Skocz do zawartości

318i zamulony po wymianie silnika na 1.6


andrzej001

Rekomendowane odpowiedzi

a więc sprawa taka, że padła uszczelka w silniku 1,8 wiec wymieniłem silnik, ale - wymieniłem na 1,6 nie 1,8 i tu zaczął się problem, a więc przełożyłem kolektor i listwę wtryskiwaczy - bo tak mi radzili że mam zrobic. - ale to nie pomogło, zapala normalnie, lepiej niż wcześniej, ale na tym się kończy, gdy chcę dodac gazu, wtedy jakby się zalewał i gaśnie, - dodam że to automat, a jazda nim jest obecnie prawie nie możliwa, bo chcę wyjechac na skrzyżowaniu a on zamula się i staje. -co to może byc, co muszę zrobic jeszcze, na wyższych obrotach jest w miarę dobrze problem jest przy próbie ruszenia. prosze o pomoc i dziękuję z góry, co muszę wyregulowac lub zmienic?

 

_______

Poprawiłem tytuł. Zapoznaj się z formatem tytułowania wątków dla tego działu. Następnym razem dostaniesz ostrzeżenie. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zmianę tytułu, i sorry, -wiec tak, trudno mi osiągnąc szybkosc wiekszą niż 120-130, silnik po rozgrzaniu nie staje ale się muli, ma laga tak jakby startował -po 2 sec, wciskam gaz do dechy a on dopiero po 2 sec zaskakuje i bardzo powoli wchodzi na obroty, ale i z przełączeniem wyższych biegów ma problem, jak jestem na jeździe ekonomicznej na biegu chyba 2 (bo to automat jak pisałem) to dochodzi do tych 5,500 -6000 obr. i dopiero jak puszcze gaz to przerzuca bieg. proszę o potwierdzenie, ze to komputer bo nie chce znowu wywalać pieniędzy a okaże się ze to znowu nie to? pozdrawiam i dziękuje za pomoc, aha jeszcze jedno, -gdzie jest ten komputer sterujący w samochodzie, tzn, gdzie się znajduje i czy sam dam rade go wymienić, czy znowu warsztat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajduje się w podszybiu, tzn wyjmujesz akumulator, odkręcasz tą skrzynkę w której on siedzi i za tym wygłuszeniem czy gąbką (jak zwał tak zwał) która zapewne w rękach Ci się rozsypie będzie sterownik. Popatrz dobrze jak jest przykręcony (blaszkami jak dobrze pamiętam) bo ja wiem że po wyciągnięciu nie mogłem skumać jak one siedziały :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw jak wymieniłem silnik, to był na własnych wtryskiwaczach, lecz wtedy całkiem sie zalewał, gasł przy dodawaniu gazu, więc w warsztacie powiedzieli mi o tej listwie wtryskiwaczy, że należy ją przenieś ze starego silnika, ale to nie pomogło, -no może trochę, teraz nie gaśnie juz przy dodawaniu gazu, ale zamula sie dalej strasznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.