Skocz do zawartości

Przestrojenie BMW X5 z USA - rocznik 2011


gregor_79

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do właściwości tego wątku czyli , przestrojeniu X5 z USA

Jestem "szczęśliwym" posiadaczem X5 z USA rocznik 2009

Otrzymałem zaproszenie z BMW Polska do zgłoszenia sie z samochodem do najbiższego ASO w celu wykonania naprawy serwisowej.

W dniu dzisiejszym , po długo wyczekiwanym terminie pojawiłem sie w BMW Inchcape Warszawa .

Samochód zostawiłem o 9:30 z terminem odbioru na g.14.

Przed g. 14 zadzwonił miły pan i poinformował, iż moje auto będzie gotowe na g.17, później kolejny telefon - 18 :30 - auto gotowe.

O 18 :30 pojawiłem sie w serwisie, auta na placu nie było. Dopiero po kilku minutach oczekiwania ,wbiegł zadyszany serwisant - jest coś nie tak ,pali się kontrolka silnika. !!!

Pojazd wrócił "na warsztat", błąd "skasowany" ., otrzymuję klucze , wsiadam do samochodu , odpalam.......pali sie kontrolka silnika. !!!!

Jest g. 19:15. serwisanici idą do domu.....a przesympatyczny pan z serwisu..... można jechać , bo i tak dziś już nic się nie da zrobić.

Diagnoza wykazała na błąd czujnika spalania. Mówię sympatycznemu panu że oddawałem auto sprawne , a teraz mam święcący problem.

Jutro rano mam sie zgłosić ponownie !!!

Jakaś masakra , oddałem sprawny samochód , otrzymałem natomiast niesprawny !!!

Może ktoś miał podobne problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Diagnoza wykazała na błąd czujnika spalania. Mówię sympatycznemu panu że oddawałem auto sprawne , a teraz mam święcący problem.

Jutro rano mam sie zgłosić ponownie !!!

Jakaś masakra , oddałem sprawny samochód , otrzymałem natomiast niesprawny !!!

Może ktoś miał podobne problemy ?

 

I jak zakończyła się "przygoda" z ASO?

pozdr.,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Samochod wyslalem do Polski 3 tygodnie temu (tzn pojechal na lawecie do portu a stamtad na statek). Jeszcze przedwczoraj sprawdzalem i kontener mial doplynac do Polski w polowie stycznia. Dzisiaj widze, ze na koniec stycznia. Zobaczymy. Ku mojemu zaskoczeniu ta data sie zmienia (dla Twojego wyjasnienia - kontener mozna sledzic jak przesylke kurierska).

 

Masz już autko w Polsce? Wszystko w porządku?

pozdr.,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich ponownie.

Opisywałem tu sprawę akcji technicznej dotyczącej samochodu z USA.

 

Do chwili obecnej auto nie zostało naprawione.

Ostatnio "spędziło" w serwisie dwa tygodnie...po czym wyjechało z nadal z paląca się kontrolka silnika.

W Inchcape Motor w Warszawie gdzie auto "pojawił się " nawet specjalista z BMW Polska- nadal nic.

Próba przywrócenia poprzedniego oprogramowania zakończyła się uszkodzeniem sond lambda !!!.

W dniu dzisiejszym otrzymałem informację iż w przeciągu dwóch tygodni zostanę poproszony o kolejna wizytę w serwisie .

Tym razem oczekują na przyjazd serwisanta z Niemiec.

Cierpliwość dobiega końca , zakomunikowałem w serwisie oraz w BMW Polska iż po raz ostatni oddaję samochód w "ręce fachowców"

Jeżeli naprawa nie przyniesie rezultatu zastosuję wszelkie możliwe środki prawne .

 

Tak się kończy akcja techniczna na którą zostałem zaproszony przez BMW Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ja pitole - wspolczuje

 

mimo wszystkich nerwow pamietaj, aby na biezaco zbierac dokumentacje wszelkich kontaktow z BMW... oby sie nie przydala

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu masakra.

W międzyczasie byłem autem w Niemczech.

W Hamburgu odwiedziłem ASO BMW ..... krótko i na temat- kto zaczął niech skończy.

Podpowiedzieli co zostało spaprane , oczywiście jeżeli w Polsce nie poradzą sobie z tym, chętnie pomogą .

Tak jak pisałem czekam jeszcze dwa tygodnie , później poruszę niebo i ziemię !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

rownie smutne jest to, ze pewnie beda obwiniali to, ze samochod jest US spec :)

 

tak na marginesie, ostatnio slyszalem, ze jest recall na sensor zbiornika DEF wlasnie rocznika 2009

 

na drugim marginesie, nasze X5 diesel US spec maja dodatkowy system wstrzykujacy DEF do ukladu wydechowego (aby spaliny spelnialy normy US), w Europie zwie sie to chyba adblue czy blue performance - BMW w US musialo juz odkupic wiele samochod, gdyz system ten stwarzal (w szczegolnosci na poczatku, czyli 2009 rok) wiele problemow, niektorzy wlasciciele chetnie korzystali w lemon law (3 naprawy tej samej rzeczy lub w sumie 30 dni w serwisie - producent musi odkupic samochod od wlasciciela, oczywiscie o ile on tego chce)

 

jest to generalnie kwestia hardwarowo - softwarowa

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście że teraz składają winę na to że jest to auto USA.

To ja im na to że informowałem o tym , podawałem przecież nr VIN itp.

BMW Polska wiedziało że auto pochodzi z USA , pomimo tego zaprosiło do umówienia się w ASO.

To BMW Polska zatwierdza na wniosek ASO koszt takiej wizyty bo przecież serwis nie robi tego charytatywnie .

PS

Po aktualizacji oprogramowania okazało się że występują błędy właśnie z systemem ADBLUE.

Wymieniono obydwa zbiorniki z czujnikami które się uszkodziły podczas programowania.

Aktualnie występuje problem z sądami lambda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

wydaje mi sie, ze sama aktualizacja oprogramowania mogla byc zwiazana z adblue; tak jak pisalem, czytalem niedawno o akcji serwisowej na czujnik DEF

 

to zadanie BMW, aby doprowadzic samochod do wlasciwego stanu; aktualizacja oprogramowania nie wynikala z tego, ze chcieli Ci dolozyc jakies gadzety, tylko z tego, ze znalezli jakis slaby punkt - czy oni zapewniaja samochod zastepczy w takich przypadkach jak Twoj? w US chociaz to jest dobre, ze samochod zastepczy jest bez gadania... ale poziom wiedzy mechanikow, w szczegolnosci jesli chodzi o diesel, jest mizerny jak w Polsce w ASO

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jest ciekawa sytuacja ponieważ przy aktualizacji samochodu ISSS do samochodu jest wbijane oprogramowanie zalecane fabrycznie czyli USA version. Problem się pojawia jak ktoś zmienia fa na Europę i programie.....

 

Konwersja na Ece najpierw update softu do oryginał USA a potem małe grzebanie w sterownikach i wszystko działa

 

Jeśli masz nadal problem napisz postaram się coś podpowiedziec

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za pozytywna opinie i zapraszamyi :8)

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.