Skocz do zawartości

termostat 3.0d


siwy1966

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam e53 2001 198000 km 3Lia

silnik sie nie dogzewa wskazowka jest na niebieskim odpowietrzylem uklad ale dalej to samo na postoju sie zagrzeje do 90°C wskazowka na 12h .

chce wymienic thermostat ale chyba bede sie musial pobawic z chlodnica zeby ja wymontowac a dopiero potem z thermostatem bo nie ma dojscia wymienialem kiedys w mojej E32 735IA i nie musialem wyjmowac chlodnicy jest ktos kto juz to przerabial prosze o porady zakrylem nawet 1 nerke wlot powietrza ale thermostat nie puszcza obiegu na silnik dzieki za porady

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu zapytałem jednego mechaniora jaki jest koszt wymiany termostatu ( już mi nie stoi idealnie w pionie jak innym kolegom - temperatura :) ), zapytał się mnie a o który termostat chodzi ponieważ są ich 3. Powalił mnie na kolana ponieważ jak stwierdził każdy około 400zł w serwisie kosztuje :(

 

Taka tam mała dygresia przed wymianą termostatu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Mam pytnanie co do termostatu głównego (wiem,że jest jeszcze pomiędzy wymiennikiem ciepła między skrzynią aut), czy jest on dostępny sam czy tylko z plastikowym krućcem? Diesel 218kM. Bo jakoś moja wskazówka nie osiąga pionu :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu zapytałem jednego mechaniora jaki jest koszt wymiany termostatu ( już mi nie stoi idealnie w pionie jak innym kolegom - temperatura :) ), zapytał się mnie a o który termostat chodzi ponieważ są ich 3.

Więc gdzie te 3? Ciekawi mnie to, bo chętnie bym zmienił, oprócz głównego, który już zmieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi jest tak jak napisałem między skrzynią aut. a głównym obiegiem tak mi się wydaje ale ten drugi może służyć do czego innego.http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=FB71&mospid=47739&btnr=17_0200&hg=17&fg=05 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=FB71&mospid=47739&btnr=17_0201&hg=17&fg=05 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=FB71&mospid=47739&btnr=11_3465&hg=11&fg=35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu zapytałem jednego mechaniora jaki jest koszt wymiany termostatu ( już mi nie stoi idealnie w pionie jak innym kolegom - temperatura :) ), zapytał się mnie a o który termostat chodzi ponieważ są ich 3.

Więc gdzie te 3? Ciekawi mnie to, bo chętnie bym zmienił, oprócz głównego, który już zmieniłem.

W silniku 3.0d jest tylko i wylacznie jeden termostat od cieczy chlodzacej,a skrzynia posiada tylko czujnik temperatury i obieg plynu chlodzaczego nie jest ograniczany przez zaden z termostatow ktory ogranicza na maly lub duzy obieg plynu.

W przeciwienstwie do silnika ktory najpier ma osiagnac temp. robocza swa i gdy zbliza sie do granicy otwiera sie termostat ktorego jest zadaniem puscic ciecz na duzy obieg przez chlodnice w celu schlodzenia jej.a gdy sie schlodzi to termostat spowrotem sie zamyka.I tak w kolko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytał o termostaty a nie za co odpowiadają. Olorob zobacz proszę na schematach.

 

Patrze na te schamaty co sa na poprzednich postach i co widac i co wiem to jest tylko jeden termostat.

A od ASB to jest tylko chlodniczka do schladzania olej z ASB i zadnego tyermostatu w niej i na przewodach nie ma.

Jedynie co jest w ASB to czujnik temperatury zapobiegajacy przegrzaniu skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.