Skocz do zawartości

320d czy 330d ?


kamus261

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na lato zamierzam kupić E46 kombi ostatnie wydanie E46 i mam teraz takie pytanie jaki silnik wybrać 2.0D czy lepiej 3.0D oczywiście w automacie. Może mi ktoś doradzić. Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam

 

PS: kwota przeznaczona około 40 tyś PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to ma byc automat to tylko 320d gdyz w 330d skrzynia automatyczna nie wytrzymywala mocy silnika.

Osobiscie polecil bym 330d spalanie nieznacznie wieksze od 320d a na trasie praktycznie nie odczuwalne, jesli chodzi o moc to 320d tylko 150 KM a 330d to 204 KM wiec troszke lepiej w szczegolnosci na wspomnianych dlugich trasach.

Prędkość nie zabija, tylko gwałtowne jej wytracenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pamiętać, że 330d 184KM wychodziły do 2003 i jak trafi Ci się taki setup z automatem, to akurat jeśli chodzi o osiągi to przepaści w porównaniu do 320d nie będzie.

 

przepaści między czym a czym? 330d 184KM aut. vs 320d 150KM manual? 330d będzie jakieś 0,4s szybsze do setki (8.5s vs 8.9s), więc niewiele. natomiast rozpatrując oba w automacie, 330d będzie widocznie szybsze (bo 320d 150KM aut to już 9,3s)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wielkie dzięki. A powiedzcie czy jednak jakbym się zdecydował na 3.0 Diesel w manualu to czy były tam 6 biegowe skrzynie?? A co do przyspieszenia od 0 do 100 to mnie nie interesuje bo nie jestem jakimś wariatem auto ma jechać robie 2,5 tyś kilometrów miesięcznie i chyba lepiej 330 Diesel byłby lepszy od 320D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wielkie dzięki. A powiedzcie czy jednak jakbym się zdecydował na 3.0 Diesel w manualu to czy były tam 6 biegowe skrzynie?? A co do przyspieszenia od 0 do 100 to mnie nie interesuje bo nie jestem jakimś wariatem auto ma jechać robie 2,5 tyś kilometrów miesięcznie i chyba lepiej 330 Diesel byłby lepszy od 320D

 

były 6-biegowe, od 03/2003, czyli innymi słowy wszystkie 330d 204KM są ze skrzyniami 6b, a wszystkie 330d 184KM są ze skrzyniami 5b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.