Skocz do zawartości

audio za rozsadne pieniadze w e90


pan_prezes_skora

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

podepne sie pod watek z informacjami jakie mam...

wymienilem w mojej E90 cale AUDIO:

radio ALPINE CDA-117Ri

głośniki X-ION 200

wzmacniacz Ground Zero GZTA 4120 Mk2

wysokie tony trafiły w trójkąty z lusterkami (musiałem dokupić w BMW całe listwy drzwiowe z oryginalnymi miejscami pod wysokie tony), reszta glosnikow w oryginalnych miejscach.

tony wysokie i srednie podpiete pod jeden kanał, basy pod siedzeniami pod drugi kanał.

jezeli chodzi o granie to nie do konca jestem zadowolony, przy cichej i sredniej glosnosci gra to bardzo ładnie, bas jest głęboki ale niestety przy dużej mocy bas zanika i gra to srednio. niestety bez skrzyni basowej przy glosnym sluchaniu nie ma mocy, nie smyra po nerkach :) , glosniki pod siedzeniami tak naprawde sa srednio-nisko tonowe wiec tego co tak naprawde lubimy przy glosnym sluchaniu BRAK.

w najblizszym czasie podepne jeszcze pod to skrzynie i dam znac co z tego wyszlo.

Ad@m

witam,

sub podpięty, GLADEN RS12, podłączone pod ten sam wzmacniacz, 1 kanał napędza przód (na 2 Ohmy) 2 kanał na suba. wszystko profesjonalnie zestrojone, teraz gra świetnie :D choć powiem , że trudno dobrze nagłośnić E90 w sedanie. podpinałem wiele subów zanim dobrany został ten odpowiedni, który było najlepiej słychać w środku auta.

Ad@m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie audiofile :D żeby nie zakładać nowego tematu moje pytanie brzmi. W e91 pre LCI posiadałem radio profesionall i jak dla mnie audio gra wystarczająco dobrze :) to powiedźcie mi jak się sprawa ma w przypadku e9x pre LCI z navi buisness..gra tak samo czy jest gorzej niż w profesionalu bez i-drive?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupilem razy dwa

 

http://www.carmedio.de/media/catalog/product/t/s/tssw841d_1.jpg

 

upchne to pod siedzenia, rozmiar 200mm

 

mam na sprzedaz nowy ALPINE PXE-H650 gdyby ktos byl zainteresowany, w bardzo dobrych pieniadzach- do bmw idealne

 

 

jak wysoki jest ten glosnik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie audiofile :D żeby nie zakładać nowego tematu moje pytanie brzmi. W e91 pre LCI posiadałem radio profesionall i jak dla mnie audio gra wystarczająco dobrze :) to powiedźcie mi jak się sprawa ma w przypadku e9x pre LCI z navi buisness..gra tak samo czy jest gorzej niż w profesionalu bez i-drive?

 

Każda nawigacja zawiera w sobie Radio Professional (niezależnie czy to Nav Business czy Nav Professional). Pytanie tylko czy miałeś w aucie standardowy zestaw audio czy HIFI (HiFi ma głośniki w słupkach)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Każda nawigacja zawiera w sobie Radio Professional (niezależnie czy to Nav Business czy Nav Professional). Pytanie tylko czy miałeś w aucie standardowy zestaw audio czy HIFI (HiFi ma głośniki w słupkach)?

Tyle chciałem wiedzieć :D mam standardowy zestaw audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeżeli sprawia komuś kłopot montaż doposażenia ALPINE, i jest z warmińsko-mazurskiego to w Olsztynie jest warsztat, który mi zamontował to za 400zł. zostawię nr. do mechanika ( jak się powołacie na forum to facet rabat daje jeszcze )nr. kom. 513-183-043. Grzegorz. Warsztat nazywa się MGK Autotechnik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie techniczne.

Posiadam 5cio kanalowy wzmak JBL GTO5355, ktory ma 4x55w przy 4omach 4x70 przy 2omach oraz wbudowany monoblok, ktory ma moc przy 4omach 225W a przy 2omach 360W

Mam opcje zakupu dwoch wooferow earthquake o mocy po 150W kazdy.

Pytanie odnosi sie czy lepiej zakupic 2omowe woofery i podlaczyc je szeregowo co da opor 4omow czy moze lepiej zakupic 4omowe i podlaczyc rownolegle zmniejszajac opor do 2omow (wiem ze wtedy wycisne ze wzmaka wiecej mocy).Podkreslam ze wzmak jest stabilny przy 2 i 4 omach.

Wiem ze przy pierwszej opcji wzmak bedzie dostarczac o 75W mniej niz glosniki moga przyjac, a w drugiej opcji bedzie odwrotnie czyli nadmiar 60W.

Teoretycznie druga wersja jest lepsa ze wzgledu na zapas mocy.

Wiem ze obie opcje sa dopuszczalne ale pytanie tyczy sie, w ktorej wersji bede miec lepszy dzwiek no i czy w ogole jakiekolwiek laczenie glosnikow (rownolegle czy szeregowe) wplywa na poprawe badz pogorszenie dzwieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupilem razy dwa

 

http://www.carmedio.de/media/catalog/product/t/s/tssw841d_1.jpg

 

upchne to pod siedzenia, rozmiar 200mm

 

mam na sprzedaz nowy ALPINE PXE-H650 gdyby ktos byl zainteresowany, w bardzo dobrych pieniadzach- do bmw idealne

 

 

jak wysoki jest ten glosnik??

 

63mm

http://img718.imageshack.us/img718/4625/prezes24.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam fotke z porównania głośników 100mm akurat takie jak są w sedanie E90 w tylnej półce .

 

Pierwszy z lewej - to 100mm podstawowy zestaw 6-ciu głośników, mała cewka ,papierowa membrana produkcja BELGIA

- środkowy z niebieską naklejką Hi-Fi,magnes neodymowy, duża cewka ,papierowa membrana produkcja GB Harman

- po prawej z pomarańczową naklejką TOP Hi-Fi Logic7 duży neodymowy magnes , duża cewka ,membrana z tworzywa , aluminiowa kopułka cewki, produkcja GB Harman

 

http://img407.imageshack.us/img407/921/img9300u.jpg

Edytowane przez tomekt1981
http://img845.imageshack.us/img845/904/logoqlq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam dwie fotki z porównania głośników 100mm akurat takie jak są w sedanie E90 w tylnej półce .

 

Pierwszy z lewej - to 100mm podstawowy zestaw 6-ciu głośników, mała cewka ,papierowa membrana produkcja BELGIA

- środkowy z niebieską naklejką Hi-Fi,magnes neodymowy, duża cewka ,papierowa membrana produkcja GB Harman

- po prawej z pomarańczową naklejką TOP Hi-Fi Logic7 duży neodymowy magnes , duża cewka ,membrana z tworzywa , aluminiowa kopułka cewki, produkcja GB Harman

 

http://img407.imageshack.us/img407/921/img9300u.jpg

http://img850.imageshack.us/img850/682/img9299t.jpg

 

jak wysokie sa te glosniki ??? i rozumiem ze pasuja na przd i tyl??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te głośniki są dedykowane na tylną półkę w sedana , ale do przednich i tylnych drzwi , są identyczne gabarytowo , tylko mają taki jakby pierścień wkoło który jest właśnie po to żeby głośnik się oparł o wewnętrzną stronę tapicerki drzwiowej , jutro wrzucę fotkę .

 

Niektórzy mogą stwierdzić że skoro pierwszy głośnik z lewej STANDARD ma taki duży magnes jest lepszy , otóż nie , następne dwa mają magnesy neodymowe które są o wiele wydajniejsze (mocniejsze) ,no i wielkość samej cewki mówi za siebie , to gwoli wyjaśnienia .

http://img845.imageshack.us/img845/904/logoqlq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Panowie, jeśli chcecie zrobić to dobrze i zgodnie ze sztuką powinniście po pierwsze przekodować Wasze radyjka czy też nawigacje z STEREO na HI-FI (nie dot. business nie da się ich przekodować na hi-fi).

 

Pozbędziecie się wtedy fatalnej korekcji dźwięku wprowadzonej z uwagi na niską jakość głośników i brak wysokotonowych z przodu i z tyłu.

 

Po przekodowaniu na hi-fi otrzymacie czysty sygnał bez korekcji nadający się do dalszego wzmocnienia. Jest tylko mały haczyk – użyty wzmacniacz musi posiadać wejścia „balanced differential inputs”.

Sygnał taki przyjmą wzmaki Alpine z serii PDX, Zapco czy też JL Audio.

 

 

Informacyjnie - w navi typu CiC można już przez programowanie a potem kodowanie uzyskać sygnał liniowy czyli taki który można wykorzystać przez każdy wzmacniacz z wejściem liniowym.

 

Niepotrzebne są już żadne konwertery typu HI-LOW, etc...

 

Mamy czysty sygnał bez korekcji bez rozbierania i wyprowadzania sygnałów z przedwzmacniacza...

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
prmax ale już wcześniej , w jakimś poście, odnośnie audio , to chyba nawet Ty pisałeś, że przekodować owszem ale auta od 2009 ?

Czy się mylę ?

Jak to w końcu jest ?

 

I nadal to podtrzymuję (oczywiście zależy to także jaki zestaw doposażeniowy Alpine został użyty).

 

Natomiast ostania wypowiedź odnosi się do systemów "własnej roboty" i osób, które chcą dołożyć wzmacniacz nieobsługujący "balanced differential inputs" tylko zwykły sygnał taki jaki jest w radyjkach z wyjściem RCA (chinch) a nie zestawu doposażeniowego Alpine.

 

Nie trzeba wtedy próć navi i wyprowadzać dodatkowych wyjść na wzmacniacz. Wystarczy programowanie/kodowanie CiC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam zestaw HIFI (niebieskie naklejki) i czarny wzmacniacz w bagażniku - zastanawiam sie czy podmiana samych głośników na Logic 7 - bez centralnego da poprawę dźwięku, może ktoś robił taki swap ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
ja u siebie mam zestaw HIFI (niebieskie naklejki) i czarny wzmacniacz w bagażniku - zastanawiam sie czy podmiana samych głośników na Logic 7 - bez centralnego da poprawę dźwięku, może ktoś robił taki swap ?

 

Wg. mnie nie ma sensu.

 

Zetaw $676 jest zbyt słaby aby odpowiednio napędzić głośniki Logic7. Szczególnie woofery pod fotelami...

 

Ma on raptem 4x25W i 2x40W mocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Zmien radyjko na lepsze to da rady pociagnac :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam zestaw HIFI (niebieskie naklejki) i czarny wzmacniacz w bagażniku - zastanawiam sie czy podmiana samych głośników na Logic 7 - bez centralnego da poprawę dźwięku, może ktoś robił taki swap ?

 

Wg. mnie nie ma sensu.

 

Zetaw $676 jest zbyt słaby aby odpowiednio napędzić głośniki Logic7. Szczególnie woofery pod fotelami...

 

Ma on raptem 4x25W i 2x40W mocy...

 

No to zobaczymy, bo ja już u kolegi z forum zamówiłem komplet wooferów z L7. Niestety poleciał mi woofer pod fotelem kierowcy, więc ryzykuję co najwyżej, że będzie tak samo. Wątpię aby gorzej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.