Skocz do zawartości

e39 523i benzyna 1997 problem z drzwiami


Kamil Jasinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj poszedlem odpalic furke i pojedzic ale niestety nie moglem zamknac drzwi od strony pasazera wogole nie chcialy sie zablokowac.Pojechalem wymienic filterki i u mechanika postala z 10 minut i drzwi sie zamkly.Furka stala z 3 dni.Dzisiaj znowu otwieralem drzwi od pasazera i niestety nie chcialy sie zablokowac ale po chwili sie zamkly ja wiem z 5 minut.Co radzicie rozebrac boczek ? nie wiem pomozcie panowie co zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagryzc zęby i sie przyzwyczaic mialem tak w kazdej bawarce w tej takze niestety taki ich widac urok niby pomaga rozebranie boku wyjecie zamka wysmarowanie wazelina lub jakims innym tlustym dziadostwem ale ja jakos nigdy tego nie zrobilem z racji tego iz nienawidze odsniezac auta zawsze obskrobie drzwi od kierowcy wskakuje odpalam zostawiam na 10-15 min po tym czasie odmokniete cieplutkie wszystko sie zamyka i otwiera i ot taka moja rada

Ci co piją są dla mnie niczym ...................NICZYM PRZYJACIELE !!!!!!!!!!!!!

http://img844.imageshack.us/img844/2876/forumkr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety na 15 minut niezostawie bo mieszkam w bloku musialbym wyjsc wczesniej ale kurcze w tamtym roku basia moja normlanie sie zamykala przy duzych mrozach no nic zobacze najwyzej jak bedzie cieplej rozbiore boczek :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mieszkasz w bloku to po prostu wyjdz odpal zostaw niech porozmarza :cool2: zamknij drugim kluczem :norty: chyba ze nie masz :cry2: idz do domu wypij herbatke zjedz sniadanko :mrgreen: i wroc do cieplutkiego auta :norty: :cool2:

Ci co piją są dla mnie niczym ...................NICZYM PRZYJACIELE !!!!!!!!!!!!!

http://img844.imageshack.us/img844/2876/forumkr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:duh: boze gdzie wy mieszkacie dwa lata zostawialem tak auto i nie zginelo zawsze mozna poczekac przy oknie lub w bramie lub poprostu posiedziec w samochodzie

Ci co piją są dla mnie niczym ...................NICZYM PRZYJACIELE !!!!!!!!!!!!!

http://img844.imageshack.us/img844/2876/forumkr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj poszedlem odpalic furke i pojedzic ale niestety nie moglem zamknac drzwi od strony pasazera wogole nie chcialy sie zablokowac.Pojechalem wymienic filterki i u mechanika postala z 10 minut i drzwi sie zamkly.Furka stala z 3 dni.Dzisiaj znowu otwieralem drzwi od pasazera i niestety nie chcialy sie zablokowac ale po chwili sie zamkly ja wiem z 5 minut.Co radzicie rozebrac boczek ? nie wiem pomozcie panowie co zrobic

Zamarza taki metalowy rygielek w zamku i nie zatrzaskuje jak powinien. Miałem tak zeszłej zimy. Popryskałem najpierw odmrażaczem ale nic nie dało. Dopiero poskutkowała 5 minutowa sesja z suszarką do włosów w celu nagrzania zamka. Jak tylko się zamknął to zaraz spryskałem go najpierw rozmrażaczem a potem kiedy trochę podsechł poszło w ruch WD40. Póki co - do dziś mam spokój.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesmarowanie na prawdę pomaga. Miałem tak dwa razy w tym roku, przesmarowałem ja, przesmarowali mili Panowie w warsztacie... I zamyka się i otwiera bez problemu. Ale co fakt - to fakt. Zmoka straszna BMW...

PS. :search: Polecam. Już ze 3 posty jak nic o tym są...

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz go widze jak z bloku ciagnie 100m przedluzacza do suszarki :duh:

Jeżeli Tobie przychodzi tylko taki sposób na dostanie się do prądu to gratuluje i życzę owocnego podciągania druta z bloku.

Napisałem co pomogło - ja wziąłem prąd podjechawszy na lokalny parking strzeżony a autor postu zrobi co zechce.

Rozumiem, że masz mało postów i chcesz sobie nabić szybko dużą ilość ale następnym razem napisz coś konstruktywnego zamiast pitolić takie durnoty... :mad2:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamki to pikuś

marzną linki od wewnętrznych klamek z tyłu

lepiej jak kogoś się wiezie samemu wyjść i mu z zewnątrz otworzyć

Zwłaszcza, że znajomy tak próbował od środka drzwi otworzyć bo coś się przycięło. Pierwsze 2 pociągnięcia klamki było ok a za trzecim pociągnięciem klamka wewnętrzna mu w łapie została. :mrgreen:

Nic na siłę jak to mówią...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz go widze jak z bloku ciagnie 100m przedluzacza do suszarki :duh:

Jeżeli Tobie przychodzi tylko taki sposób na dostanie się do prądu to gratuluje i życzę owocnego podciągania druta z bloku.

Napisałem co pomogło - ja wziąłem prąd podjechawszy na lokalny parking strzeżony a autor postu zrobi co zechce.

Rozumiem, że masz mało postów i chcesz sobie nabić szybko dużą ilość ale następnym razem napisz coś konstruktywnego zamiast pitolić takie durnoty... :mad2:

Pzdr.

 

ty to za to masz duzo postow ale dwa lata krocej na forum i po drugie jesli ktos ogl by komentowac moja zartobliwa wypowiedz to raczej sam zainteresowany a nie adwokat z urzedu :nienie:

Ci co piją są dla mnie niczym ...................NICZYM PRZYJACIELE !!!!!!!!!!!!!

http://img844.imageshack.us/img844/2876/forumkr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno miałem ten sam problem. Też nie chcialy mi sie zamykac drzwi od strony kierowcy.

Najpierw próbowałem opalarką nagrzać zamek i rygiel. Po pewym czasie wszystko pusciło i zostawiłem auto na pare godzin. Po tym zabiegu znowu to samo, mróz na dworze -10 a mi nie chca sie zamknąć drzwi (musiałem ryglowac) i po 10 minutach jak sie nagrzało to puszczało.

Pojechał do Intermarche i kupiłem odmrażacz do zamków. Wpryskałem do zamka i dalej nic.

Ale przypomniało mi się że pól roku temu wymieniałem klamkę i z boku w drzwiach jest taka plastikowa zaślepka, gdzie wsadzając specjalny przyrząd BMW można wyjąć klamkę bez sciągania tapicerki z drzwi.

Wziąłem znowu opalarkę i oczywiscie delikatnie wszystko wysuszyłem i przez dziurkę wpryskałem dużą ilość PLAKA do konserwacji deski rozdzielczej.

Od tamtej pory zamykają się cały czas. I nie trzeba sciagać boczka z drzwi. A w takiej pogodzie jaka teraz mamy przy -10/-15 na dworze latwo mozna cos polamac przy sciaganiu lub zakladaniu.

Nie polecam psikac wd 40 bo szybko zamarza.

Jak ktos juz sciagnie boczek z drzwi, to najlepiej nasmarowac najzwyklejszym smarem, on na pewno nie zamarznie! :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno miałem ten sam problem. Też nie chcialy mi sie zamykac drzwi od strony kierowcy.

Najpierw próbowałem opalarką nagrzać zamek i rygiel. Po pewym czasie wszystko pusciło i zostawiłem auto na pare godzin. Po tym zabiegu znowu to samo, mróz na dworze -10 a mi nie chca sie zamknąć drzwi (musiałem ryglowac) i po 10 minutach jak sie nagrzało to puszczało.

Pojechał do Intermarche i kupiłem odmrażacz do zamków. Wpryskałem do zamka i dalej nic.

Ale przypomniało mi się że pól roku temu wymieniałem klamkę i z boku w drzwiach jest taka plastikowa zaślepka, gdzie wsadzając specjalny przyrząd BMW można wyjąć klamkę bez sciągania tapicerki z drzwi.

Wziąłem znowu opalarkę i oczywiscie delikatnie wszystko wysuszyłem i przez dziurkę wpryskałem dużą ilość PLAKA do konserwacji deski rozdzielczej.

Od tamtej pory zamykają się cały czas. I nie trzeba sciagać boczka z drzwi. A w takiej pogodzie jaka teraz mamy przy -10/-15 na dworze latwo mozna cos polamac przy sciaganiu lub zakladaniu.

Nie polecam psikac wd 40 bo szybko zamarza.

Jak ktos juz sciagnie boczek z drzwi, to najlepiej nasmarowac najzwyklejszym smarem, on na pewno nie zamarznie! :norty:

lece do auta Plaka nie mam ale wypsikam wazeline w sprayu tam i zaraz bede wiedzial :norty:

Ci co piją są dla mnie niczym ...................NICZYM PRZYJACIELE !!!!!!!!!!!!!

http://img844.imageshack.us/img844/2876/forumkr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.