Skocz do zawartości

E34 M20B27 Problem z hamulcami...


puchacz89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, napisze wszystko od początku do konca opis problemu. A wiec w wakacje wymieniałem łozyska w tylnich kołach, niestety przewody hamulcowe były tak skorodowane ze nie dało ich sie po odkrecac i musiałem je poodcinac zeby wyciągnąc wahacze. Niestety w tym czasie nie miałem juz kasy na wymiane na nowe wiec sąsiad mechanik zaslepił mi pompe tak, ze tylko przód hamował. I teraz nadeszła zima, wymieniłem od połowy przewody hamulcowe , wymieniłem tarcze z tyłu na nowe + klocki. Odpowietrzylismy układ i hamulca nie ma...Wymieniłem pompe, ale to nic nie dalo...Hamulec jest, ale trzeba go pompowac , wtedy rosnie, ale i tak po kilku minutach opada jak wcisne. Czasami jak jade jest ok, hamulec łapie na samej górze, ale chwile pozniej wciska i wpada do konca...Nie mam ABS, jest to najprostrzy układ hamulcowy a nam sie juz wyczerpały pomysły co moze byc przyczyną tego wszystkiego. Servo, jest ok, tak przynajmniej mówił mi sąsiad mechanik. Nie mam w ogóle recznego, czy to moze miec cos wspólnego?? Proszę pomózcie, a moze jest ktos z okolic Łodzi kto sie podejmie naprawy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko wina pompy bo ewidentnie przepuszcza.Innej opcji poza wyciekiem płynu nie ma.Co do ręcznego to wymiana klocków na tyle i tarcz nie ma nic do tego,gdyż to są tarczo bębny i trzeba by zmieniać szczęki ręcznego.Serwo wspomaga tylko hamulce i przy jego awarii pedał będzie twardy.A może zwyczajnie źle odpowietrzony układ jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.