Skocz do zawartości

E39 523i Kontrolki ABS, ASC... usterki po kompie


miketcho

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie znowu. Dziękuję wszystkim jeszcze raz za podpowiedzi i pomoc. Mój poprzedni temat pod tytułem "BMW E39 523i Pomocy świecą się kontrolki ABS, ASC, poduszek" wrobił się trochę długim. Podaję teraz konkretne usterki w komputera:

SILNIK – kody usterek

 

Kod usterki: 239 OBWÓD ZAPŁONOWY CYL.2

-nieprawidłowy sygnał/działanie!

-brak zapłonu!

 

ABS Bosch 5.0 20-b – kody usterek

 

Kod usterki:33 CZUJNIK PRĘDKOŚCI KOŁA LEWEGO PRZEDNIEGO

-niesprawny (facet mówił, że to wymienił)

 

Kod usterki: 67 NIEOKREŚLONE STRATY SYGNAŁU

-usterka sporadyczna

 

Kod usterki: 30 CZUJNIK PRĘDKOŚCI KOŁA TYLNEGO LEWEGO

-niesprawny

 

CZUJNIK PRĘDKOŚCI KOŁA TYLNEGO PRAWEGO

-niesprawny

 

KOMFORT – kody usterek

 

Kod usterki: 148 DIODA LED SYSTEMU ALARMOWEGO

-uszkodzona dioda LED, zwarcie do masy lub przerwa w obwodzie!

 

Kod usterki: 146 ZABEZPIECZENIE ANTYWŁAMANIOWE

-nieprawidłowy sygnał!

 

Kod usterki: 149 ZABEZPIECZENIE ANTYWŁAMANIOWE

-nieprawidłowa funkcja zabezpieczenia wnętrza pojazdu!

 

Kod usterki: 245 CAN-BUS PRZESŁANIE 1 Z SYSTEMU ARS

-brak informacji z CAN-BUS!

 

Kod usterki: 199 CZUJNIK ZAPASU PALIWA

- sygnał nieprawidłowy!

 

Kod usterki: 244 CAN-BUS

-brak informacji z CAN-BUS!

 

AIRBAG – kody usterek

 

Kod usterki: 17 ZASILANIE NAPIĘCIEM

-awaria zasilania napięciem!

 

Kod usterki: 26 ROZPOZNANIE OBCIĄŻENIA SIEDZENIA PASAŻERA

-nieprawidłowe funkcjonowanie!

 

Co kto na to? Czy to poważnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, co po raz pierwszy przeglądają mój temat, to informuję, że nabyłem samochód tylko wczoraj. Żeby zobaczyć zdjęcie, to proszę pójść do mego innego tematu w tym forum pod tytułem "Jakie koła dla E39 523i". Pod koniec jest wdjęcie czarnej BMW na 19'' kołach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 19''?? założ inne koła i sprawdż, w e39 wystarczy rożnica profilu opony z tyłu i przodu i już szaleje ABS. NIe wiem czy 19'' były dopuszczone do e39.

Firma zielone światło daje do 17" i tu dopuszcza różnice w profilach. U mnie było 235/50/R17 tył i 235/45/R17 przód i ABS / ASC działał prawidłowo. Jednak po wymianie kół na 16" samochód zyskał zarówno na wyglądzie (a tak! bardziej mi się teraz podoba :twisted: ), jak i na komforcie jazdy (i spokoju zawiasów... :wink: ).

 

Miketcho (co to znaczy? :mrgreen: ): Sporo tego... Jeśli masz nowe i oryginalne czujniki ABS (znaczy tak po 250 - 300 PLN / szt., a nie 60 PLN z Allegro), to sprawdź pierścienie, z których ABS sczytuje prędkości obrotowe kół. U mnie mała szczerba rozwalała ABS.

Masz też pewnie awarie maty odczytującej obciążenie fotela pasażera (problem z airbagiem). Dalej: świeca zapłonowa - już pisane, poduszki powietrzne - czy w ogóle są (? Może już wystrzeliły?), alarm do zabawy z elektrykiem.

Generalnie oddaj do elektryka znającego BMW i dysponującego komputerem. Bez tego się raczej nie obejdzie...

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam bardzo za cenne porady. Dużo poznaję, gdyż jest to moje pierwsze BMW. Mój brat ma E36 i trochę nim jeździłem. Spodobało sięm więc postanowiłem kupić sobie też. A tak do rzeczym w tę sobotę mam spotkanie u zaufanego mechanika, więc zobaczymy... A wasze wskazówki ułatwią eliminowanie problemów. Co do kół, to już się przyglądam za 17", tak że na pewno je zmienięm chociaż 19" naprawdę mi szkoda. Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dziękuję za udzieloną uwagę do mojego postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.