Skocz do zawartości

Czuję stuki na pedale hamulca e39 2.5d 2002r.


dziwer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem polega na tym że podczas hamowania wyczuwam stuknięcie w pedał hamulca. Odkryłem też że w momencie wciskania sprzęgła też można wyczuć ten stukot :shock: , ale gdy wciskam kolejny raz to wszystko zaczyna działać prawidłowo :roll: . Spotkał się ktoś z was z takim objawem? Ten stukot jest nie odrazu gdy wciskam hamulec lecz gdy prędkość spada gdzieś do około 30 km/h. lub wciskam sprzęgło.

Proszę o pomoc bo nie chcę żeby mechanik wymienił połowę auta aż zgadnie i powie że naprawił :mad2:

Z góry wielkie dzięki za HELP pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początek - zanim rozbebeszysz połowę auta/zawieszenia/układu hamulcowego - obejrzałbym w jakim stanie jest gumowy łącznik między skrzynią a wałem napędowym. Jak w tej gumie masz już luzy na tulejach/śrubach mocujących to takie stuki/drgania przenoszą się także na pedały - najczęściej występują właśnie przy zmianie prędkości obrotowej skrzyni/wału co najczęściej wiąże się właśnie z używaniem sprzęgła i hamulca.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie to nie jest zależne od prędkości, po prostu gdy wciskam sprzęgło i jednocześnie trzymam nogę na hamulcu i wtedy i tylko raz czuję jedno uderzenie w pedał hamulca a nie w pedał sprzęgła, kolejne naciskania nie ma żadnych stuków. Możliwe że sypie się ABS, jak kolega zauważył ale to co ma wciskanie sprzęgła do tego :shock: ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie to nie jest zależne od prędkości, po prostu gdy wciskam sprzęgło i jednocześnie trzymam nogę na hamulcu i wtedy i tylko raz czuję jedno uderzenie w pedał hamulca a nie w pedał sprzęgła, kolejne naciskania nie ma żadnych stuków. Możliwe że sypie się ABS, jak kolega zauważył ale to co ma wciskanie sprzęgła do tego :shock: ?

 

Sprzęgło ma wspomaganie i pracuje na tym samym układzie hydraulicznym co hamulce. Proponuje na początek wymienić płyn hamulcowy i dobrze przeczyścić i odpowietrzyć wysprzęglik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.