Skocz do zawartości

czy to jest zielony CHF?


wojtii

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czasem bywa, że z braku możliwości zakupu oleju CHF lub finansów, zalewają ATF-em, a to w dalszej eksploatacji rzutuje na rozciekanie się lub niewłaściwa pracę niva. A wystarczy dolać odpowiednik stosowany w citroenie LHM dostepny prawie już wszędzie. Nie wiem co Ci doradzić w takiej sytuacji, gdyż wymiana oleju pochłonie trochę czasu i samego oleju na przepłukanie. Powstrzymaj się, może ktoś już kiedyś coś podobnego robił i zda Ci relacje z różnego rodzaju niespodzianek przy tej czynności.

Osobiście jeszcze tego nie robiłem, raz że nie miałem potrzeby, a dwa gdy była taka możliwość to klientom na tym nie zależało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To już jest żmudny proces i bardzo drogi - kosztowny i pochłania sporo czasu.

CHF jest drogi więc płukanie układu można dokonać LHM-em, ale ile litrów będzie go potrzeba :?: :?: :?: .

Należałoby najpierw przeliczyć ile mogłoby to kosztować i czy się tego podejmować, a później pomyśleć jak to zrobić jeżeli nadal będziesz respektował tę czynność.

Dodam tylko że nie wiem jak kolejna zmiana wpłynie na uszczelnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości sklepów motoryzacyjnych kupisz olej firmy "febi" w białej bakałażce z zielonym korasem. Nie pamiętam symbolu ale na butli jest napisane, iż jest to zamiennik oleju CHF 7.1. Cena od 20zł za litr wzwyż w zależności od tego jak dobrze znasz się z właścicielem sklepu :D
peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wlać do nivo zielony LHM (kupisz w każdym ASO Citroena) niż ATF :!: Z tego co pamiętam, LHM jest dopuszczalnym zamiennikiem, jeżeli nie masz płynu oryginalnego.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Oleje FEBI są do nabycia w INTER CARSIE CHF 7.1 to FEBI FE06162,natomiast odpowiednik CHF 11S żółty to FEBI FE06161.ja w swoim sprzęcie mam na zbiorniczku napisane ONLY CHF 7.1 2 127 027,ale chyba tam jest ATF lub CHF 11S ponieważ jest to coś w kolorze żółtym.Ale niva nie mam.I nie wiem czy CHF były stosowane do BMW bez niva.Ale jak bez niva to chyba ATF był zawsze stosowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.