Skocz do zawartości

polerowanie felg????????


elektrowuz22

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam alufelgi borbet taki rodzaj mam chce zeby tak wygladaly

 

co musze zrobic aby tak wygladaly podejrzewam ze piaskowanie i polerowanie i jaka cena takiej roboty by wynosila????

 

 

 

http://www.allfordmustangs.com/forums/a ... bet-gr.jpg

"PRZEDNI NAPĘD JEST DLA DZIEWCZYNEK"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze link nie działa.

Po drugie, zależy czy chcesz polerować całe czy rant.

Można obejść się bez piaskowania. Są preparaty do zmywania powłok lakierniczych, potem papiery ścierne i pasta polerska i kilkanaście dni w garażu :)

Generalnie najlepiej robić samemu, z tego co słyszałem za polerkę jednej felgi BBS RS (ranty i rotor) krzyczą koło 400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie same Borbetki polerowanie+lekkie prostowanie+delikatne prysniecie lakieriem płaciłem 150zł u znajomego. Normalnie koszt 250-350zł za takie coś.Zależy od stanu i zakresu czynności.

BBSy są bardziej skomplikowane więc droższe.

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie same Borbetki polerowanie+lekkie prostowanie+delikatne prysniecie lakieriem płaciłem 150zł u znajomego. Normalnie koszt 250-350zł za takie coś.Zależy od stanu i zakresu czynności.

BBSy są bardziej skomplikowane więc droższe.

 

 

takie same sztuka 150???? :cry2: :cry2: :cry2:

"PRZEDNI NAPĘD JEST DLA DZIEWCZYNEK"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 to po znajomości :) Za Borbety A musisz liczyć jakieś 250-300 zł za sztukę.

Dla tego myślę, że warto zrobić to samemu. Jest to pracochłonne ale ile satysfakcji!

 

 

 

pewnie sprobuje :cool2: :cool2:

"PRZEDNI NAPĘD JEST DLA DZIEWCZYNEK"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz preparatu do usuwania powłok lakierniczych, jakieś 4 butelki po 1l każda.

Najpierw smarujesz tym felgi i zeskrobujesz szpachelką odłażący lakier.

Krok drugi, to papiery ścierne, zaczynasz od 400 i schodzisz w dół do 2000.

Najlepiej na mokro, świetnie sprawę ułatwia jakaś maszyna na której można zamontować felgę aby się kręciła.

Potem pasta polerska i filc na wiertarce.

I na koniec po trudach cieszysz oczy lśniącymi felgami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz preparatu do usuwania powłok lakierniczych, jakieś 4 butelki po 1l każda.

Najpierw smarujesz tym felgi i zeskrobujesz szpachelką odłażący lakier.

Krok drugi, to papiery ścierne, zaczynasz od 400 i schodzisz w dół do 2000.

Najlepiej na mokro, świetnie sprawę ułatwia jakaś maszyna na której można zamontować felgę aby się kręciła.

Potem pasta polerska i filc na wiertarce.

I na koniec po trudach cieszysz oczy lśniącymi felgami :)

 

 

he he tylko czasu i cierpliwosci trzeba dzieki za pomoc i chyba tak zrobie a moje postępy pokaze na forum :cool2: :cool2: :cool2:

"PRZEDNI NAPĘD JEST DLA DZIEWCZYNEK"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po piaskowaniu polerowanie jest bardzo mozolne, a jeśli ktoś niewłaściwym materiałem wypiaskuje (a zazwyczaj tak jest) to bardzo ciężko będzie usunąć dołki, więc lepiej tego nie robić

to od jakiego papieru startujesz zależy od stanu felg, czasem trzeba początkowo używać zwykłego, dopiero potem wodnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby cokolwiek piaskować to trzeba mieć pojęcie, niestety w PL jest tak że 80% ludzi którzy się tym zajmują to głąby i kretyni,którym nie da się przetłumaczyć że nie mają o czymś pojęcia. Wiem z doświadczenia, mój brat swego czasu pracował w wulkanizacji i piaskował chyba ze 6 kompletów swoich felg u pseudo fachowców-skutki były opłakane :mad2: Zamiast piaskować lepiej poświęcić trochę własnego czasu i dotrzeć papierem ściernym samemu, mój kumpel polerował swoje i moje felgi na zmyślnej maszynce zrobionej z silnika z pralki "Frania" i starej szafki kuchennej. Ogólnie pracował z tym polerowaniem w piwnicy w bloku w warunkach takich no... jak to w bloku,ale efekt jest fajny, ranty na lustro.

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999768810_1.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema...

 

Zobacz sobie mój filmik na Youtube...

 

http://www.youtube.com/watch?v=PNV5TFq_XlI

 

To są takie same felgi tylko że 15 cali...

 

Ps. Mam takie felgi do sprzedania. Rozmiar 17 cali i mają wypolerowane ranty - są idealnie proste.

 

Poza tym - był już taki temat...

 

:search: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=24326&hilit=polerowanie+felg+aluminiowych

 

pozdr heba.rac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.