Skocz do zawartości

320d Sworznie MAYLE HD w wachacz LEMFORDER?


sekator87

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pisałem byłem na stacji diagnostycznej i przyczyną piszczenia jest sworzeń zewnętrzny luzów na nim jeszcze nie ma ale prawdopodobnie jest w nim za mało smarowania postaram się samemu to uzupełnić i mam nadzieję że się wszystko unormuje:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc, może być problem jeśli nie od razu to całkiem możliwe, że w przyszłości

pisząc o osłonie rozumiem, że masz na myśli tą gumę która ma zapewnić szczelność sworzniowi no więc spróbuję zrobić igłą dziurkę i pod ciśnieniem wlać tam jakiegoś specyfiku ala wd-40 itp jesli pomoże to ok, ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie, lepszym wydaje mi się jak by dało się to uzupełnić samarem np grafitowym problem w tym, że nie chciał bym zbytnio uszkadzać osłony gumowej żeby z czasem nie dostała się tam woda czy też piach, bo po igle nie powinno być większych problemów ale z drugiej strony takim małym otworem nie uzupełnię tego smarem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD40? Chcesz przyspieszyć jego zgon? :) Płynny smar Cię ratuje. Wlewasz go pod gumę i po chwili gęstnieje. On jest w aerozolu więc najpierw trzeba napsikać w pojemnik, wciągnąć strzykawka i wtłoczyć pod gumę. Na koniec w miejscu przebicia możesz dać cieniutką łatkę gumową na kropelkę i po sprawie. Kropelka idealnie trzyma gumę. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie bo taka malusieńka dziurka to raczej nie pozwoli na wprowadzenie takiej rzadkiej masy :| Byłoby to naprawdę fajne wyjście, ale niestety po rozszczelnieniu osłony przeciwpyłkowej sworzeń ulega w zasadzie od razu uszkodzeniu [jego umiejscowienie, nieustanne ruchy, rozciąganie osłony, stały kontakt z kurzem, błotem, wodą itd itp].
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.