Skocz do zawartości

Swiatła do jazdy dziennej


Michał72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o informację na temat świateł do jazdy dziennej.

Mam w komputerze opcję światała do jazdy dziennej i aktywowałem ją. Swiatła świacą się w pozycji 0 i 3- ustawienie na czujnik.

Świecą się również z tyłu nie zależnie od położenia przełacznika.

Wiem że światła do jazdy dziennej powinny świecić się tylko z przodu.

Proszę o info

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy ustawieniu na auto świecą światła tylne i z przodu ringi mocą 35W, po zmroku automatycznie przełączają się na mijania czyli np. xenony + ringi które świecą ze słabszą mocą 7W

 

Dokładnie tak teraz świecą

Z tyłu powinny się zapalać dopiero po przełaczeniu na światła mijania.

W dzień w pozycji 3 i 0 powinny świecić tylko z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW w przeciwieństwie do np. Audi światła dzienne obejmują zarówno światła przednie i tylne.Nie widziałem BMW z apalonymi ringami bez tylnych

Dokładnie. Nie wiem czy jest to odrębna polityka BMW czy są to indywidualne ustawienia dla danego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja mam dzienne i świecą mi tylko z przodu, tył włącza się dopiero jak czujnik zmierzchu zadziała lub gdy sam włączę choćby postojówki (czyt. ringi)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

u mnie tez swiatla dzienne oznaczaja ringi + tylne lampy (bez oswietlenie tablicy) bez wzgledu czy przelacznik jest na A czy na 0

 

troche sie tym zdziwilem, bo czytalem wczesniej, ze w europie swiatla dzienne to tylko przod - ale uznalem, ze to specyfika US

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK jeszcze raz ...

BMW ma światła do jazdy dziennej (FABRYCZNE) które świecą się z przodu i tyłu. Nie zależnie od modelu czy kraju.

Dopiero modele z 2012 i chyba końcówka 2011 mają zmiany dotyczące świateł z tyłu. Tzn z tyłu nie świecą się.

Światła aktywuje się z BC w menu jest opcja aktywacji lub nie.

Jeżeli ktoś chce aby z tyłu nie świeciły to musi zmienić soft. (soft musi być przerobniony i ponownie wgrany) Można to zrobić jak ktoś bardzo chce.

Koniec dyskusji.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie mogę wejść w to menu z przyciski bc, kiedyś to ustawiałem w 3 ce, było ile ma razy włączyć się kierunek, zamykanie drzwi, a tu nie mogę w to wejść, co ma się wyświetlać na zegarach w momencie przytrzymywania bc?

 

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj z tego co się orientuje to trzeba przekodować to świecenie i wyłączyć tylne obrysówki i będą dzienne jakie chce kolega.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Jeżeli chcesz sprawdzić czy aktywowałeś światła do jazdy dziennej ustaw przełącznik w pozycji"0". Wtedy niezależnie od pory dnia będziesz miał tylko światła do jazdy dziennej. Jeżeli przełącznik ustawisz w pozycji "A" to dzienne zapalą Ci się przy dobrym nasłonecznieniu dnia. Jak będziesz próbował bawić się w tej pozycji w garażu lub przy słabym świetle dziennym, to wtedy nie włączą Ci się dzienne tylko normalne światła mijania. I cała filozofia. W modelach przedliftowych świeci się przód i tył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc na 0 działają światła dzienne ale jak włączę auto to zapalają się ksenony po mimo słonecznego dnia. Stąd właśnie moje pytanie.

Rozumiem że na ustawienia "auto" powinno działać tak jak w innych autach; w garażu zapalają się ksenony, wyjeżdżam na zew - gasną i zapalają się do jazdy dziennej?

No to może u mnie czujnik jest uwalony bo na auto tylko ksenony się świecą a na 0 ringi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wpadłem na to że faktycznie mogę tego nie mieć.

sprawdziłem vin i nie ma wzmianki o czujniku świateł, a o czujniku do wycieraczek jest.

Mogę prosić o potwierdzenie ?

nr vin WBAFF41048L124830

rozumie że tego sobie nie dołożę bez zmiany szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.