Skocz do zawartości

Buczenie w lewym kole podczas skrecania w prawo


mrbeem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pojawilo mi sie wczoraj dziwne buczenie w lewym kole podczas skretu w prawo i tylko podczas jazdy. Nie jest ono jednostajne tylko takie przerywane. Buuu przerwa, buu, przerwa tak co ok 0.5 sekundy przy ok 40km/h. W miare przyspieszania czestotliwosc tego wzrasta. Podczas buczenia czuje na kierownicy i na podstopku obok sprzegla lekkie wibracje. Zaczyna sie po ok 10 minutach jazdy od mniej wiecej 1/3 pelnego obrotu kierownica. Wczesniej jest cisza. Buczenie porownywalne jest w pewnym stopniu do dzwieku jaki wydaje autobus podczas dohamowywania tylko jest o wiele cichsze. Ktos wie jak to ugryzc? Gdzie szukac przyczyny??

 

Dodam ze niedawno przegrzalem klocki hamulcowe w tym kole jak przyblokowal mi sie tloczek w zacisku. To jednak zostalo naprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jstescie pewni ze lozysko?? To buczenie nie jest jednostajne tylko takie przerywane. Tak jakby kolo podczas jdnego pelnego obrotu lub nawt co drugi pelny obrot napotykalo gdzies na cos i w kontakcie z tym wydawalo dzwiek. No i te leciutkie wibracje na kierownicy i pod lewa noga podczas tego 0.5s buczenia. Czy to jest mozliwy objaw dla lozyska?? Wogole co to moze jeszcze byc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie sadze zeby ktokolwiek byl w stanie powiedziec ci na 100% opierajac sie jedynie na slownym opisie objawow usterki. i mozliwe jest ze lozysko buczy niejednostajnie.mi osobiscie nic wiecej nie przychodzi na mysl.i najprostszym sposobem na sprawdzenie stanu lozyska jest uniesienia kola i lapiac je na przeciwleglych stronach (gora i dol)szarpanie raz w jedna raz w druga.tak jak sprawdza sie koncowki tylko nalezy lapac w innych miejscach.i pewnosc bedziesz mial chyba jedynie po wymianie lozyska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.