Skocz do zawartości

2 cylindry nie działają, słabe ciśnienie


Poohaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

BMW e39, 520i

 

mam problem z silnikiem.

Przestały działać dwa cylindry. Po zdjęciu cewek i wyjęciu świec okazało się, że dwie świece nie dość że nie działały, to jeszcze były zniszczone. W jednej nie było tej metalowej końcówki, a w drugiej brakowało kawałka porcelany. Po sprawdzeniu ciśnienia okazało się, że na jednym z cylindrów ciśnienie wynosi 7 barów. Z tego co powiedział mechanik zdecydowanie za mało.

Drugiego z niedziałających cylindrów nie dało się sprawdzić. Gwint od ciśnieniomierza jest krótszy od gwintu świecy. Być może część gwintu była uszkodzona i nie dało się wkręcić ciśnieniomierza.

Rozumiem, że to i tak nie ma znaczenia, bo na jednym z cylindrów jest tak jak pisałem 7Barów, czyli za mało.

Pewnie nie ma to znaczenia, ale na innych było po 13.

Mechanik podejrzewa, że część z uszkodzonej świecy dostała się do cylindra i uszkodziła, albo zawory albo tłok.

 

Jutro albo w poniedziałek chce otwierać silnik, co będzie się wiązało z większym kosztem.

 

Macie jakieś sugestie, opinie, rady w tej sprawie?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po otwarciu silnika okazało się, że część świecy wpadła do środka i uszkodziła tłok i ścianę cylindra.

 

Jakie mogą być szacunkowe koszty naprawy, czy może nie opłaca się tego naprawiać i lepiej kupić cały silnik.

 

Rozejrzałem się po Allegro i ogólnie ciężko w pomorskim o 2.0 jaki miałem, więc ewentualnie jak jest z dopasowaniem silnika 2,5 do reszty. Widziałem do 2000zł silnik kompletny z osprzętem, ale jak będzie z dopasowanie go do skrzyni automatycznej ZF, jeśli wcześniej był w manualu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Miałem podobny problem na cylindrach odpowiednio było 12, 13, 7, 0, 2, 0, barów. diagnostycznie brak kompresji na cylindrach czy jakoś tak hmm zastanawiałem sie nad naprawą lub wymiana. zrobiłem wymianę na nowy silnik i to z 2,0 na 2,8 i to było najlepsze co moglem zrobić po wymianie i obejrzeniu starego silnika okazało sie ze w środku jest jakiś metaliczny piasek cylindry sie rozsypały tłoki poniszczone uszczelki wydmuchane na maksa. odradzano mi naprawy o tak naprawdę nie wiadomo co i jak sie uszkodziło a samo rozebranie tez kosztuje. cały koszt wymiany silnika " zakup silnik przepływka wiązka komputer " wymiany oleju+filtr płyn do chłodnicy od wspomagania i robocizna dla mechanika wyniosło mnie niecałe 4 tys zł. od tego incydentu minęło jakieś dwa miesiące zadowolony jestem totalnie większa moc równa praca silnika większa frajda z jazdy. a i wspomnę jak kupowałem silnik przy sprawdzaniu kompresji na zaworach wynosiła od 15 do 17 barów. aaa zapomniał bym uszkodzony silnik nie wiem dlaczego zniszczył mi wydech hmm zalany olejem jakieś zbite w zator i musiałem wymienić cały wydech założyłem od 2,8 nie ma większego problemu mimo ze na tym od 2,8 jest podwójny kat i dwie banie na końcowym kilak cięć spawów i jest ok jak znajdziesz dobrego mechanika wymieni ci to wszystko w jeden dzień jak masz możliwość przyjazdu do łódzkiego zapraszam mam dobrego typka i silniki tez ma całkiem duży wybór i w idealnym stanie i tanioo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
w idealnym stanie i tanioo

Czy czasami to się nie wyklucza :?:

od tego incydentu minęło jakieś dwa miesiące zadowolony jestem totalnie większa moc równa praca silnika większa frajda z jazdy
To poczekaj następne dwa miesiące :mrgreen:

A tak na poważnie jestem za remontem,wstawienie nowych tulei+tłoki+pierścienie,sprawdzenie panewek i wału ew. szlif,kontrola głowicy planowanie ew,wymiana zaworów.I silnik masz na następne 300(na pewno więcej)z głowy.Jestem przeciwny kupowaniu używek tymbardziej za 2 koła,newiadomo co siedzi w środku jeźeli będzie zleżały to w środku będzie sama rdza.Silniki te wyjmowane są z aut już wiekowych i nie oszukujmy się swoje przebiegi też mają odpowiednie i jeżeli ktoś podaje mały przebieg silnika to są brednie,takie jak w ogłoszeniach wszysyko po 170tk ew.do 200.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.