Skocz do zawartości

316i '99 Różnica silników...???


markus9292

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Chaciałbym sie dowiedzieć jaka jest roznica pomiędzy silnikami z 316 a 318? Oba maja pojemność 1.9 wiec co jest zmienione że różnica mocy w obu wersjach jest 13 KM? Czy jest możliwa modyfikacja tego silnika z 105 KM na 118? I jakie były by tego koszty. z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przerabiałem ten temat ,wymieniłem silnik w 318i na silnik z 316i ta sama pojemność 1895c .Pozaostał komputer z 318i oraz przełożyłem zawór DISA w kolektorze ssacym odpaliłem i wszystko chasa moc bez zmian czyli 118KM . Mam nadzieje że odpowiedziałem wszystkim na to PYTANIE... :cool2: :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku do wymiany komp. silnika z 318i sterownik ews z kluczykami oraz oczywiście dołożenie zaworu DISA w kolektorze.Mój przypadek był inny poprostu silnik orginalny się rozleciał tzn. panewka .W aucie wszystko pozostało po staremu tylko przełożyłem DISA. i wsio w pariadkie. :norty: :norty: :mrgreen: :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

aha i jeszcze jedno zapomniałem dodać to bzdura , że sterownik trzeba zmieniać i w 316 i w 318 jest BMS 46

 

generalnie poza tym nie polecam żadnych chipów do 316 bo się poprostu nie opłaca uzyskujesz 5-6 % mocy w tym wolnossącym gównie ,a na 318 w podobnej cenie przerobisz i uzyskujesz 118 km bez ingerencji w oryginalne mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jechał ktoś wersją 316i 105 i 318 118km chodzi mi czy gra jest warta świeczki słabsza wersja szybciej osiąga moment obr co mi np pasuje.

 

a jaka wartość momentu? podejrzewam, że przy tych obrotach gdzie 316i osiąga max, 318i ma tyle samo, tylko potem idzie jeszcze bardziej do góry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczasach chyba się nad tym mocno zastanowie:) Pierwsze musze opanować temat falowania obrotów.. A co ze sterownikiem też trzeba go wziąść z 318 czy wystarczy wgrać mapę? I pytanie nastepne czy jest to trudne bo patrząc na fachowosc mechaników to nie wiem czy sprawa nie skonczyła by się w serwisie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję jeździc i porównywac oba modele. 316i jak mówią koledzy w swojej charakterystyce może przypominać trochę diesela ale 318i jeździ zdecydowanie lepiej.

 

wykres 316i:

 

http://www.hs-elektronik.com/diagramme/kf316ie46.gif

 

wykres 318i:

 

http://www.hs-elektronik.com/diagramme/kf318ie46.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc mapy zmienić można poprzez OBD , albo z samego sterownika ostatecznie wylutować eprom zgrać mapy zmodyfikować i wgrać na nowo , przez interfejs też zgrasz mapy popzez kabel OBD. ale najlepiej wgrać poprostu mapę pod 318i i już

 

Czyli sterownik i komputer zostawiamy w spokoju(nie podmieniamy ich fizycznie z wersją z 318i), a do sterownika (gdyż jest taki sam bms 46) wgrywamy mapę z 318i nie trzeba wymieniać niczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.