Skocz do zawartości

Czy w tym roku będzie łatwo sprzedać auto z kratką ?


Astro

Rekomendowane odpowiedzi

Czy od 2011 nie ma możliwości odliczenia pełnego VATu w Polsce ? Jeśli tak, to sprzedaż auta z kratką będzie graniczyć z cudem, bo po co komu kratka skoro nie może odliczyć podatku ? .... :duh: Zastanawiałem się nad sprzedażą auta, ale w obecnej sytuacji wygląda że znalazłem się w czarnej d.... . Jakieś sugestie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale nadal nie rozumiem problemu. Auto z kratką stało się w tym momencie przy sprzedaży normalnym autem osobowym. Kratka do piwnicy, przeróbka na stacji diagnostycznej i jazda.

 

Kolega Astro napisał, że sprzedaż auta z kratką będzie teraz graniczyło z cudem, a to jest w ogóle stwierdzeniem bez sensu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czemu 2 osobowe? 2 osobowe auta teraz właśnie z powrotem staną się popularne bo od nich VAT można odliczać. Astro miał na myśli typowe pseudociężarowe kratkowozy czyli 4 lub 5 miejscowe z kratką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu 2 osobowe? 2 osobowe auta teraz właśnie z powrotem staną się popularne bo od nich VAT można odliczać. Astro miał na myśli typowe pseudociężarowe kratkowozy czyli 4 lub 5 miejscowe z kratką.

 

 

faktycznie :) napisałem tak bo miałem na myśli sprzedaż firma -> osoba prywatna . W przypadku firma ->firma oczywiście - dwuosobówki wrócą do łask :)

Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No tak, ale wszyscy mają obecnie równe szanse można powiedzieć, nieważne czy auto jest ciężarowe (4-5 miejscowe) czy osobowe więc kupujący jeżeli nie szukają auta typowo ciężarowego, dwumiejscowego to nie będą wnikać czy auto ma kratkę czy nie, bo nie ma to znaczenia. Chyba, że jakieś barany te kratki montowali i powiercili dziury zamiast wykorzystać jakieś już gotowe otwory w samochodzie, to może kogoś odstraszyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie możesz sam zdemontować (przynajmniej formalnie). Jedziesz do firmy uprawnionej do tego (czasami są to również stacje diagnostyczne), dostajesz papier na to, jedziesz na przegląd, gdzie Ci zmieniają formalnie auto ciężarowe na osobowe i wszystko. Koszt około 200-250 zł o ile kojarzę. Nie możesz tego zrobić przed upływem o ile dobrze pamiętam 3 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kolegi kratka była w samochodzie jakieś 30 min ... jak wyjechał z salonu to wywalił te badziewie :) , ale faktycznie później żeby oficjalnie w papierach ją wywalić to się nachodził trochę :) ale co do przeglądu to tylko powiatowa stacja kontroli pojazdów , na okręgowej nie da się tego załatwić , tak samo jak chcesz na auto ciężarowe wpis VAT-1 to tylko powiatowa
Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nieprawda. Co do VAT-1 to faktycznie tylko okręgowa. Jeżeli jednak chodzi o formalną przeróbkę z ciężarówki na osobówkę to wystarczy zwykła stacja kontroli pojazdów z uprawnieniami do tego. Wiem bo sam robiłem kilka takich przeróbek i w normalnej stacji.

 

Co do wywalenia kratki to jak Twojego "mądrego" kolegę zatrzyma policja, zobaczą w dowodzie, że "ciężarowy", zajrzą, że kratki brak to idzie meldunek do urzędu skarbowego i gościu ma pozamiatane a mandat albo zabrany dowód to wtedy najmniejsze zmartwienie. :) Ale kozaczyć można, czemu nie, niektórym się udaje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dowodzie nie ma , że ciężarowy :mrgreen: jedynie można się zorientować po wpisie , że jest na 4 osoby :) , u mnie w mieścinie żadna okręgowa stacja nie robi przeróbki , ani przeglądu z LKW na PKW i tym się zasugerowałem , że tak wszędzie jest , dzięki za poprawienie mnie ;)
Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązała się zagadka :) rozmawiałem dziś z kolegą i sprawa wygląda tak :) kupił auto , miał stary dowód (2001 rok) a w nim samochód ciężarowy oraz 58 koni mechanicznych , z uwagi na brak miejsca na przeglądy musiał zmienić dowód rejestracyjny i tam zakręcona Pani urzędnik wpisała mu samochód osobowy oraz 60 ale KW mocy :)
Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.