Skocz do zawartości

opony letnie do 320 d


andrzej23305

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Witam!

Mam takie same odczucia co kolega, dodatkowo u mnie po przesiadce z 225/45/17 Pirelli Euphori@ RFT na Conti SportContact3 bez RFT spalanie spadło o ponad litr.

 

Mam takie same spostrzeżenia, zdecydowanie lepiej auto sie zbiera na zwykłych oponach.

 

Też mam takie uczucie. Nie wiem dlaczego, ale tak jest. Mam automat i wyraźnie było czuć jakby auto miało większe opory jazdy - trochę inaczej zmieniał biegi. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam!

Mam takie same odczucia co kolega, dodatkowo u mnie po przesiadce z 225/45/17 Pirelli Euphori@ RFT na Conti SportContact3 bez RFT spalanie spadło o ponad litr.

 

Mam takie same spostrzeżenia, zdecydowanie lepiej auto sie zbiera na zwykłych oponach.

 

Też mam takie uczucie. Nie wiem dlaczego, ale tak jest. Mam automat i wyraźnie było czuć jakby auto miało większe opory jazdy - trochę inaczej zmieniały się biegi. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji zmiany kół zwazyłem je.

Wyszło że 17" nie ROF są o 1,7kg lżejsze od 16" ROF (17 na feldze Proline, 16 na oryginalnej BMW)

Teraz jeszcze jazda próbna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
a ja mam na 16 alu letnie teraz 205/55 ale planuje na nie w zime wrzucic zimowki a na lato kupic jakies aluski i do tego oponki tylko 225/45 i chyba 18, co o tym myslicie?

 

Chyba do tego rozmiaru (225/45) to felgi 17". Do 18" powinny być opony 225/40. W serwisie opony.pl jest wykaz zamienników opon.

Swoja drogą nie powinno się montować opon w rozmiarze nie zalecanym przez producenta - w razie wypadku może być problem z odszkodowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam na 16 alu letnie teraz 205/55 ale planuje na nie w zime wrzucic zimowki a na lato kupic jakies aluski i do tego oponki tylko 225/45 i chyba 18, co o tym myslicie?

 

Swoja drogą nie powinno się montować opon w rozmiarze nie zalecanym przez producenta - w razie wypadku może być problem z odszkodowaniem.

 

 

Ohooo zaraz się zacznie ;) :D :norty:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że takim samym, ROF czy nie ROF nie ma tu znaczenia. Chodzi o rozmiar opony.

 

Pzdr.

 

Witam!

Ma ktoś może jakieś sugestie na temat ciśnienia w oponach po przejściu z rof na opony zwykłe?

Pozdrawiam

 

Jaki rozmiar opon? Bo od tego trzeba zacząć..

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje ROF mam napompowane zgodnie z naklejką przód 2.0, tył 2,4 myślę, że Twoje 'zwykłe' możesz napompować też takim ciśnieniem ;).

 

Pzdr.

 

Nie sądzisz, że normalne opony z racji bardziej miękkiego bocznego kordu będą "flakowate" przy 2 atm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje ROF mam napompowane zgodnie z naklejką przód 2.0, tył 2,4 myślę, że Twoje 'zwykłe' możesz napompować też takim ciśnieniem ;).

 

Pzdr.

 

Nie sądzisz, że normalne opony z racji bardziej miękkiego bocznego kordu będą "flakowate" przy 2 atm?

 

Cholera wie.. :roll: ale

 

Niech ktoś inny się wypowie co ma zwykłe gumy w tym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Są lekko flakowate, ja miałem zwykłe napompowane 2,2-2,3 przód i 2,5-2,6 na tyle i było dobrze ;)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam identyczne Conti i wg mnie właściwe ciśnienie to 2,2 i 2,6 (ale ja mam E91). Ciśnienie jest zależne od obciążenia. Ja najczęściej jeżdżę sam. Czasem 2 osoby.

 

takie samo mam ciśnienie, zresztą wzięte z tabliczki znamionowej na drzwiach. generalnie nie narzekam i chyba opony zużywają się dość równomiernie ale nie wiem czy nie troszke mocniej na środku co mogłoby sugerowac lekko za wysokie ciśnienie ale aż niemozliwe mi sie to wydaje

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Powracam do tematu ponieważ pojawił się u mnie problem z mocno drgającą kierownicą. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że koło 85 - 95 km/h dziwnie trzęsie się kierownica, ale że zazwyczaj poruszam się nieco szybciej ;) nie zwracałem na to uwagi, obwiniając złą nawierzchnię. Problem polega na tym, że zjawisko się nasila, drgania kierownicy występują pomiędzy 85 a 105 km/h. Koła po raz trzeci!! w tym sezonie wyważone. Zawias po szarpakach, brak luzów. Opony nowe Conti SportContact3 225/45R17 non rof.

Proszę o pomoc w temacie, bo serce mnie boli jadąc z takimi drgawkami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
A może po prostu są wyzombkowane lub nierówno zużyte, próbowałeś przekladać tył z przodem ?

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam identycznie: drgania miedz 80 a 100km/h

Co ciekawe nie zawsze się pojawiają.

Doważałem koła na samochodzie, sprawdzałem luzy i ustawiałem geometrię. Felgi nowe, opony nowe.

Planuje jeszcze pojechać na cos takiego http://www.cnf.com.pl/index.php/test-drogowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.