Skocz do zawartości

e46 Po instalacji inpy brak grupy porty (COM i LPT) w ME


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,mam problem po instalacji inpy i konfiguracji portów usb w grupie porty com i lpt w menedzerze urządzen ,po jakims czasie grupa ta sie nie wyswietla ,nie wiem dlaczego tak sie stało,odkrylem to gdy pojawił sie problem z komunikacja interfejsu z autem (baterry i ignition sa na off ) a wczesniej wszystko pięknie hulało,łaczyłem sie live data i kasowałem błedy ,najlepsze jest to ze nic nie grzebałem i nie zmianiałem w ustawieniach ,prosze o pomoc :beksa: :cry:

jeszcze jedno małe pytanko czy inpa nie połacze sie z autem jesli bede miał lekko rozładowany akumulator?tzn elektronika działa ale rozrusznik nie kreci...

 

 

Interfejs mam na usb a auto to e46 2,0 n42

EDIABAS 6.4.7 INPA 5.0.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy nie bylo tak ze dodawales lub ktos kto mogl uzywac twojego kompa jakies urzadzenie pod USB i wywalilo stery od FTDI? ja tez sie dzisiaj z tym meczylem i dopiero po zainstalowaniu ponownie driverow inpa ruszyla. dokladniej to dodalem ten sterownik CDM 2.04.16 WHQL Certified.

 

Teraz zeby wejsc i wyswietlic porty usb nalezy isc do system-->zaawansowane-->zmienne srodowiskowe i w zmienne systemowe kliknac Nowa i wprowadzic: DevMgr_Show_NonPresent_Devices (jako nazwa zmiennej)

1 (jako wartosc zmiennej) i OK

i potem w managrze urzadzej w menu widok wybierz "pokaz ukryte urzadzenia"

potem zainstaluj ponownie drivery do fejsa i porty LPT i COM powinno powrocic, przynajmniej u mnie po tym zabiegu wszystko jest juz ok.

Potem mozesz juz w widoku ukryc ukryte urzadzenia

 

pozdr mam nadzieje ze cos pomoglem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica na pewno jest gdy urządzenie podłączysz pod INNY port USB :!: :!: :!: Zobacz czy tu nie popełniłeś błedu po takim czymś sterowniki powinny sie zainstalować jednak przypisany port COM będzie na pewno inny niż ty ustawiłeś wcześniej np. COM1. Wtedy nie ma komunikacji. Problem widze że jest troszeczke inny gdyż (jeśli dobrze rozumiem) w menadzerze urządzeń nie masz drzewa PORTY COM LPT to juz by wynikało z braku sterowników do podłączanego interfejsu. Postaw wszystko na nowo to sprawe powinno załatwić;) Edytowane przez Marcin330D
330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego coś pomogłes ,jestes wielki :cool2:a jeszcze cos podpytam...czy moge teraz pracowac na tej nowej zmiennej uzytkownika?i czy tak samo musze na niej ustawiac sciezke dla zmiennej ?porty sie pojawiły i jakis tam sterownik powrocił jakis stary wiec chyba nie musze aktualizowac? ...z góry dziękuje :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego coś pomogłes ,jestes wielki :cool2:a jeszcze cos podpytam...czy moge teraz pracowac na tej nowej zmiennej uzytkownika?i czy tak samo musze na niej ustawiac sciezke dla zmiennej ?porty sie pojawiły i jakis tam sterownik powrocił jakis stary wiec chyba nie musze aktualizowac? ...z góry dziękuje :P

Jak komunikuje sie dobrze to zostaw stery tak jak są

330d,yzfr6,yz250, INPA-Darmo sprawdzę/pomogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety mam teraz brak ignition podczas gdy baterry sie swieci a po probie komunikacji z engine wyskakuje IFH-0003 DATATRANSMISSION TO INTERFACE DISTURBED,chyba sprobuje wywalic wszystko lub uruchomic przywracanie systemu i cofnac wszystko instalowałem cokolwiek wspolnego z ediabas , :x :x :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.