Skocz do zawartości

czy nie za dużo pali?


mcdr

Rekomendowane odpowiedzi

mam 3,0i i spalanie 16,2 czasem spadnie do 15,7 przy spokojnej jeździe ale było 10 stopni na plusie za to w trasie prosty wzór.Ile jedziesz tyle pali.Przy 180km/h 18l.nie źle co? :duh:

Musiałbym nie wiem jak bardzo się starać (oczywiście bez porównania dwa różne samochody) żeby na trasie poszło 18/100 ;) w większym mieście pewnie całkiem realne przy dynamicznej jeździe.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to i ja się dołączę.

myślę nad x3 starszym (2003-2006, po 2005 są skrzynie ZF 6 biegowe? znacznie lepsze od poprzednich 5cio ? ) no i nie wiem czy diesla czy benzynę (raczej o pojemności >2l) i automat.

no i pytanie, ile ona spalają w trasie? (miasto mniej mnie interesuje, bo mało w mieście jeżdżę)

 

dla porównania mój e90 2l manual w trasie przy dynamicznej jeździe potrafi 6l/100km (na autostradzie mocno wzrasta, ale to dlatego że prędkości są ~200km/h).

teraz zimą w mieście wychodzi ~11l/100km, ale to dlatego że do pracy mam ~4km i się nie rozgrzewa.

 

gazu do bmw nie założę, bo przecież to profanacja. ale ostatnio oglądałem jeepa grand cherokee srt8 (6.1l silnik, ~430KM) i gdybym tam założył gaz i spalanie byłoby ~20l/100km, to płaciłbym za paliwo tyle co w moim dieslu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2006 i jest skrzynia 5 cio biegowa,

w rocznikach 2003-2006 z automatem sa jedynie 3.0 benzyna i 3.0 diesel, moja 3.0 benzyna w automacie pali 12-13 litrów w trasie w mieście 18-20l benzynay, mam gaz i nie uważam żeby była to jakakolwiek profanacja tylko zdrowy rozsądek - butla w koło nie wejdzie więc bagażnik mniejszy. pali - trasa 14-14,5 l miasto ok 20l

myślę że diesel będzie wychodził podobnie co benzyna na gazie a zdecydowanie ciężej go kupić i jest o wiele droższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazu do bmw nie założę, bo przecież to profanacja. ale ostatnio oglądałem jeepa grand cherokee srt8 (6.1l silnik, ~430KM) i gdybym tam założył gaz i spalanie byłoby ~20l/100km, to płaciłbym za paliwo tyle co w moim dieslu :)

 

Jak rozumiem to był dowcip z tą profanacją i gazem ;)

A jeśli nie to jaka jest różnica między Jeepem a BMW - mierzona w poziomie profanacji :)

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może gez w bmw to jest całkowita profanacja w jeepie połowiczna, a w oplu (naprzygład nowiutkiej insigni) to już w ogole nie jest profanacja :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam Kolegów z działu X3, szukam jakiegos przyzwoitego X3, najlepiej benzynke lub ewentualnie ropniaka, ale bez filtra DPF z przebiegiem najlepiej do 100 000km. Stad moje pytanie czy duze sa ronice przy spalaniu pomiedzy wersjami benzynowymi i ktory silnik nalepiej wybrac, moze macie cos ciekawego i sprawdzonego na sprzedaż. Cena do jakies 70 000zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
w tej cenie spokojnie kupisz - wiez 3.0 benzynę z USA - będizesz miał wypasioną wersję i dosyć tanio - tylko koniecznie sprawdzaj carfax bo może być lipa - najlepiej szukaj w salonach bmw - czasem ktoś zostawia w rozliczeniu - ja tak wałaśnie znalazłem - moja 4 letnia miała przebieg 29,5kkm i czysty carfax i nie była w Polsce rozwalona i mam nawet fakturę od dilera bmw :) co przy odsprzedażuy za kilka lat napewno będiz emiało znaczenie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie, jestem pierwszy raz na forum, ale szukam pomocy, mam 3.0i 2006 automat USA gaz stag (60.000km), dopiero co kupiłem to auto podobno od roku gościowi świecił się już check.

Gazownik stwierdził złą mieszankę. Jeżdze teraz na benzynie straszanie dużo pali, cykl mieszany to 18-20l, na gazie bardzo podobnie.

Wymieniłem już świece, filtr powietrza, czysczenie wtrysków i przepływomierza, sonda lambda ok. Na komp nie wyskakują żadne błędy. Auto troszkę dłużej odpala (kreci 3sek), mam wrazenie że jadąc spokojnie ok 60km/h nie chce mi przełączyć biegów na 3 (tylko przeciąga 3.5tys obrotów). Stojąc na światłach obroty delikatnie falują, rano wyjeżdzając z garażu auto drży. Byłem już u 3 mechaników i nikt nie wie co może być przyczyną wysokiego spalania??!! A może wymienić przepływomierz na nowy? tylko który?-podobno są 2. Czy nie powinno pokazać jakiegoś błędu na komputerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.