Skocz do zawartości

Który Power Box wybrać ?


andmat4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad zamontowaniem Power Box-a. Znalazłem takie dwa

http://www.individual-cars.com/xshop/product_info.php/info/p169_Diesel-Tuning-Kit-for-BMW-3series-320d--130KW---177HP--E90---E91.html

http://preisliste.ac-schnitzer.de/acs_kpl/hp_kpl/bmw_dt/preisliste_ausgabe_motor_daten.php?Modell=3er-E90/E91-LCI&Teile_Nr=121490170&ID_NR=6946

Różnica w cenie ogromna więc warto poznać zdanie innych.

Jestem ciekaw waszej opinii , może ktoś używa takich ?

A może macie doświadczenia z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Arnold ma chyba powerBox-a od ACS, ale ciągle nie mogę zrozumieć po co ładować spora kasę w PB skoro za mniejsze pieniądze masz chipa strojonego pod Twoje auto, osiągi sa lepsze i cena niższa 2-3 razy :nienie:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Box AC SCHNITZER:

1. Gwarancja

2. Wszystko jest tak jak być powinno a nie wgrywane przez paproka

3. Zawsze potem box możesz wyciągnąć i odsprzedać dalej.

4. W razie niezadowolenia boxik wyciągasz i wszystko jest tak jak było

 

Jeżeli szkoda/brak kasy na taki firmowy box, to pozstaje chip tuning indywidualny w Masters, VTG, G-CS itd. Zależy skąd jesteś...

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale auto jest w 2008 roku, wiec tradycyjna gwarancja sie skonczyla.... jesli jest przedluzona, to i tak nie ma problemu, robiac chipa wyciagajac kompa nie ma po nim sladu jak sie wgra znowu serie, gorzej jak sie robi przez lacze diagnostyczne...

za 1800 PLN masz u nas w VTG chipa z pomiarem na hamowni.... zapraszam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już był na forum przypadek w którym też zapewniano że po wgraniu spowrotem seryjnego softu wszystko będzie igła... Skończyło się odebraniem gwarancji :)

Ale prawda, tutaj pewnie już po gwarancji zostało wspomnienie.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wypowie się ktoś, kto miał takiego box'a zainstalowanego? Ciekawy jestem czy dobrze działa. Cena trochę wysoka, ale w przypadku, gdy ktoś ma auto na gwarancji to jak znalazł. Nic nie trzeba dłubać. Ma to sens.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie te boxy nie sa zle, to nie sa juz czasy starych boxow analogowych... przyrost mocy jest ladny i przebieg tez, aczkolwiek nie jest to to samo co typowy chiptuning... z mojej strony box to ostatecznosc, jesli jest opcja wyboru to zawsze polecam chiptuning...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa to świetnie auto ładnie się wkręca nic się z autem nie dzieje, nic się nie świeci, nie huczy, nie syczy... Ponadto kupując nowy BOX masz nadal fabryczną gwarancję na auto w każdym A.S.O. w Europie - Schnitzer przejmuje obowiązki gwaranta jeśli auto ma mniej niż 30tyś km w momencie zakładania BOX- a. Według Schnitzera tolerancja co do wyników po module wynosi + - 5 koni, u mnie zamiast "obiecywanych" 260 ~ 270 koni jest 249 według ostatniego pomiaru. Ale podejrzewam że jest to spowodowane moimi wcześniejszymi programami u delikatnie mówiąc nieprofesjonalnych osób. Teraz próbuję przywrócić to do normy. Lecz co do współpracy auta z BOX-em nie mam żadnych zastrzeżeń.

Mam w rodzinie GLK 350cdi z modułem BRABUSA i również wszystko chodzi bezproblemowo. Reasumując nowe auto bierz BOX Schnitzera.

Auto po gwarancji rób co chcesz. Ale według mnie nie warto do auta używanego po gwarancji stosować modułu za tyle $.

Chyba że kupisz tak jak ja roczny używany moduł na aukcji w internecie. pozdr

 

P.S. Witam Pana Maćka :)

 

Mimo tego że tylko hamowałem auto w VTG mogę śmiało polecić jakość lokalu, obsługi jak i podejście do "problemu". Mówię to bez żadnego "cukru".

Po moich wcześniejszych doświadczeniach z FORMUŁA, MASTERS, KREATOR w kategorii obsługa klienta VTG wypada najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad Box-em bo wydaje się bezpieczniejszy, fakt że autko po gwarancji ale nadal trzeba o nie dbać w razie braku zadowolenia wyciągam Box i mam serię a z chipem już tak nie będzie czytałem kilka artykułów że powrót do serii nie jest taki prosty jak zapewniają tunerzy. Jestem laikiem w tym temacie i może dlatego wariant bezpieczniejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powrot do serii jest prosty jak sie wie jak to zrobic.... box jest dobrym rozwiazaniem dla laikow, dla osob troche znajacych sie na tuningu i posiadajacych pewny know-how chiptuning bedzie idealnym rozwiazaniem... i na szczescie duzo jest takich zdecydowanych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj piszą że boxem robią 207KM i 430Nm (z silnika 163KM) :shock:

http://www.individual-cars.com/xshop/product_info.php/info/p168_Diesel-Tuning-Kit-for-BMW-3series-320d--120KW---163HP--E90---E91.html

 

zwykła sciema czy o co chodzi?

Jak to jest że na indywidualnym programie wychodzi sporo mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj piszą że boxem robią 207KM i 430Nm (z silnika 163KM) :shock:

http://www.individual-cars.com/xshop/product_info.php/info/p168_Diesel-Tuning-Kit-for-BMW-3series-320d--120KW---163HP--E90---E91.html

 

zwykła sciema czy o co chodzi?

Jak to jest że na indywidualnym programie wychodzi sporo mniej?

...tjaaa, a świstak zawija...

żeby ciśnieniem na CR (boxem)tyle moc podnieść...musiało by DPF-a du.ą wypluć :8) ...moment 400Nm w krótkim piku jest możliwy..ale 200 KM zapomnij :wink:

...na "programie" może wyjść tyle samo...ale w znacznie bezpieczniejszy sposób...w dodatku ze znacznie lepszym przebiegiem momentu :cool2:

..chcesz dobrego boxa, kup sobie Schnizera...tylko cena kosmiczna...za tą kasę zrobisz dobrego moda jeszcze w kilku następnych autkach..a do serii wbrew "pogłoskom" zawsze możesz wrócić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clip ten box z twojego linku to jakas lipa. Takie "dwu wtyczkowe" moduly robi V - tech za 1490zl. Jesli mialbym montowac BOX z twojego linku to wolalbym program. Na niemieckim ebay-u bywaja uzywane boxy Schnitzera do twojego auta w cenie 2500 - 3000zl. A to juz moim zdaniem bdb oferta. pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie mozna wierzyc w dane podane przez producenta boxow.... oni kusza klienta wysokim przyrostem a potem w rzeczywistosci wychodzi zawsze inaczej...

jeszcze sie nigdy nie sprawdzilo u nas na hamowni to co producent boxa podawal....czasami bylo nawet TRAGICZNIE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chcę żadnego boxa (już się naczytałem na ten temat na racingforum)

Jestem już zdecydowany na program waham się tylko w której firmie. No i swieci mi się kontrolka blokady kierownicy a z tego co czytałem to czasami jedynym rozwiązaniem problemu jest wgranie nowego softu w ASO, więc zanim zrobię chipa chciałbym się z tym uporać.

Link do firmy był z pierwszego postu. Po prostu zaciekawiło mnie co tam wypisują. Wydawało mi się że u krzyżaków trochę lepiej działają wszelkie instytucje konsumenckie i firmy nie pozwalają sobie na takie kity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dajcie spokój z tymi "gotowymi" boxami za taka kasę...chcecie boxa...założę wam go...zestroję na hamowni (bo porządne cyfrowe, choć jednokanałowe boxy, stroi się programowo :8) )...i będziecie wiedzieli przynajmniej prawdziwe efekty...a nie obiecanki-cacanki :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...heh...używam RTS do zdalnego chiptuningu :8)

..to nie jest programator z gotowymi programami...trzeba najpierw zgrać nim zawartość oryginalna sterownika...zrobiś program...lub programy i dopiero wtedy jest gotowy do "pracy" :D

...dobrze sie sprawdza dla klientów z daleka...z zagranicy...mogę im wysyłać modyfikacje na odległość...ew. poprawki, czy wyłączenie obsługi DPF ...zdjęcie "kagańca"...założenie kagańca..np. program "dziecko/żona"...ograniczający moc czy prędkość max. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.