Skocz do zawartości

330cd - pytanie o kontrolke oleku


maiczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niedawno wymienilem olej i czujnik poziomu oleju w swojej bawarce(e46 3.0d 204ps) i pojawil sie nastepujacy problem a mianowicie po zgaszeniu silnika (nie zawsze ale jednak pare razy sie zdarzylo) zapala sie żólta kontrolka od oleju i swieci sie jakas dobra minute; czujnik nowy, olej sprawdzalem i trzyma stan przy gornej kresce wiec ok

wie ktos co moze byc tego przyczyna??

z gory dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli zapala się po zgaszeniu silnika to oznacza że poziom oleju jest lekko za niski. A czujnik kupiłeś oryginał czy zamiennik ? I olej sprawdzasz na zimnym silniku czy tak jak instrukcja nakazuje czyli 5 min. po zgaszeniu rozgrzanego silnika ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zmień sobie opis pod nickiem bo masz silnik M43TU B19 - 194E1 o pojemności 1895 cm³

No chyba że ta liczba to Twój wzrost ;)

 

ps.

I nie musisz pisać dużymi literami, wzrok narazie mam dobry, poza tym chyba rozumiesz moje zdziwienie bo wyskoczyłeś z tym pytaniem w wątku całkiem innego tematu i innego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zmień sobie opis pod nickiem bo masz silnik M43TU B19 - 194E1 o pojemności 1895 cm³

No chyba że ta liczba to Twój wzrost ;)

 

ps.

I nie musisz pisać dużymi literami, wzrok narazie mam dobry, poza tym chyba rozumiesz moje zdziwienie bo wyskoczyłeś z tym pytaniem w wątku całkiem innego tematu i innego silnika.

 

Wyrażnie napisałem że w silniku 1.9 benz,i wlaśnie tak jest jak się ktoś nie zna to zaraz oO a póżniej to głupio zwrócić honor prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zmień sobie opis pod nickiem bo masz silnik M43TU B19 - 194E1 o pojemności 1895 cm³

No chyba że ta liczba to Twój wzrost ;)

 

ps.

I nie musisz pisać dużymi literami, wzrok narazie mam dobry, poza tym chyba rozumiesz moje zdziwienie bo wyskoczyłeś z tym pytaniem w wątku całkiem innego tematu i innego silnika.

 

Wyrażnie napisałem że w silniku 1.9 benz,i wlaśnie tak jest jak się ktoś nie zna to zaraz oO a póżniej to głupio zwrócić honor prawda.

 

Wyraźnie to miałeś napisane w opisie "e46 1999r 1989cm". Czegoś takiego nie ma, więc się pytam czy to Twój wzrost czy długość auta podałeś :lol:

A to że przed chwilą zmieniłeś opis i zgrywasz mądrale to już inna sprawa, i kto tu mówi o honorze :D więc kto sie nie zna to się nie zna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś z was gdzie znajduje sie filtr oleju w e46 1.9 benz.?jest tam wkład podobno.1999r

 

 

Wiem ,że żle napisane miałem i mi powiedziałeś to zniemiłem,ale jak pytałem o filtr to wyrażnie napisałem że silnik 1.9benz.Co tu dużo mówić chciałeś zabłysnąć ze się znasz a nie wiedziałeś że jest silnik 1.9;DPozdro. :duh:

Ps.Jakbym się znał na mechanice to bym nie pytał o filtr.A teraż się ciesz że twoja wiedza się powiekszyła o silnik 1.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie tylko na mechanice się nie znasz :lol: EOT

 

ps

Mam prawo nie znać się na mechanice bo jestem Administratorem Systemów :P ale przynajmniej wiem jaką pojemność ma mój silnik :duh: i potrafię korzystać z forum a nie wpycham się w czyjeś wątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Święta idą, wyluzujcie!

Radziu z Mławy wpakowałeś się z benzyną do wątku o dieslu więc się nie dziw że palermos zwraca Ci uwagę, choć tak naprawdę to jest zadanie Moderatorów ;)

EOT.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie czujnika oleju,jak ja kupilem nowy orginalny,to dostalem kartke ze powinno sie go zaadaptowac jezeli dobrze pisze,wiec moze musisz to tez zrobic,nawet jezeli jest to podroba,ale jest wzorowana na orginale
nic tak nie odpreza jak minuta dla weza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.