Skocz do zawartości

[E87] 118d sprzęgło- skrzynia biegów


vintec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zauważyłem dzisiaj przy wciskaniu sprzęgła dziwne dźwięki tak jakby zaraz miało się rozsypać. W momencie nawet lekkiego naciśnięcia sprzęgła słychać można powiedzieć takie trzeszczenie i nie bardzo wiem co to może być. Byłem u jednego mechanika, który mówi ze skrzynia biegów do wymiany - nie ufając mu za bardzo pojechałem do drugiego a ten natomiast mówi że to sprzęgło co oczywiście znacznie by zmniejszyło koszty - Pytanie, któremu wierzyć.. Co waszym zdaniem może to być ? czy jak skrzynia wadliwa to czasami nie powinno to być odczuwalne na drążku itp ? dodam, że nie mam problemów ze zmianą biegów.

 

Wszelkie opinie będą mile widziane.

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chłopski rozum, sprzęgło jest to wymiany jeżeli są problemy z wybraniem biegu, czasami jak gdzieś jakiś bieg "zahaczy" to wtedy można podejrzewać, że kiepsko wyszprzęgla a przede wszystkim kiedy się ślizga, w tarczy raczej nic stukać nie powinno, no może w docisku ale tak piszę bo sam miałem takie przygody ze sprzęgłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chłopski rozum, sprzęgło jest to wymiany jeżeli są problemy z wybraniem biegu

 

Problemy lekkie to mam z wlozeniem 1 biegu ale to tylko w zime jak samochod zimny... takie problemy to mam od poczatku jak autko kupilem czyli ponad 2 lata temu i ponad 70 tys km temu... innych objawów nie zauważyłem tylko właśnie czy stoję w miejscu czy jestem w ruchy przy wciskaniu sprzęgła coś mi trzeszczy - niepokojące to jest a nie chciałbym aby mnie typowego laika naciągali na np wymianę skrzyni biegów jeżeli nie jest to konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje oko wysprzęglik :8) nie martw się nie duże koszta ... ja mam to samo od kiedy kupiłem auto i każdy znajomy mechanik mówi ,że można jeździć ... nie wiem ile dokładnie kosztuje ,ale chyba nie dużo ,nie wiem też ile mechanik bierze za naprawę ...

 

u mnie jest tak ,że jak lekko wcisniesz sprzęgło to jest takie trrrrrrr ,jak dalej wcisnę to jest ok ... też tak masz ?

 

nie ufaj nieznajomym mechanikom do końca ...oni Ci wszystko wcisną byle jak najwięcej kasy z Ciebie wydusić ...

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No praktycznie mam tak samo jak napisales - z tym ze jak wcisne do konca to to trrrrr ustepuje ale cos tam lekko slychac takie lekkie jakby piski... Ale generalnie objawy jak mowisz tsz79 czyli lekko zaczynam wciskac i jest to trrrr :roll: a pozniej ustepuje przy calkowitym wcisnieciu badz opuszczeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma powodów do paniki :)

gorzej jakby Ci się zaczęło ślizgać ... póki co niech się wypowie ktoś bardziej obeznany jakie koszta tej naprawy .... ja tak jeżdżę ósmy miesiąc ... a jak kupiłem to już tak było .... w sumie nie mam czasu się za to zabrać ....

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena nowego, kompletnego sprzęgła ok 2000PLN będzie większa niż używana skrzynia biegów ok 1700PLN

nie stresuj się, ludzie mają większe problemy z autami :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede zakladal nowego tematu dopisze tutaj zapytanie czy orientujecie sie jaka jest srednia stawka za 1 h robocizny ? dzwonilem dzisiaj do jednego z salonow gdzie oferuja wlasnie serwis i uslyszalem 120 zł za 1 h .. cena czesto nie idzie z jakoscia a dawno nie widzialem mechanika wiec nie wiem jakie teraz stawki oferuja..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede zakladal nowego tematu dopisze tutaj zapytanie czy orientujecie sie jaka jest srednia stawka za 1 h robocizny ? dzwonilem dzisiaj do jednego z salonow gdzie oferuja wlasnie serwis i uslyszalem 120 zł za 1 h .. cena czesto nie idzie z jakoscia a dawno nie widzialem mechanika wiec nie wiem jakie teraz stawki oferuja..

 

Z tego co się orientuje to standard :) a nawet krzyczą więcej!!!

czasami można wynegocjować inną kwotę, ale to jest uzależnione od karty rabatowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dla zainteresowanych tematem - update

 

Do wymiany poszlo sprzeglo - komplet - samo sprzeglo bylo ok - niestety nie pamietam co bylo rozwalone ale kupuje sie to w komplecie ze sprzeglem. Plus do wymiany poszlo kolo zamachowe. Calosc z robocizna 3500 zl - samochod chodzi teraz jak z salonu - az przyjemnie sie zmienia biegi..

 

Dzieki za wczesniejsza pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych tematem - update

 

Do wymiany poszlo sprzeglo - komplet - samo sprzeglo bylo ok - niestety nie pamietam co bylo rozwalone ale kupuje sie to w komplecie ze sprzeglem. Plus do wymiany poszlo kolo zamachowe. Calosc z robocizna 3500 zl - samochod chodzi teraz jak z salonu - az przyjemnie sie zmienia biegi..

 

Dzieki za wczesniejsza pomoc

jeżeli możesz powiedz ile zapłaciłeś za dwumasę i resztę sprzęgła?

trochę dużo zapłaciłeś 3500PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
lekko zaczynam wciskac i jest to trrrr :roll: a pozniej ustepuje przy calkowitym wcisnieciu badz opuszczeniu.

Zauważyłem podobne objawy na sprzęgle u siebie (118D, 90 tys., 2006r.).

Rozumiem, że czeka mnie wymiana dwumasy i sprzęgła. Ile czasu do chwili wymiany jeździliście przy takich objawach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Od kilku tygodni warczy sprzęgło przy wciskaniu (pisałem wyżej), mam dwumasę i sprzęgło do wymiany, brak kasy więc nie spieszę się. Mechanik podpowiadał, że jeszcze kilka tysięcy mogę zrobić. Ale już w trasie przy wyższych prędkościach zaczyna mi drgać kierownica. Czy to wina tej "kończącej się" dwumasy?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Od kilku tygodni warczy sprzęgło przy wciskaniu (pisałem wyżej), mam dwumasę i sprzęgło do wymiany, brak kasy więc nie spieszę się. Mechanik podpowiadał, że jeszcze kilka tysięcy mogę zrobić. Ale już w trasie przy wyższych prędkościach zaczyna mi drgać kierownica. Czy to wina tej "kończącej się" dwumasy?

 

pozdrawiam

 

Raczej koła do wyważenia.

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem, że jak jadę powyżej 130 km/h to mam jakieś wibracje w aucie . Wydaje mi się, że są większe w trakcie przyspieszania a zwłaszcza podczas jazdy pod jakieś wzniesienia (koła chyba w porządku bo na kierownicy nie mam żadnych wibracji ani bić)

Ponadto np. jak za wcześnie wrzucę 2 bieg lub czasami jak ruszam bez gazu to słychać jakiś metaliczny dźwięk.

Zdarza się, że jak auto jest bardziej dociążone lub jest jakiś duże wzniesienie pod które ruszam z 1-ki i trzymam auto na sprzęgle (chwilkę) to mam wrażenie jakby coś tam przeskakiwało, szarpało (cięzko opisać) na pedale sprzęgła.

Czasami również jak jadę to auto tak jakby na chwilkę zamulało (tak jakby brakło mu mocy)

 

czy to objawy padającego koła dwu masowego i sprzęgła ??

 

jak sprawdzić czy sprzęgło i dwumasa jest sprawna ? tak domowym sposobem :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obił mi się o ucho taki sposób (nie wiem na ile jest wiarygodny).

 

Wrzuć 4 lub 5 bieg i zacznij delikatnie przyspieszac, jesli auto bedzie się "telepac" to juz wszystko jasne, podobnie przy odpalaniu i gaszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja mam troszke inny problem,zdarzylo sie to kilkarazy narazie ,jak jest na biegu jalowwym to cos tak trzeszczalo pod spodem jak wcislelem sprzeglo cisza ! :mad2: wydaje mi sie ze to lozysko oporowe najgorse jest ze mi sie odezwalo pierwszy raz po spocie i dopiero teraz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.