Skocz do zawartości

325tds nie działa ABS dlaczego?


kemil123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Mam problem ponieważ nie działa mi w ogóle abs i nie wiem dlaczego.Po odpaleniu auta czuc jak drgnie pedał hamulca tak jakby sie załanczała pompa abs ale nic pozatym.Byłem u elektryka i o dziwo nie było zadnego błedu z abs a kontrolka sie pali cały czas.Kiedys jak odłaczłem akumulator zeby podładowac na kilka godzin to po ponownym podłonczeniu abs działał przez jakies 5 min bez problemu i później znowu sie zapaliła kontrolka i nie działa.Jeden z mechaników powiedział mi ze mogło naleciec błota w mechanizmy (czujniki) przy kołach i zebym je spróbował oczyscic.Naraźie jest zimno nie mam jak ale nie wydaje mi sie zeby tego była wina.Oczyszcze je karherem jak sie zrobi cieplej. Ma ktos jakieś inne pomysły??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć byś nie wiem ile błota nawrzucał to czujnik powinien zbierać sygnał z pierścienia . Sygnał zbierany jest na zasadzie zbliżania metalu do czujnika. Ja posprawdzał bym wszystkie czujniki może któryś jest uwalony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jak moge pospradzac te czujniki??Jak pod kompem nie wyszło zadnego błed czujnika abs.Miałem jakis bład brak sygnału doładowania turbiny czy jakos tak.Który i tak nie wiem o co do konca chodzi.Ten elektro mchanik mi pokazywał czujnik przykrecony razem z mocowaniem filtra paliwa.Sciagałem własnie tam kostke jak wymiiaem filtr paliwa i było auto nawet odpalone bez podłonczonej kostki przez przypadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może być, skoro twój komputer w aucie wskazuje błąd czujnika abs, to na pewno któryś czujnik jest trzaśnięty (gdyby tak nie było błąd skasowałby się po przejechaniu kilku km). Możliwe, że mechanik ma jakiś system czy inne oprogramowanie kupione na allegro za 500 PLN, w takim wypadku jest szansa, że z niektórych modeli nie przeczyta wszystkich danych z komputera.

 

Błąd czujnika ABS poza czystym przeczytaniem go z komputera i wyraźnym wskazaniu można sprawdzić podłączając się do autka i przejechać się trochę sprawdzając prędkości chwilowe na kołach (każde oprogramowanie do BMW powinno mieć taką możliwość) tam gdzie prędkość chwilowa koła wskazuje 0 km/h tam masz czujnik do wymiany.

 

PS.

Nie przejmuj się zamienniki kosztują ok 30-50 PLN i w sumie funkcjonują całkiem dobrze ;)...

- Bóg stworzył BMW bo wie co dobre.

- A pozostałe samochody?!

- Bo wie co to poczucie humoru :D


BMW E36 318ti Compact z silnikiem M44B19 w kolorze "Magnetic Blau"... mrrr... ;)

http://www.motostat.pl/user_images/31525/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem kiedys taka sytulacje w tdsie, tez mialem problemy z abs-em, komp nie wskazywal bledu, wyjalem kazdy czujnik i wyczyscilem szmata, problem zniknal momentalnie i sie juz nie wrocil.
http://img684.imageshack.us/img684/4426/c23a511dcaf4207f.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega seba e36 napisał "Choć byś nie wiem ile błota nawrzucał to czujnik powinien zbierać sygnał z pierścienia ." tez tak raczej uwazam lecz mechanik sugerował cos innego.Moge wyczyscic wszytskie czujniki zobaczymy co to da.Tylko kolego powiedz mi jeszcze jak one sa mocowane? Jak je odkrecic jakims kluczem bo jeszcze tam nie patrzałem a sie wczesniej chce przygotowac i czy łatwo to idzie zrobic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony są one po prostu wpięte w gniazdo, ale przy kole to musisz rozebrać szczęki hamulca i zdjąć klocki aby się do nich dostać.

 

Pozdr.

- Bóg stworzył BMW bo wie co dobre.

- A pozostałe samochody?!

- Bo wie co to poczucie humoru :D


BMW E36 318ti Compact z silnikiem M44B19 w kolorze "Magnetic Blau"... mrrr... ;)

http://www.motostat.pl/user_images/31525/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
...nic nie musiałe naszczescie rozbierac (klocków,szczek itp).Problem rozwiazany.Wymieniłem 2 czujniki z przodu i wszytsko ładne smiga.Wystarczyło odkrecic koła i jedna srube od czujnika na imbus troche go poruszałem i wyszedł bez problemu. Dzieki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nic nie musiałe naszczescie rozbierac (klocków,szczek itp).Problem rozwiazany.Wymieniłem 2 czujniki z przodu i wszytsko ładne smiga.Wystarczyło odkrecic koła i jedna srube od czujnika na imbus troche go poruszałem i wyszedł bez problemu. Dzieki za pomoc

 

No to gratuluje Ci z całych sił ! przy takim szczęsciu wysłałbym lotka xD

ja mojego musiałem potraktować przecinakiem, rozgrzaną śrubą, wiertarką i szczypcami :D

Wyprułem z niego wszystkie flaki (metry miedzianych drucików) i dopiero sie poddał, wyszedł w 3 częściach + bebechy.

 

oczywiście po rozkreceniu tarcz, zacisków itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.