Skocz do zawartości

Zakup BMW 7 e 65 - na co zwrócić uwagę


GermanStyle

Rekomendowane odpowiedzi

miałe bmw 745d moge smialo powiedziec ze to bardzo dobry wybor a zwlaszcza z ta jednostka, jesli silnik jest sprawny to naprawde daje satysfakcje z jazdy, moje auto mialo przebieg 293tys km. i tyle przejechalo bez jakis wiekszych napraw ale trzeba sie liczyc z tym ze jesli cos sie zacznie dziac z tym motorem to wydatki sa sporo wieksze niz w 730d, jesli chcesz kupic 745d to za dobry egzemplarz trzeba sporo wiecej daj niz za 730d ale uwazam ze warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 735
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Czas odświeżyć temat.... teraz mamy rok 2012 czyli uplynelo juz ponad dwa lata od zalozenia tego tematu. Mam do wydania 45tysiecy i czy tez za te pieniadze kupi sie jakiegos klucha psujacego sie z rocznika 2002-2003 czy juz w miare normalny juz po naprawach samochod bmw e65??

 

PoZdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie kupisz w tej cenie trzeba dokładnie prześwietlić auto nie każde to padaczka są ludzie którzy dbają o pojazdy i serwisują regularnie a że przychodzi czas do sprzedania to sprzedają w kwocie realnej jaka jest na dzień dzisiejszy .Ja osobiście jestem zwolennikiem 3.0d miałem już kilka modeli z tym silnikiem i nigdy nie miałem problemu z motorem ,nawet jak coś ci usiądzie to nie są wielkie kwoty .Regeneracja turbiny 1000 zł ,wtryski 1200-1400 zł za 6szt. ,przepływka nowa 400 zł ,sterownik świec żarowych 250 zł,świece żarowe 250 zł ,no i odma 120 zł w sumie to takie są koszta w dieslu no i klapki które usuniesz przy okazji wymiany świec.W benzynie są również nie małe koszta a mianowicie słynna rura układu chłodzenia ,cewki zapłonowe,uszczelniacze zaworowe to standard i tak sumarycznie podliczyć to benzyna nie jest wcale tańsza.Ja lubię moment obrotowy w 3.0d co nie da mi tego żadna benzyna w bmw nawet 5.0 370 km ma tylko 490NM :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam od kilku lat E65 735i 2002r 218 tyś i mogę powiedzieć,że w cenie 45 tys mozna kupić ten samochód ale moim zdaniem trzeba miec w zapasie 10-15 tys zł na różne niespodzianki.Mojego kupiłem po sprawdzeniu w b.dobrym stanie a mimo tego po krótkim już czasie eksploatacji wychodziło wiele rzeczy do zrobienia.W ciągu niespełna trzech lat wymieniłem swiece,cewki,odmy,rurki świec,vacu,przepływkę,akumulator,czytnik nawigacji tylne wahacze,uszczelniacze skrzyni biegów,olej skrzyni z filtrem oczywiście olej silnika co roku,czujniki wałków rozrządu,czujnik halla,czujnik pedału hamulca,czujniki świateł,zbiornik płynu chłodniczego,itd. Na koniec dopadła mnie rurka układu chłodzenia koszt kilka tyś zł a samochód przy tej naprawie prawie cały rozebrany. Tak więc nie sztuka kupić ale potem móc go serwisować i naprawiać. Poprzednio miałem e39 2.8i i był to tani i prosty samochód i z sentymentem go wspominam. Mimo,że wiele rzeczy robię sam włącznie z diagnozą INPĄ i drobnymi naprawami koszty utrzymania relatywnie są wysokie np. w miescie ~20l/100 poza 9-10l/100.Dlatego nie wierzę,że samochód w cenie 45-50 tyś nie wymaga dalszego wkładu finansowego chyba że ktoś jezdzi i nie widzi pewnych usterek aż do zatrzymania na drodze.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

Jestem nowy nigdy wiesniej nie mialem stycznosci z Bmw :roll:

 

Jestem na Kupnie 7 tylko mam problem z wyborem czy wybrac 730d czy 745i ?

Głownie będę uzywac w trasie..

Jak z awaryjnoscia ? i kosztami utrzymania ?? miedzy 730 a 745

300000tys na bezyne to duzo ???

 

 

mozecie mi powiedziec cos po zdjeciach o tym modelu ???

jakie ma wyposazenie ??

 

http://www.gebrauchtwagen.at/detailansicht.php?id_fahrzeug=3130845

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak kolega napisal elektroniki dużo i powiązanej miedzy sobą.

Samochód super,komfortowy ale wymagajacy stalej "opieki".

Jezeli nie mialeś wczesniej żadnego BMW to odważna decyzja a jeśli kupisz zostaw trochę pieniędzy na pakiet startowy.

Ja w ciągu trzech lat dolożylem 20k i jak wyjeżdzam dalej mam zawsze pewne obawy czy coś na trasie nie wyjdzie i biorę ze sobą INPĘ.

Zyczę dobrego wyboru i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke poczytalem :D

ostatnio w chyba w "Auto Swiat " bylo porownanie Bmw 7,Mercedesa S i Audi A8.. pierwsze miejsce BMW :) polecali tam silnik 740d..

w serwisie poleceli 730d podobno nie do zatarcia... znow inni mowia wez bezyne!! "sa proste silniki" bo w dislu masz turbo,koło dwumasowe,filtr czasteczek, wtryski sie moga zapchac itp..

a ja sie nieznam tak na silnikach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W obu silnikach trzeba się liczyć z kosztami ja osobiście za dislami nie przepadam.

Jezeli chodzi o benzynę w tych silnikach predzej czy póżniej do zrobienia jest rurka ukladu chlodzenia i uszczelniacze.

Rurkę przerabialem roboty sporo no i koszty :mad2:

Moim zdaniem najlepiej 745 jeżeli benzyna dla ciebie nie jest istotnym wydatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 745 też ta rurka jest i uszczelniacze, ja teraz wymieniałem uszczelki pokrywy zaworów.

Zawsze z tymi silnikami coś się może stać, mają to do siebie że po 200 tysiącach zaczynają się pocić i trzeba uszczelniać, ale w sumie to wszystko, w dislu może paść więcej rzeczy. Do tej pory w v8 wymieniłem przepustnicę no i teraz 4 uszczelki a samochodem jeżdżę prawie 2 lata. Ten co ma disla będzie przystawał przy swoim, tak jak posiadacze benzyny :cool2:

Kup bmw 1 i nie będziesz miał zmartwień, elektroniki mniej, spalanie minimalne :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile kosztuje na furka ale na pewno sprawdź wszystkie możliwe przyciski i zaglądaj wszędzie tam gdzie można, zawsze jak coś znajdziesz to możesz negocjować cenę. Rozkoduj vin i zobacz według vinu czy wszystko się zgadza a najlepiej wrzuć auto do oceny do odpowiedniego działu tutaj na forum.

Radze pojechać do serwisu co robią tylko bmw, zapłacisz 300 zł ale furę Ci wnikliwie sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo zdjęć i slabych ale to co widać:

cena wysoka,kolor średni,tapicerka w środku ladna,pelna elektryka siedzeń przednich duży plus,jaki tyl nie wiadomo,brak szyberdachu,brak chyba logic7,srodek samochodu zagracony jakiś krzyż na desce zdjecie 6 ,nie widać czy ma DD,EDC,tylną klapę elektryczną,tv,rolety tylnie,boczne,webasto,dociąganie itd.

widać tylko jeden kluczyk powinno być trzy co najmniej dwa z pilotami

przebieg jak prawdziwy to nieduży auto przed liftem zewnetrznym a cena wysoka.

cena + oplaty jak dla mnie nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krakus a szukałeś samochodu w aso? W inchape w wawie mają często duży wybór używanych samochodów, stoi piękna co prawda 745 za 49900 , jak bym szukał siódemki brał bym ja w ciemno, pełna historia auta itd. Ja przy zakupie kolejnego bmw w przyszłości nie będę nawet zaglądał na allegro itd, albo kupię samochód od kogoś z forum albo używany z aso.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja szukam auta tylko w austrii bo tutaj aktualnie mieszkam... :D

a tutaj auta sa o wiele drozsze niz w polsce ale prawie kazde serwisowane..ocziwiscie znajda sie tansze ale maja ponad 400000tys przejechane..

ciezko znalesc "Full opcja".

 

 

co myslicie o tej ???

ta akurat nie ma aso..

 

http://www.autoscout24.at/Details.aspx?id=220573219&cd=634830035000000000&asrc=st

 

 

i jeszcze jedno...nie da sie takiego zestawu taniej kupic ??? lub cos podobnego ??

 

http://www.ebay.de/itm/BMW-F01-F02-F04-F07-F10-740-750-528-535-550-GT-Rear-Entertainment-Monitor-Set-/380608249916?pt=Car_Audio_Video&hash=item589e05003c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód kolorystycznie moim zdaniem ladny,siedzenia przednie pelny komfort czyli full,klima rozszerzona,tylne siedzenia grzane i elektryczne zaglowki z workiem na narty bez pozostalej elektryki i podlokietnika w drewnie ale wystarczy,szyberdach,dociaganie jest,bez żaluzji bocznych ale klapa tylnia elektryczna. Nie ma EDC, czy DD i logic7 nie widać.Ogólnie ladna kolorystyka nadwozia i siedzeń,fotele full i zadbany godny zainteresowania. Jeżeli chodzi o zestaw monitorow na tyl to jest to komplet do F01 a nie do e65 są różne zestawy na allegro może tam coś znajdziesz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Mam i sobie chwale,c silnik ok i nic się nie dzieje-przynajmniej u mnie.Poprzednio miałem m5 e-39 i jeśli chodzi o rożnicę przyśpieszeń pomiedzy tymi modelami to stwierdzam iż 750 nie wiele wolniejsza, a na pewno ekonomiczniejsza i bardziej komfortowa w jedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowy na forum, na wstępie chciałem się przywitać ze wszystkimi użytkownikami forum.

Stoje właśnie przed dylematem zakupu BMW 7 model E65 z silnikiem 3,0d 218 km.

Z auta będę korzystał jako zastępczego w trasy dla 530xd.

 

Moją uwagę przykuł ten egzemplarz.

http://otomoto.pl/bmw-730-salonowa-730d-full-opcja-w-wa-C28902613.html

Być może ktoś go oglądał albo jest w stanie coś o nim powiedzieć. Najchętniej zakupiłbym egzemplarz z polskiego salonu jak ten,

z pewną udokumentowaną historią oraz "sensownym" wyposażeniem.

 

Jakby ktoś był w stanie polecić jakiś egzemplarz byłbym wdzięczny.

Od przyszłego tygodnia mam w planie wybierać się na "łowy".

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.