Skocz do zawartości

316i 97r pytanie o zawieszenie tył.


sobiech211

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów!!

Byłem pare dni temu u mojego mechanika na zamontowaniu sondy lambdy i przy okazji sparwadził mi gruntownie auto pod spodem. Okazała się smutna wiadomość tylna lewa sprężyna poprostu jest pęknięta :( jak wiadomo obie trzeba wymienić lecz jak czytałem po forum ludziska kupują przeważnie kayaba lub magnum skłonny jestem bardziej na kayabe jeszzce raz prosze o kwestie wypowiedzenia sie w tym kierunku.

Następną istotną rzezca jest fakt ze np do sportowych sprezyn nie założe standardu amorków więc prosiłbym bo zielony jestem troszke w temacie o dopasowanie do spręzyn amorków dodam że autem nie jeżdze sportowo bardziej zależy mi na wygodzie i komforcie

z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja nie znam firmy magnum. Kupił bym kyb.

Co do sportowych amorków i seryjnuch sprężyn czy odwrotnie to jest tak że jak obniżasz auto do 40mm to śmiało pakuj standard amorki. Ja tak miałem i nie jeźdzdziłem po obwodnicach tylko po takich drogach że conajmniej raz w roku robiłem swożnie czy też końcówki albo łaczniki stabilizatorów i niec się z amorkami nie działo. Miałem przód i tył sachs przelatały 2 lata ok 60tyś km i nienażekałem że wozi autem. Wypowiadają sie tu na forum że poniżej 40 czy 50mm trzeba by wsadzić sportowe amorki.

Mam teraz kolejne E36 z obniżeniem 50/50 i seryjne amortyzarory i jedne już strzeliły miałem kolejny komplet używek wsadziłęm i raz ale konkretnie amortyzator dobił i już jest po nim. Wiecze swojedo doświadczenia powiem że do obniżenia 40/40 śmiało serię jak mam byc niżej tylko sportowe amortyzatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja nie planuje zadnych sportowych tylko jak najbardziej zblizone do oryginału (komfort wygoda itd) i chodzi mi bardziej o podanie firm amortyzatorów ze sprężynami chce tak dopasować aby np auto nie stało jakby ktoś lewarkiem podniusł tył ale nie chce mieć szurającego brzucha auta tylko tak mniej wiecej koło od nadkola 5cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu, jak ktoś wie jakie sprężyny i amortyzatory zamontować do e36 Sedan aby znacząco poprawić komfort jazdy to będę wdzięczny za podsunięte pomysły.

'Wiadomo, ze taki a taki pomysł jest nie

do zrealizowania. Ale żyje sobie jakiś

nieuk, który o tym nie wie. I on właśnie

dokonuje tego wynalazku.'

Albert Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo takiej odpowiedzi oczekiwałem jeszcze tylko prosze o rzut oka na te bo słyszałem duzo o podrubkach:

http://allegro.pl/amortyzatory-bilstein-gaz-bmw-3-e36-e-36-tyl-nowe-i1412382697.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.