Skocz do zawartości

[e36] 325i Coś rozładowuje akumulato


bienias00

Rekomendowane odpowiedzi

czesc zaczne od tego że posiadam Nowy akumulator ! ale po okolo 1- 2 dniach auto juz nie odpala akumulator rozladowany a wiec kluczyki wyciagniete wszystko powylaczane a wedlug mnie to coś z radiem ! bo słysze jak coś jakby stuka w tylnim głośniku (na półce) gdy wyciagne radia poodłączam je nadal słychać to pukanie.. z tego co sie orientuje bmw mają jakiś fabryczny wzmacniacz czy coś w tym stylu obstawiam że to coś moze pieprzyc sprawe

co poradzicie ? jak to sprawdzic gdzie to moze byc albo czy to cos innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada ze lampka wogole mi nie swieci w bagazniku wiec odpada

A wiesz czemu !?

Może właśnie przewód zasilający lampkę jest gdzieś urwany i styka z masą. Jest to stałe napięcie więc jak dotknie do masy pobór prądu bedziesz miał stały.

Przy normalnym podłączeniu do lampki rozłączany jest masą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moglby ktos powiedziec o co biega z tym oryginalnym wzmacniaczem.. ?

 

mam go napewno bo ( radio nie gra jak nie ozywie wzmacniacza kablem od anteny automatycznej sygnalu ) przechodzilem to gdy wkladalem radio takze wzmacniacz jest.. a jak wszystko pogaszone posprawdzane to slysze jak tyka mi glosnik caly czas z tylu ! wiec jestem przekonany ze to cos z tym..

moze mam zle podlaczone radio i nie wylacza tego wzmaka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej byłej e36 również coś regularnie rozładowywało baterie. Trafiła do elektryka, który po dość długich oględzinach stwierdził, iż to radio pobiera prąd. Więc od tamtej pory radyjko było wyciągane a akumulator i tak padał. I tak przez trzy miesiące dopóki kolega nie został zamknięty w bagażniku :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej byłej e36 również coś regularnie rozładowywało baterie. Trafiła do elektryka, który po dość długich oględzinach stwierdził, iż to radio pobiera prąd. Więc od tamtej pory radyjko było wyciągane a akumulator i tak padał. I tak przez trzy miesiące dopóki kolega nie został zamknięty w bagażniku :mrgreen:

 

 

 

I co było przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wepnij amperomierz pomiędzy minus akumulatora a masę, powyłączaj wszystko i patrz czy masz pobór prądu.Jeśli tak ,to załatw rozpiskę bezpieczników i po kolei wyciągaj i patrz co się dzieje na mierniku.Jak znajdziesz bezpiecznik to zobacz jaki obwód i będziesz mieć przyczynę.Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.