Skocz do zawartości

Popychacze e36 325i m50.....wymiana.


marcin325i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem w e36 325i m50 bez vanosa, przebieg 247 tys.Jeżdżę na Castrol 5W40. W momencie odpalenia zimnego silnika zastukają szklanki dosłownie na pół sekundy, i potem gdy silnik sobie chodzi zimny to jest cisza, problem się zaczyna jak się rozgrzeje to wtedy słyszę z prawej strony tuż przy kole z przodu cykanie...i wg mnie jest to jeden lub max 2 popychacze( wnioskuje z okresowości ). Mechanik mówił żebym dał sobie z tym spokój, ale ja jednak chciałbym to wymienić zeby było tak jak sie należy(nie lubię jak coś jest nie tak z autem) dowiedziałem się że INA kosztuje około 70zł/szt w intercarsie, ale ten mechanik ma zniżki więc nie będzie tak tragicznie+uszczelka pokrywy zaworów+olej+filtr.Dodam że silnik nie pobiera oleju( a jeśli pobiera to jest to na bagnecie niezauważalne) i nie dymi ani nic takiego.......tylko trochę boje się ze wymienię i nadal nie będzie ciszy po rozgrzaniu i pieniądze w błoto :( I pytanie do Was...czy miał ktoś z Was już taką wymianę?? i czy była poprawa i cykanie ucichło???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dokładnie jak wymieniac to komplet :cool2: .Nie wiesz czy naprzykład za 2miesiace nie bedzie klepac nastepny i znowu bedziesz płacił za robote mechanikowi :mad2:latem też wymieniałem popychacze oczywiscie kaplet firmy INA i jest ok :cool2: Edytowane przez ŁYSY.BMW.E36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak oczywiscie że komplet chciałbym wymienić...tylko ze są dwa rodzaje ..te z allegro za 36 zł/szt są inne!!już tylu sprzedawców obdzwoniłem i wiem że to nie te..ja mam niestety te droższe....moje mają troche inną dziurkę na obwodzie i troche ten profil co jest na obwodzie, po prostu różnią się :( Ale o co mi chodzi koledzy....o to że boje sie, że bedzie klepać dalej bo np. szyna bedzie wyrobiona ta gdzie jest osadzony popychacz - gdzieś tak wyczytałem na forum jakimś lub przez coś innego, wiem tylko że jak kiedyś zmieniałem uszczelkę pod deklem zaworów to mechanik wspominał że wałki mam w porządku....i to mnie cieszy. A jak sprawdzić inne elementy rozrządu czy są w porządku????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŁYSY.BMW.E36 - a czy ty wymieniłeś tylko popychacze czy coś jeszcze??i jakie objawy miałes???

Obiawy rano zaklepały i do puki auto sie nie rozgrzało porzdnie,było słychac tykanie dwóch morze trzech popychaczy.Wymieniałem tylko popychacze wałek i koniki były :cool2: .No i uszczelke kapy zaworów wymiana.Nie kupuj używek :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś wyminiał szklanki i popychacze to jest koszt całego używanego silnika.. jest takie przysłowie.. jak poruszasz gów..o to śmierdzi i ja bym nic nie ruszał przy wymianie popychaczy mogły by dość jeszcze np. łań. rozrz
tato! tato! dlaczego ci ludzie klekają? bo to bawarka jedzie synku..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak teoretycznie sie zgadza tylko jak wymienie szklanki to bede wiedział na czym stoje... przecież silnik mam w dobrej kondycji to po co bede kupywał drug, skoro mogę tylko wymienic szklanki. To co mówisz to niby powinno sie odwoływać do każdej części w aucie a jednak ludzie wymieniają różne czesci, nie wydaje mi sie zeby silnik m50 był jednorazówką w której jak cos sie dzieje to trzeba szukać innego silnika.....z resztą i tak nie wiesz na jaki silnik trafisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh panowie skąd wy bierzecie te ceny popychacze do takiego wozu są po 23 zł, zawsze się zmienia komplet jak ma być dobrze, po drugie to mechanik wątpię żeby po obejrzeniu stwierdził że wałek jest ok ale ma może taki zmysł :D a poza tym co ma wałek do hydro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyszekptaku to jesli znalazłeś do mojego auta takie popychacze po 23zł to powiedz gdzie to jeszcze zarobisz na tym.....mówie kolejny raz, wszedzie pytam, dzwonie i niestety, szklanki do 2.5 M50 bez vanosa są droższe niż te np. do M52 i kosztują kupe kasy a to jest koło 70zł (ta cena akurat intercars - pytałem na jesieni)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawy maja się tak katalog podaje dwa rodzaje popychacza o numerach np z ina 420 041 10 oraz 420 0024 10 które można stosować zamiennie, oczywiście ina to oryginał ale można ją kupić nie tylko w pudełku producenta ale również w pudełku np. febi, ruville . Cenna tak jak mówiłem to 23zł (za numer 420 041 10) i 40zł za (420 0024 10) mimo że to i tak to samo. Bez problemu dostępne w tej cenie w Opolu Lubelskim :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.