Skocz do zawartości

"320i Kłopoty z oświetleniem wewnętrzny"


Wasa 73

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam taki problem. Znika mi i pojawia się oświetlenie wewnętrzne przy lusterku i po bokach z tyłu. Dodatkowo zauważyłem że jak nie mam tego oświetlenia po otwarciu drzwi to działa mi tylko centralny w drzwiach kierowcy, natomiast pozostałe drzwi, klapa, wlew paliwa nie działają ani z kluczyka ania z pilota.

Poizolowałem kable bo były uszkodzone biegnące w tylnej klapie bagażnika i dalej nie było po czym po chwili samo się naprawiło, samochód stał przez noc w garażu i znów znikło oświetlenie i centralny. Działa tylko to przy lusterku włączane ręcznie. Dziasiaj po nocy otwieram drzwi kierowcy i przez sekundę się zapaliło po czym zgasło i już nie ma oświetlenia. Gdzie tkwi problem .Może ktoś miał taki przypadek. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciagasz wszystkie krancowki po koleji i sprawdzasz czy po wcisnieciu zmienia sie polezenie styku w srodku np miernikiem uniwersalnym. Krancowka dziala na zasadzie przewodzi/przerwa i tyle cala w tym filozofia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja tez mam problem tylko u mnie wyglada troszke inaczej

otoz lampki swieca jak sobie wlacze glownym przelacznikiem to jest ok

a jesli dam na srodek zamkne drzwi to za cholere nie gasna czym to moze byc spowodowane

autko to coupe 94 rok i dodam ze te pierdzielniki od domykania drzwi mam na slupku a nie w zamku a nie jak w starszych

czy moze to byc np wina tego ze niemam pod maska lamki oswietlenia i tego dzyndzla co sie chowa jak sie zamuyk a maske i gasi podnia swiatlo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za to troszke inny problem jak włączę lampke przyciskiem w lewo(do kierownicy) to działają wszystkie gdy przycisk wcisne w prawo to nic nie świeci itp i na środkowym położeniu tez nie świeci nawet jak są drzwi otwarte ani nic... Sprawdzałem wszystkie czujniki i się sprawne gdzie szukac przyczyny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja tez mam problem tylko u mnie wyglada troszke inaczej

otoz lampki swieca jak sobie wlacze glownym przelacznikiem to jest ok

a jesli dam na srodek zamkne drzwi to za cholere nie gasna czym to moze byc spowodowane

autko to coupe 94 rok i dodam ze te pierdzielniki od domykania drzwi mam na slupku a nie w zamku a nie jak w starszych

czy moze to byc np wina tego ze niemam pod maska lamki oswietlenia i tego dzyndzla co sie chowa jak sie zamuyk a maske i gasi podnia swiatlo?

 

Sprawdz wszystkie krancowki. Mialem to samo u siebie i jedna byla walnieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przed chwilą miałem dziwny przypadek przycisk był ustawiony w pozycji środkowej silnik pracował otworzyłem drzwi i nagle światła w aucie się zaświeciły zamkłem i zgasły i tak kilka razy patrzyłem też przy otwieraniu innych drzwi było ok oprucz drzwi przednich pasażera zgasiłem silnik i już nie działało odpaliłem i też nic co o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przed chwilą miałem dziwny przypadek przycisk był ustawiony w pozycji środkowej silnik pracował otworzyłem drzwi i nagle światła w aucie się zaświeciły zamkłem i zgasły i tak kilka razy patrzyłem też przy otwieraniu innych drzwi było ok oprucz drzwi przednich pasażera zgasiłem silnik i już nie działało odpaliłem i też nic co o tym myślicie?

 

No to masz walnieta krancowke w drzwiach pasazera. Sprawdz ja :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mozesz ich po prostu sprawdzic zamiast ciagle pytac :?: :mad2:

 

a moze nie wie jak ma je sprawdzic. ja tak sie zastanawiam czy jak by umni byly walniente krancowki to szyby tez mi sie chyba nie powinny domykac a sie domykaja normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mozesz ich po prostu sprawdzic zamiast ciagle pytac :?: :mad2:

 

a moze nie wie jak ma je sprawdzic. ja tak sie zastanawiam czy jak by umni byly walniente krancowki to szyby tez mi sie chyba nie powinny domykac a sie domykaja normalnie.

 

 

Nie bój się umiem sprawdzić i sprawdziłem je zanim kolega to napisał... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam ten sam problem co kolega na samym poczatku;sprawdzilem kable w klapie byly popekane zaizolowalem je zmienilem krancowke bo sie zacinala podlaczylem drugi modul komfortu i dalej centralny nie dziala i swiatlo wewnatrz.jak chce otworzyc z pilota to tylko kierunki migaja a z kluczyka otwiera pojedyncze drzwi PROSZE O POMOC BO JUZ NIE MAM POMYSLOW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.