Skocz do zawartości

[E65] Serwis hamulcow


koper86

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dzisiaj zapaliła mi sie kontrolka hamulcow tylnich , sprawdziłem jest ich sporo koło połowy tarcze tez jescze daja rade tylko ,że w e65 jest tak ,że obliczył to według przejechanych km a nie stpania zużycia czy mozna jakoś zrestartować serwis wiem , że w każdym aucie sie da odpowienia kombinacja guzików

Panie Władzo jechałem szybko gdyż................poprostu lubie zapi....alać


http://images45.fotosik.pl/1795/d7228bb9e9fd6984m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj zapaliła mi sie kontrolka hamucly tylnich , sprawdziłem jest ich sporo koło połowy tarcze tez jescze daja rade tylko ,że w e65 jest tak ,że obliczył to według przejechanych km a nie stpania zużycia czy mozna jakoś zrestartować serwis wiem , że w każdym aucie sie da odpowienia kąbinacja guzików

 

Prawdopodobnie masz spore krawędzie na tarczach, i to one mogły przeciąć czujnik zużycia klocków (jest on mocowany w tylnym prawym, wewnętrznym klocku) Sprawdź grubość tarczy - nie powinna mieć mniej niż 18,4mm. Jeżeli tak jest, to czeka cię wymiana czujnika, tarcz i klocków. Sprawdź jeszcze jaki masz komunikat na BC dotyczący Bremse Hinten. Jeżeli chodzi o kombinacje guzików to sprawdź http://7er.pl/showthread.php/3660-E65-kasowanie-serwis%C3%B3w?s=d0ec1165c60bd18c7823d27a06b21a51

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Członkowie klubu
Jest też szansa, że urwał się czujnik. Tak czy siak, żeby skasować przebieg trzeba wymienić czujnik jeśli nie ma krawędzi na tarczach tak jak napisał przedmówca.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rada dla wszystkich mających problem z informacją typu "klocki do wymiany".

W E65 jest zwykły czujnik ,który w pewnym momencie się przeciera. W chwili przetarcia komputer oblicza ile pozostało do wymiany klocków.

Jak zrobicie kasowanie tej informacji bez wymiany czujnika pojawi się przekroczenie o 15 tys km ! Są dwie możliwości - jedna razem z klockami wymienić czujnik i wykasować komputer a druga zrobić zworkę na przewodach czujnika i samemu pamiętać o wymianie klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

tak wiem że można bez użycia kompa ...

ale chodzi mi konkretnie o Inpę albo DISa , czy Inpa od którejś wersji obsługuje e65 ???

które zakładki w Inpie są od Inspekcji czy mam szukać w instrument cluster?

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e65 jest tak że info o zużyciu klocków pojawia się nadzwyczaj szybko ,a to ze względu na głupie usytuowanie czujnika względem zużycia klocków .Czujnik informuje o zużyciu a kloca zostaje jeszcze grubo na którym można jeszcze zrobić dużo km .Wymiana czujnika nic nie da bo po kilku obrotach masz znowu starty czujnik ,więc trza go zmostkować .Oczywiście należy pamiętać że klocki powinne być pod stałym nadzorem. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W e65 jest tak że info o zużyciu klocków pojawia się nadzwyczaj szybko ,a to ze względu na głupie usytuowanie czujnika względem zużycia klocków .Czujnik informuje o zużyciu a kloca zostaje jeszcze grubo na którym można jeszcze zrobić dużo km .Wymiana czujnika nic nie da bo po kilku obrotach masz znowu starty czujnik ,więc trza go zmostkować .Oczywiście należy pamiętać że klocki powinne być pod stałym nadzorem. :cool2:

"więc trza go zmostkować" :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.