Skocz do zawartości

Zakup BMW 7 e 65 - na co zwrócić uwagę


GermanStyle

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 735
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
A nie zastanowiłeś się że każde auto jest warte dokładnie tyle ile jest w stanie zapłacic za nie kupujący? Możesz sobie wyceniać swoje i na 100 tys ale jeżeli cena rynkowa jest 50 tys to życzę szczęścia...

Powiem Ci że nie miałem czasu się nigdy zastanowić bo zbyt szybko sprzdaję swoje BMW może dlatego że są sporo droższe od allegrowych igieł i lalek :wink: . Co to znaczy cena rynkowa Twoim zdaniem? To ta od gryzipiórka ? To ta od panów z Płocka czy Pleszewa, Gniezna itd...? Podjedź do pani w Urzędzie Skarbowym Ona ma inną książeczkę z cenami bo ustala tzw. 2% -owy podatek od wzbogacenia, porównasz z cenami gryzipiórka i zobaczysz jak nagle Twoje auto pięknie zdrożało :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez klutni :) jak ktos chce kupic E65 za 30 - 40 zl niech kupi , pierwsza wizyta u mechanika odrazu postawi go do pionu. Mechanikow co wiedza cos na temat E65 ze swieczka szukac. Glupia wymiana uszczelki i Valvetronici ,slynna rurka i koles plynie, auto stoi lub jest ogloszenie " IGLA z nowym gazem" bo zabraklo kasy na mechanika. Panowie to jest Polska "zastaw sie a postaw sie". Ja wolalem kupic sprawdzonego przed lifta za kase adekwatna do stanu i zyc bezpiecznie i zespokojem, jak padnie mam dyche pod reka.

 

 

Do autora postu - w kazdym samochodzie cos sie psuje szybciej lub puzniej i musisz byc finansowo na to przygotowany. Napewno w aucie po crash tescie szybciej :)

E65 zalozenia niemialo byc ekonomiczne ale komfortowe i luksusowe.

odpusc moim zdaniem modele

735i spalanie i ceny za klamoty takie same jak do 745i

760i poczytaj na temat pomp paliwowych 4 tys szt a sa dwie i padaja oj padaja

 

zostaje 745i ale tu nieszczesna rurka :) 50 % z przebiegami okolo 150 - 200 tys ma je wymienione

oraz 730 tutaj sprawdzona jednostka R6 tylko czy te 230 KM niebedzie Tobie zamalo ? tylko straszna zadkosc 730i

 

o Dieslach sie nie wypowiem bo http://www.youtube.com/watch?v=umu6R1NtQr8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

730i wychodzilo dosc pozno, chyba w 2004/2005 stad jest ich niewiele. Niestety z 730i wiekszosc aut to bieda straszna.

 

745i nie jest zle, z rurka trzeba sie liczyc, chyba ze auto kupujeny na chwile, to potem na allegro, ktore wedlug Was jest tak miarodajne jesli o ceny idzie, wzbogaci sie o super okazje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażam się bo handlarzem nie jestem:) Natomiast również co 2-3 lata zmieniam swoje samochody, utrzymuję je w nienagannym stanie technicznym i kolejni właściciele są zadowoleni. Natomiast jakoś nie trafiłem na takiego kupującego, który przychodzi i mówi - faktycznie ma pan auto o połowę lepsze od tych co oglądałem, więc nie ma problemu, zapłacę 20 tys więcej... To że auto jest w dobrym stanie pozwala tylko sądzić, że się szybciej sprzeda, a nie że o połowę drożej

 

Nawiasem mówiąc, czytając forum nie spotkałem maila, w którym ktokolwiek polecałby 735. Bo motor za dużo pali, za słabe osiągi itp, itd i w ogóle to tylko 745 w E65. Ogłoszeń 735 jest zresztą bardzo mało więc to też raczej na wysoką cenę nie wpływa. Co do wycen i gryzipiórków - wyceniajcie swoje samochody na ile chcecie i gratuluję i zazdroszczę wam że udaje się wam te auta sprzedać. Bo ja na każdym jestem mocno w plecy - co zresztą potwierdza fakt, że nie jestem handlarzem i nie z tego żyję. Jak chcę zmienić samochód to go sprzedaję za tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić (w ramach rozsądku oczywiście) a nie wystawiam ceny +30% żeby raz na miesiąc sprawdzać czy auto już wrosło w ziemię i czy mech na nim się nie zadomawia...

 

Reasumując - po prostu nie wierzę że auto które faktycznie jest o 30% lepsze od innych, a z komentarzy widzę że koledzy wyłącznie takowe posiadają, automatycznie oznacza że da się je sprzedać o 30% drożej...

 

Koniec tematu bo widzę że nikt tu nikogo do niczego nie przekona. Zresztą po działach 3-er, 5-er i X5-er widzę że forum 7-er to już poziom żadnej konstruktywnej dyskusji, tylko narzucanie innym swojego zdania.

Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Faktycznie! Jak Ja mogłem tak żyć? Dziękuję Wam sa olśnienie ,już tak nie myslę, jutro z rana podjadę do pana z ubezpieczalni (już nie gryzipiórka) żeby wycenil moje auta bo dobrze będzie wiedzieć ile mam w nich pieniędzy, kurczę liczyłem na parę złotych a tu masz taka historia ... :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co sie tak burzyć?Przeciez ceny dyktuje rynek samochodow uzywanych i nikt nie zaplaci za samochod wiecej niz jest on wart.Ja rozumiem, ze tak jak napisal Tomek, mozna latwiej sprzedac samochod jak jest z pelna historia, zadbany itd.Nie piszcie jednak bajek,ze sprzedajecie swoje o wiele drozej z tego wzgledu i idzie wam to jak swieze buleczki, jasne,z emozna wziac deko lepsza cene, al enie 30 czy wiecej % - tak to nawet w erze nie ma ;)

Ja nie pisze o porownywaniu cen do tzw okazji za poldarmo - wiadomo, nikt za poldarmo nie sprzeda.Ja pisze o porownaiu do faktycznej sredniej ceny rynkowej danego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale o co sie tak burzyć?Przeciez ceny dyktuje rynek samochodow uzywanych i nikt nie zaplaci za samochod wiecej niz jest on wart.Ja rozumiem, ze tak jak napisal Tomek, mozna latwiej sprzedac samochod jak jest z pelna historia, zadbany itd.Nie piszcie jednak bajek,ze sprzedajecie swoje o wiele drozej z tego wzgledu i idzie wam to jak swieze buleczki, jasne,z emozna wziac deko lepsza cene, al enie 30 czy wiecej % - tak to nawet w erze nie ma ;)

Ja nie pisze o porownywaniu cen do tzw okazji za poldarmo - wiadomo, nikt za poldarmo nie sprzeda.Ja pisze o porownaiu do faktycznej sredniej ceny rynkowej danego modelu.

Ależ Ja się nie burze , 318i e30 1990r przebieg 86tys km sprzedaż za 12.000zł (auto jest w galerri e30), 735i e65 2002r przebieg 102tys km sprzedaż za 60.000zł, wszystko w tym roku, policz sobie teraz procenciki czy to jest 10-20-30 więcej od Twojej średniej krajowej i zrozumiesz dlaczego nie zgadzam się z Waszymi wyliczonkami. Warunek jest tylko jeden to ma być konkret TOWAR a nie strucla od handlarzyka który to właśnie produkuje tę srednią krajową ! Ani tutaj nie chcę uchodzić za jakiegoś mądralę ani też za jakiegoś lepszego od innych ale nie mogę też kłamać że sprzdaje wszystkie swoje auta za ceny średnich krajowych bo coś takiego dla mnie nie istnieje, każde auto jest inne i nigdy nie posunę się do takiej głupoty żeby komuś wyceniać auto według rocznika i modelu bo gdzie tutaj najważniejszy jak dla mnie czynnik używanego auta czyli jego STAN ?! To już naprawde wszystko co miałem do napisania w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba jesteś w stanie zauważyć różnicę między swoim 735 z 2002 z symbolicznym przebiegiem 102tys a 735 z 2001 z przebiegiem 230tys i bardzo średnim wyposażeniem? Jeżeli taki rodzynek byłeś w stanie sprzedaż za 60 to ta o której piszę tym bardziej nie jest warta 50... Jak masz auta tak dalece odbiegające od faktycznego stanu i przebiegu dla danego rocznika to trudno je stawiać za średnią wytyczającą cenę. Zresztą starczy już na ten temat...
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale chyba jesteś w stanie zauważyć różnicę między swoim 735 z 2002 z symbolicznym przebiegiem 102tys a 735 z 2001 z przebiegiem 230tys i bardzo średnim wyposażeniem? Jeżeli taki rodzynek byłeś w stanie sprzedaż za 60 to ta o której piszę tym bardziej nie jest warta 50... Jak masz auta tak dalece odbiegające od faktycznego stanu i przebiegu dla danego rocznika to trudno je stawiać za średnią wytyczającą cenę. Zresztą starczy już na ten temat...

Właśnie dlatego tak się trzepę jak słyszę średnia krajowa, ale masz rację starczy już na ten tamat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320I powiem ci tak po pierwsze

sampchód jego jest utrzymany rewelacyjnie -bo niemiec który go sprzedał zdawal sobie sprawe ze to samochód jest juz w wieku takiem a nie innym i nie był takim pazernym polakiem jak ty jestes bo ty bedziesz sprzedawał swoje BMw za kosmiczna cene pewnie

 

2- o e65 marzysz tylko i polski gól cie sciska ze ktos kupuje w dobrej kasie swietny samochód

3- co koles z BMw 3 szuka na forum gdzie pisze sie o 7 troche nie tak klasa kolego sympatyczny dltego towje negowanie konstruktywności poczynan innych jest dla mnei pomapa stary masz BMW w 2.0 litra nie oslabija mnie :duh: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :D wiec jak sie wypowiadasz to nie pompuj za niem nie zobaczysz czym ty sie poruszasz orrrajt a teraz zwalniam cie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopy daj cie se już w dekiel samochody maja takie ceni i takie nie ważne ile kosztuja przed kupnem musisz wziac do serwisu samochód !!! bo ja mówie jedni pompuja cene i swoje ego a drugi wytawia realna cene do wieku auta dlatego potem jak kupisz przyjacielu sympatyczny samochłod za 35tys a tamten kupi za 50 i wiecej to bedziesz miał ten szyderczy usmieszek na twarzy jaki ma mój ziomek to nie jest tak że nim wiecej wydasz bedzie lepiej w polsce sa sami wałkaże na wstepie proponuje zainwestowac w czujnik grubości lakieru bo nie bedzieesz musiał każdego auta targać na serwis odrazu wyczaisz czy bite ( o ile nie było wymienione na oryginalene cześci w tym samym kolorze ) ale żadka sie tak dzieje potem koledzy ci tu nr.vin rozkminija jak coś no i weź sobie kogoś kto cie bedzie zimna woda lał jak sie za mocno nagrzejesz bo samochód oj robi swoje nawet jak bedziesz jechał takim z przebiegiem 500tys km możesz dostac orgazmu :D :D :D :D :D :D co do realności przebiegów no tu juz jest gorzej trudno to ocenić kreca liczniki przywozi jada do serwisu wymieniaja żarówke i wbijaja pieczatki musisz przeleciec dokładnie paiery itd jak chcesz sobie sciagnac auto i nie płacic tyle podatku to zrób tak

 

popytaj czy ktoś ma znajomego rzeczoznawcę on wbije ci ze samochłod ma uszkodzony silnik wten sposób płacisz tylko 7% podatku zawsze jakas kasa zostaje w kiejdzie

 

co do samego auta to że samochody szaleja przed 2003 gówno prawda moze sie tam komuś zdazyło kilka razy jak i zdaz sie do teraz w rocznikach 04-06itd po prostu to jest samochłod naszpikowany elektronika i czasem ktoś cos złozył zle w fabryce i potem sa efekty ludzie nie sa robotami mylą sie czasem sam pracuje przy produkcji samochodów na lini wiec wiem ile wrac by cos poprawic bo to ilośc sie liczy na nie jakość teraz to nie Bentley by wszystko recznie i czas , tu nie ma czasu linia zapierdala i masz okreslony czas by zamontować element wiec co sie znajdzie sie poprawia co nie juz jedzie do salonów a potem do klienta a od klienta do klienta tylko pytanie komu zacznie i kiedy cos wariowac czy sie psuć ( mam czujniki nowe cisnienia jak co do kół jak by ktoś chciał )

 

no i tak to wyglada powoli nie nerwowo a kupisz sobie ten swój samochodzik ja tez miałem obaw mój ziomek tez ja dalem troche wiecej ona dał o wiele mniej ale to musisz szukac samo nie przyjdzie a zepsuc sie może zawsze nie waze czy za 30tys czy za 200tys to jest mechanika i samochód używany mówią jak dbasz tak masz prawda ale skad masz wiedzieć jak dbał ten od kogo kupujesz ...powdzenia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to ktoś czytać, to musisz pójść w konkretną ekstrawagancję i zaryzykować używanie przecinków i kropek. Bo czytać się tego nie da w tym stanie. Możesz skopiować ode mnie:

,,,,,, ......

 

Chyba, że rozmawiasz sam ze sobą, to co złego, to nie ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale o co sie tak burzyć?Przeciez ceny dyktuje rynek samochodow uzywanych i nikt nie zaplaci za samochod wiecej niz jest on wart.Ja rozumiem, ze tak jak napisal Tomek, mozna latwiej sprzedac samochod jak jest z pelna historia, zadbany itd.Nie piszcie jednak bajek,ze sprzedajecie swoje o wiele drozej z tego wzgledu i idzie wam to jak swieze buleczki, jasne,z emozna wziac deko lepsza cene, al enie 30 czy wiecej % - tak to nawet w erze nie ma ;)

Ja nie pisze o porownywaniu cen do tzw okazji za poldarmo - wiadomo, nikt za poldarmo nie sprzeda.Ja pisze o porownaiu do faktycznej sredniej ceny rynkowej danego modelu.

Ależ Ja się nie burze , 318i e30 1990r przebieg 86tys km sprzedaż za 12.000zł (auto jest w galerri e30), 735i e65 2002r przebieg 102tys km sprzedaż za 60.000zł, wszystko w tym roku, policz sobie teraz procenciki czy to jest 10-20-30 więcej od Twojej średniej krajowej i zrozumiesz dlaczego nie zgadzam się z Waszymi wyliczonkami. Warunek jest tylko jeden to ma być konkret TOWAR a nie strucla od handlarzyka który to właśnie produkuje tę srednią krajową ! Ani tutaj nie chcę uchodzić za jakiegoś mądralę ani też za jakiegoś lepszego od innych ale nie mogę też kłamać że sprzdaje wszystkie swoje auta za ceny średnich krajowych bo coś takiego dla mnie nie istnieje, każde auto jest inne i nigdy nie posunę się do takiej głupoty żeby komuś wyceniać auto według rocznika i modelu bo gdzie tutaj najważniejszy jak dla mnie czynnik używanego auta czyli jego STAN ?! To już naprawde wszystko co miałem do napisania w tym temacie.

:cool2: własnie STAN jest najwazniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
320I powiem ci tak po pierwsze

sampchód jego jest utrzymany rewelacyjnie -bo niemiec który go sprzedał zdawal sobie sprawe ze to samochód jest juz w wieku takiem a nie innym i nie był takim pazernym polakiem jak ty jestes bo ty bedziesz sprzedawał swoje BMw za kosmiczna cene pewnie

 

2- o e65 marzysz tylko i polski gól cie sciska ze ktos kupuje w dobrej kasie swietny samochód

3- co koles z BMw 3 szuka na forum gdzie pisze sie o 7 troche nie tak klasa kolego sympatyczny dltego towje negowanie konstruktywności poczynan innych jest dla mnei pomapa stary masz BMW w 2.0 litra nie oslabija mnie :duh: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :D wiec jak sie wypowiadasz to nie pompuj za niem nie zobaczysz czym ty sie poruszasz orrrajt a teraz zwalniam cie !!!

Gdybyś zechciał czytać posty innych w tym i moje ośli placku to pewnie byś zauważył że miałem e65 w czasie kiedy Ty wieszałeś ją sobie na słomiance. To jakie Ty masz pojęcie o BMW zaznaczyłeś przy nicku czyli że miałeś pancerne BMW ale czy tak było to dowiesz się dopiero jak będą do Ciebie strzelać... Uspokajam Cię że do kmiotów nie strzelają a jedyny strzał jaki możesz usłyszeć to strzał gumki Twoich majtek :mrgreen: Jedyne co możesz zwolnić to własny stolec ale pamiętaj, dopiero jak dobiegniesz za stodołę czyli tam gdzie zwykle załatwiasz takie sprawy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 745 d z 2007 od marca 2011 i powiem ze 3 litry daje rade ale 745 to jest to co misie lubia najbardziej. Masa i przyspieszenie,nie jest to wprawdzie m5 ale oszczednosc na paliwie i moc w jednym. Dla mnie bomba bo robie czasami w weekend 2500km i potrzeba mi troche komfortu a przy tym oszczednosc porownam teraz : Kiedy jezdzilem Audi s6 340ps to droga do niemiec i zpowrotem (Tarnow-Köln-Tarnow) wynosila mnie ok 600 €, pozniej mialem 530d e61 z 2004 218 ps koszty to ok 300 €, a przy jezdzie 745d 330 ps ta sama droga kosztuje mnie ok 360 € a wiec nie jest tak zle jak na ponad dwie tony auto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam. Jestem szczesliwym posiadaczem 530d z 2005r ale jako ze zawsze jezdzilo sie siódemkami to przez sentyment zastanawiam sie nad powrotem do tego modelu ;) Jako, ze nie chcialbym kupowac znowu diesla, a benzyne, a robie naprawde duzo kilometrow, zastanawialem sie nad silnikami benzynowymi z instalacja gazową. I tu moje pytanie: Jaki silnik wybrac? 745? 750? Który sprawuje sie najlepiej z gazem i jak wyglada ze spalaniem ? Rozgladac sie bede za wersja LONG wiec mniejsze motory raczej nie wchodza w rachube;) Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi:)!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.