobi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odświeżę i dołączę się do tematu bo również interesuje mnie kwestia wymiany odmy a odp. nie padła. Czy stoi coś na przeszkodzie abym wymienił odmę kilka tygodni po wymianie oleju? Czy raczej wymianę oleju, filtra oleju i odmy powinno się wykonywać jednocześnie? Olej już muszę wymieniać a na odmę w tym momencie nie mam czasu i warunków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej proponuje wymieniać co 10kkm mimo, że jest long L

 

proponuję nie naciągać się na niepotrzebne koszty i wymieniać olej według wskazań komputera.

 

wskazania komputera co do wymiany oleju mozna przeprogramowac,wiec jak lejesz zwykly olej a nie Longa,a masz wymiane zaprogramowana na 22kkm to nie mozna sie wtedy tym wskazaniem sugerowac

 

 

Sent from MM2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskazania komputera co do wymiany oleju mozna przeprogramowac,wiec jak lejesz zwykly olej a nie Longa,a masz wymiane zaprogramowana na 22kkm to nie mozna sie wtedy tym wskazaniem sugerowac

 

ja radzę więc postępować tak jak zalecają w instrukcji: lać olej Longlife04 i wymieniać według wskazań komputera :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odświeżę i dołączę się do tematu bo również interesuje mnie kwestia wymiany odmy a odp. nie padła. Czy stoi coś na przeszkodzie abym wymienił odmę kilka tygodni po wymianie oleju? Czy raczej wymianę oleju, filtra oleju i odmy powinno się wykonywać jednocześnie? Olej już muszę wymieniać a na odmę w tym momencie nie mam czasu i warunków.

Nic niestoi na przeszkodzie mozesz pozniej wymienic ,chyba ze wymieniasz filt powietrza to wtedy mozna tez odme bo zrobisz to przy jednej robocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.