Skocz do zawartości

Zawieszenie - amortyzatory.


Darek144

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno kupowałem E36 sedan, właściciel od razu poinformował mnie, że trzeba wymienić prawy, tylny amortyzator. Teraz coś mi cholernie tłucze przy nierównościach, podejrzewam, że to jego wina bo dźwięk wydobywa się właśnie stamtąd. Jak rozpoznać czy to na pewno wina amortyzatora? Jak wymieniać to od razu oba, prawda? I teraz chyba najważniejsze - jak to jest z amorkami, mam zawieszenie 'sportowe' bilsteina, autko jest obniżone. Czy jak wymienię tylne amorki na inne niż te, które są tył podniesie się do góry? Bo w necie znalazłem różne opinie, jedni mówią, że auto jest zawieszone na sprężynach i amorki nie mają znaczenia, inni, że to od amorków zależy jak wysoko stoi autko.. :) Jaka jest w miarę normalna cena za wymianę tylnych amortyzatorów?

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amortyzatory możesz wymienić sam oba w ciągu max godziny czasu.Do amortyzatorów musisz dokupić odboje i poduszki bo jeżeli amortyzator się tłucze to w pierwszej kolejności niszczy te dwie rzeczy.U nas za wymianę tylnego amorka biorą ok 30-40zł ale moim zdaniem to i tak za dużo.
A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchy - ok, no to sprężyny zostają te same. Dzięki! ;)

 

Green71 - Sam nie wymienię, nie mam garażu, a na dworze przy tej temperaturze i śniegu się nawet za to nie biorę. O odbojach wiedziałem, jeśli mówisz, że jeszcze poduszki to je też kupię. Dzięki za odpowiedź. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam,że jak wymieniać to od razu dwa,a te pukanie o,którym wspominałeś to najprawdopodobniej wina poduszki.Polecał bym kupno trochę lepszych amortyzatorów,te najtańsze bardzo szybko się rozszczelniają.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykam z powodu tytułu oraz niechęci do wyszukiwarki. Bez ostrzeżenia

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.