Skocz do zawartości

Montaż rolety w półkę tylnia


Zielony-Z7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad zamontowaniem rolety w tylnia polkę.

Tylko nie jestem pewien czy da radę wyciąć otwor w półce seryjnej-bez roletki i wstawić rolete w polke.

Zakup całej Polki z roleta nie wchodzi w grę z racji koloru wnętrza auta, a chodzi o kolor bezowy.

Bardzo trudno taka polkę znaleźć.

Może Ktos już się w to bawił?

Proszę o podpowiedź, bo z tego co widzę różnica tych półek, to tylko otwor.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz 2 wyjścia oddać do jakiegoś dobrego fachowca żeby ci wyciął dziurkę ;) bądź szukać dalej tej beżowej ... jedyna jaka pod beż podchodząca to ta ----> http://allegro.pl/bmw-e34-polka-tylna-kremowa-stan-bardzo-dobry-i1378732407.html jaką oczywiście znalazłem./...

Grubo albo Wcale...

FWD Is For GAY :P

http://www.youtube.com/user/Pienio21?feature=mhum#p/a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pain, właśnie tego się boje, jedna na ruski rok na Allegro, w dodatku czegoś jej brakuje.

Roletki hehehe

przegladam wszystkie zdjęcia i dochodze do wniosku ze skusze się na samorube mojej polki.

Jak się uda, będzie nowy temat w dziale zrob to sam :) bo widzę, ze nikt tutaj tego nie próbował.

a jak nie, dopisze do tematu wypowiedz- jednak nie da się samemu wstawić rolety w półkę.

Rezerwowo zapisze sobie ta aukcje w obserwowanych Pain, gdyby miało się nie udać ;)

dzięki za zainteresowanie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko musisz chyba podsufitkę rozwalać - tak jest w e36. Dodać trzeba coś na czym będzie się to trzymać w pozycji rozsuniętej. U mnie jest to wczepione pomiędzy szybę a podsufitkę. Przecież przylepców na szybie nie zamontujesz, bo będzie wiocha....

A tak trochę odchodząc to po co Ci w ogóle ta roleta? Mam ją u siebie i tylko jak ktoś nowy usiądzie z tylu to mówi "o jaka fajna roleta" bawiąc się nią i tylko mnie to denerwuje, bo idealna to ona nie jest. Ja jestem kierowcą i na tył mi się wchodzić nie chce, aby ją rozsuwać (mam coupe-małe utrudnienie). Mało też przez nią widać. Jeśli kierujesz się wyglądem, albo, żeby ktoś nie widział co/kto jest w środku to wolałbym przyciemnić folią 100 %(czy tam 90%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roleta w e34 bodajże jest automatyczna i jest tak zrobiona że roztawia się sama na sztywno bez żadnych zaczepów w podsufitce...

Jeśli kierujesz się wyglądem, albo, żeby ktoś nie widział co/kto jest w środku to wolałbym przyciemnić folią 100 %(czy tam 90%)
folie to wmiare dobre rozwiązanie ale są 2 ale... po pierwsze nie ma foli 90% ani 100% w polsce (nie pamiętam jak w europie) tylne szyby mogą być najmocniej przyciemnione w 70% inaczej Muszą przepuszczać 30 % światła padającego na nie ... a przód czyli Przednia szyba,i boczne kierowca/przedni pasażer szyby mogą być w 30 % przyciemnione bądź jak wyżej na muszą przepuszczać 70% padającego światła ... 2. fachowiec musi być dobry bo po 5 miechach zacznie ci odłazić i wygląda to koszmarnie...

 

Ps. co do szyb przyciemnianych przypomniała mi się jeszcze jedna możliwość Maksymalne wartości przyciemnienia przód/tył 30%/70% mogą ulec zmianie Jeżeli auto było seryjnie wyprodukowane z ciemniejszymi szybami i zawieraja atest oraz spełniają Europejksie normy.

Grubo albo Wcale...

FWD Is For GAY :P

http://www.youtube.com/user/Pienio21?feature=mhum#p/a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sam montowałem roletę w tylną półkę. Nic prostszego. Oczywiście roleta ręczna, nie automatyczna. Wystarczy miarka, ołówek i wyrzynarka. Minimum zdolności manualnych (żeby nie pociachać sobie palców) i gotowe. Zajeło mi to około 20 minut. Szerokość wycięcia to 2,5 cm. Najlepiej jak byś miał możliwość podejrzenia w którym dokładnie miejscu trzeba zrobić wycięcie bo trudno to opisać. Albo chociaż wymiary sobie spisać. Ja robiłem na oko ze zdjęć z internetu. Co do mocowania rolety u góry: mam dwa zaczepy plastikowe (kupiłem razem z roletą) wkręcane do podsufitki. Wszystko działa jak trzeba. I powiem tak: fajny bajer ale używałem go dosłownie kilka razy jak jechałem w dłuższą trasę i słonko prażyło przez szybę moje pociechy. W dzień i w nocy ch... przez nią widać więc większość czasu i tak jeździ sobie spokojnie zwinięta i czeka do lata:) ale jakby co roleta jest :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roleta w e34 bodajże jest automatyczna i jest tak zrobiona że rozstawia się sama na sztywno bez żadnych zaczepów w podsufitce...

 

Głupoty gadasz :P Ja mam fabryczną roletę w e34 i "była tak zrobiona" jak była nowa że sama rozstawiała się na sztywno, bo na chwilę obecną strach to rozkładać podczas jazdy po naszych polskich drogach żeby się nie rozpadło, pewnie kwestia regulacji,ale chwilowo brak czasu żeby się tym zająć, a po za tym mam przyciemnione tylne szyby więc roleta była użyta może z raz. A zaczepy fabryczne są w podsufitce- jak znajdę chwilkę to zrobię fotkę i wrzucę na forum żeby Ci udowodnić :wink:

 

A co do tego:

co do szyb przyciemnianych przypomniała mi się jeszcze jedna możliwość Maksymalne wartości przyciemnienia przód/tył 30%/70% mogą ulec zmianie Jeżeli auto było seryjnie wyprodukowane z ciemniejszymi szybami i zawieraja atest oraz spełniają Europejksie normy

 

Śmiem twierdzić że masz stare informacje,a przynajmniej dość niedokładne. Szyby tylne, tzn. te których kierowca nie widzi siedząc przodem do kierunku jazdy,możesz przyciemnić w 100% a nawet zamalować czarną farbą jeśli miałbyś takie życzenie,warunek jest jeden- musisz mieć wtedy dwa lusterka zewnętrzne,bo wewnętrzne nie zapewni żadnej widoczności do tyłu.Natomiast szyby w polu widzenia kierowcy,(czyli 180 stopni w przód od kierowcy) czyli przednia i boczne w drzwiach,na chwilę obecną nie mogą być przyciemniane w naszym pięknym kraju- jest to niezgodne z przepisami-oczywiście pomijając przyciemnienie fabryczne, bo to jest legalne (przednia 20%,a boczne 30% jak mnie pamięć nie myli). Za oblepienie szyb w drzwiach przednich folią byle "krawężnik" może zabrać Ci dowód rejestracyjny i skierować na badanie techniczne jeśli będzie miał podejrzenie że szyba nie spełnia norm przepuszczalności świetlnej (podejrzenie to oni akurat mają prawie zawsze :mad2: ) , a z oklejonymi przednimi szybami badania auto nie przejdzie, no chyba że "po znajomości".

Wiem na swoim przykładzie- we wrześniu dowiedziałem się o nowych przepisach na przeglądzie no i oczywiście folia z przodu poleciała.

Jedyna legalna opcja na ciemne szyby z przodu to przyciemnianie piecowe,a to raczej drogi gips, albo zakup fabrycznych ciemnych szyb (to akurat mało realny sposób bo za dużo ich w sprzedaży nie ma :wink: )

Na chwilę obecną atest na folię na tylnych szybach jest jedynie wyznacznikiem czy spełnia ona jakieś tam mało ważne normy-nikt tego nie wymaga,nawet policja przy kontroli,pytałem na komendzie niedawno.Sprzedawcy chwalą swoje folie atestami a tymczasem atest to może Ci każdy wystawić bo generalnie i tak jest on bezużyteczny.

 

Generalnie roleta to dużo lepsze rozwiązanie w porównaniu do przyciemniania- roletę możesz zawsze opuścić,przydaje się przy cofaniu w nocy,ale jak montować to tylko elektryczną bo ręcznej nie będzie Ci się chciało zwijać i rozwijać,a co do samego montażu to jest gdzieś na necie plik "e34 factory options guide" czy jakoś tak w pdf-ie zlepiony przez jakiegoś amerykańca czy anglika i temat montażu rolety był tam poruszany, nawet i fotki były.

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999768810_1.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty gadasz Ja mam fabryczną roletę w e34 i "była tak zrobiona" jak była nowa że sama rozstawiała się na sztywno, bo na chwilę obecną strach to rozkładać podczas jazdy po naszych polskich drogach żeby się nie rozpadło
sam mi przyznajesz do tej rolety racje ;P ja napisałem ŻE BODAJŻE czyli nie dam sę ręki uciąć bo nie jestem pewnien na 100 % a co do foli to ostatni raz interesowałem się tym eee jakieś 3 lata temu :P i jade z pamięci ...

Grubo albo Wcale...

FWD Is For GAY :P

http://www.youtube.com/user/Pienio21?feature=mhum#p/a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać nie doczytałem dokładnie :wink: Ale i tak najbardziej chodziło mi o te zatrzaski/zaczepy w podsufitce- bo jednak one tam są :norty:

A o tych foliach to podałem najświeższe informacje jakie tylko można na dziś zdobyć- niestety muszę się tym interesować na bieżąco, bo w moim e34 były przyciemnione wszystkie szyby,oprócz czołowej. Wyglądała fajnie tylko co z tego jak strach jeździć :mad2:

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999768810_1.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie podpowiedzi, czekam na roletę i montuje ją samodzielnie w półkę tak jak opisał to brodi-zwarcie.

I tak jak według jego opisu, da się zamontowac manualną roletę w kazdą półkę w sedanie E34 :D

Więc temat uważam za zamkniety.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.