Skocz do zawartości

Proszę o opinię: wymiana uszczelki w E36 1.6i przy 50 tyś km


r-nest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w związku iż jestem laikiem mam do Państwa pytanie. Na wydruku serwisowym u autoryzowanego Dilera znalazłem informację, iż przy przebiegu 48 tyś została wymieniona uszczelka pod głowicą. Auto miało w miarę regularnie przeprowadzane przeglądy: pierwszy przy przebiegu 14800 po roku od kupna, drugi przy przebiegu 30 tys po kolejnych 3 latach użytkowania, trzeci przy przebiegu 48000 po kolejnych 6 latach użytkowania. Przyjmijmy iż są autentyczne okresy między przeglądowe. Czy mam sie czym ewentualnie martwić czy jest to ze zwględu na upływ czasu (9 lat) rzeczą w miarę normalną. Autko to BMW 1.6i silnik M43. Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie uwagi i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli dobrze rozumiem, to auto zrobiło w 6 lat 48tkm i miało przy tym przebiegu robioną uszczelkę pod głowicą?? Dziwne, ale może się zdarzyć. Czym masz się teraz martwić?? Niczym!

Napisałbyś jeszcze jaki to rocznik (zapewne 99/00) i jaki ma obecnie przebieg oraz czy coś Cię niepokoi realnie? Czy nakręcił Cię stary kwit z serwisu?? :norty:

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 4 latach przebieg oscylował w granicach 30 tyś km a po 10 latach wynosił 48 tyś km:)

i zapewne w 2006 został sprowadzony do Polski,fakt zdarzają się okazje że np.2-letnie auto ma 50tyś przebiegu ale 10-letnie....

Moim zdaniem(niekoniecznie słusznym) po prostu ktoś skręcił przebieg i udokumentował nowy przebieg w najprostszy sposób..wizytą w ASO.

W takim wypadku nawet uszczelka pod głowicą jest możliwa.

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.