Skocz do zawartości

doposażenie/bajery użyteczne i nie trafione


AO

Rekomendowane odpowiedzi

Komputewr sprawdza obwodem czy wszystkie żarówki są sprawne tzn. nie spalone wysyłając im minimalne ilości prądu. Na wasze nieszczęście LEDy potrzebują tak małe ilości prądu do "zapalenia się" że pomrugują. To nie wina ledów, tylko poprostu komputer sprawdza czy wszystko ok :)

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 232
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

do tej pory jeździłem autem z wszystkimi możliwymi fabrycznymi bajerami, ale od pół roku mam "golutką" trójkę i napiszę czego mi najbardziej z tych bajerów brakuje :)

 

1. czujniki parkowana tył (wystarczyłyby nawet dźwiękowe)

2. przyciemniające się lusterka (w nocy oczy się znacznie mniej męczą)

3. czujnik deszczu (częste reczne machanie i ustawianie wycieraczek mnie irytuje)

4. regulacjia siedzen we wszystkich kierunkach

5. bi-xenony

6. szyby przeciwsłoneczne (latem czuć róznicę na skórze) - nie rozumiem tylko czemu w bmw nie można zamówić szyb przeciwsłonecznych z dodatkowym paskiem przeciwsłonecznym na górze, który wg mnie też jest użyteczny :mad2:

 

 

myslalem ze bedzie mi brakowalo Navi, aut. klimatyzacji, kamer, usb, zmieniarki, hifi, aut. skrzyni biegow, itp.

Jednak najbardziej brakuje jak sie okazało ww. rzeczy :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. szyby przeciwsłoneczne (latem czuć róznicę na skórze) - nie rozumiem tylko czemu w bmw nie można zamówić szyb przeciwsłonecznych z dodatkowym paskiem przeciwsłonecznym na górze, który wg mnie też jest użyteczny :mad2:

można jest taka szyba (tylko przednia) w opcjach...

 

dodam na "plus":

 

- składane zagłówki tylne - w lusterku wstecznym podczas jazdy właściwie zlewają się z kanapą a w przypadku jazdy z pasażerami spełniają swoją funkcję, bardzo tania opcja a wg mnie bardzo OK...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. szyby przeciwsłoneczne (latem czuć róznicę na skórze) - nie rozumiem tylko czemu w bmw nie można zamówić szyb przeciwsłonecznych z dodatkowym paskiem przeciwsłonecznym na górze, który wg mnie też jest użyteczny :mad2:

można jest taka szyba (tylko przednia) w opcjach...

 

dodam na "plus":

 

- składane zagłówki tylne - w lusterku wstecznym podczas jazdy właściwie zlewają się z kanapą a w przypadku jazdy z pasażerami spełniają swoją funkcję, bardzo tania opcja a wg mnie bardzo OK...

 

 

Ja miałem szybę solar przednią z paskiem zielonym, ale przy wymianie już takiej nie było, więc założyli mi szybę solar bez paska. W ogóle nie mieli w BMW i mieć nie będą, wycofana z produkcji. Szyba jest dobierana po nr VIN jeśli jest zamiennik firma wsadza zamiennik w moim przypadku zamiennika nie było, więc poszła szyba ori za ~2000 :) wszystko z ubezpieczenia szyb WARTA :8)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można jest taka szyba (tylko przednia) w opcjach...

 

nie można mieć paska w połączeniu z szybą przeciwsłoneczną, nie wychodzą takie E9x z fabryki. Co najwyżej można sobie nakleić :norty:

nie znam się na typach szyb, u siebie nie mam takiego paska (mam zwykłe "zielonkawe" + z tyłu czarna folia atestowana ~30%), ale jak byk w opcjach jest: "...szary pasek przeciwsłoneczny...cena ~420zł brutto"...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha naklejają pasek ze zwykłej folii za 4 stówki :mrgreen: to jest to :D. Podjedź do jakiegokolwiek zakładu, który przyciemnia szyby to Ci za przysłowiową 'flaszkę' nakleją :), mi też proponowali nakleić pasek w firmie, która wymieniała mi szybę ale odpuściłem. Jest bez i też cacy.

 

 

U mnie w poprzedniej szybie pasek był zielony. Ale tak jak wspomniałem gość powiedział mi, że szyby z paskiem już nie ma w produkcji.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
poszła szyba ori za ~2000 :) wszystko z ubezpieczenia szyb WARTA :8)

To i tak tania, kumpel w Fordzie Connect już drugą wymienia również z ubezpieczenia - cena 4000 zł podgrzewana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam się na typach szyb, u siebie nie mam takiego paska (mam zwykłe "zielonkawe" + z tyłu czarna folia atestowana ~30%), ale jak byk w opcjach jest: "...szary pasek przeciwsłoneczny...cena ~420zł brutto"...

 

na stronie bmw.pl są dwie opcje jak poniżej

http://img560.imageshack.us/img560/1521/pasekz.png

 

i nie można zaznaczyć dwóch naraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trafione : Ksenony - wiadomo

Fotele sportowe, koniecznie z regulacją podparcia lędźwiowego - wygodne, jak się dobrze ustawi

Hifi/Logic 7 - wiadmo

Automatycznie przyciemniane lusterko - pomocne

Telefon przez bluetooth - niezbędne

Siedzenia z Alcantarą, niekoniecznie podgrzewane - przyjemny, antypoślizgowy materiał

Składane lusterka - niezbędne w parkingach podziemnych

Uchwyty na napoje - przydatne, ale aby to było wyposażenie dodatkowe to już przesada

 

 

Nie trafione : Dach panoramiczny - na początku podnieca, potem bezużyteczny

Fabryczna navi, ale i-drive jest ok - przenośne są lepsze i tańsze

Sportowe fotele, bez regulacji lędźwiowej - twarde i źle wyprofilowane

Automatycznie włączane światła - w Polsce nieprzydatne i tak trzeba mieć włączone cały czas

Wybieranie głosowe - brak polskiej wersji

Siedzenia skórzane - skóra słaba jakościowo

Czujnik deszczu - czasem szaleją, wygodniej reguluje się ręcznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

 

 

Automatycznie włączane światła - w Polsce nieprzydatne i tak trzeba mieć włączone cały czas

 

Nie bardzo rozumiem, w dzień jeździsz na światłach dziennych - ringach, po zmroku na mijankach to czemu nieprzydatne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażone trafione:

- Webasto (tylko dlaczego oryginalny pilot BMW jest wielkości telefonu komórkowego?)

- Xenon adaptacyjny. Na trasę super.

- Bluetooth.

- Lusterka fotochromatyczne.

- Sportowe fotele w wersji z pełną regulacją, sportowa kierownica

- Sportowe zawieszenie. O tej porze roku niestety odwalam często robotę za drogowców, coś za coś.

- Dostęp komfortowy

- Fabrycznie przyciemniane szyby, przednia szyba z filtrem IR

- Audio HiFi, iDrive prof.

- Czujniki parkowania przód/tył.

- Podświetlane klamki (zamieniłbym jednak chętnie na funkcję Leaving Home). Przy samochodzie w nic nie wdepnę, ale jak do niego idę to bywa różnie ;)

 

Mało użyteczne bajery:

- Kompas w lusterku.

- BMW Assist, pasażerowie uwielbiają sprawdzać do czego służy przycisk SOS ...

- Sterowanie głosem. Używam wyłącznie do wybierania płyty ze zmieniarki.

- Automatyczny obieg zamknięty. Faktycznie działa, ale zanim to się stanie zaciągnie już do kabiny wyziew z Jelcza.

 

Lista życzeń:

- xDrive, automat

- Fotele z pamięcią

- 2 cylindry więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ... nie pomyślałem :duh: ... we wcześniejszych wersjach ringi nie stanowiły świateł do jazdy dziennej tylko światła postojowe, więc aby mieć światła włączone w dzień zawsze trzeba włączyć ksenon.

 

reasumując w nowszych wersjach automatyczna włączanie świateł - cool, w starszych uncool :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ... nie pomyślałem :duh: ... we wcześniejszych wersjach ringi nie stanowiły świateł do jazdy dziennej tylko światła postojowe, więc aby mieć światła włączone w dzień zawsze trzeba włączyć ksenon.

 

reasumując w nowszych wersjach automatyczna włączanie świateł - cool, w starszych uncool :D

 

Jak uncool?! U mnie tylko tak mogą działać skrętne xenony - właśnie jak jest na auto. Więc cool :mrgreen:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja czegoś tu nie łapię :cry2: , u mnie jak włączę na auto w dzień to światła się nie świecą, jak wjadę do tunelu lub w nocy włączają się automatycznie.

jest OK, Ty prawdopodobie masz opcję "świateł automatycznych bez skręcania" a ExIdE ma światła skrętne...chyba :mrgreen:

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja czegoś tu nie łapię :cry2: , u mnie jak włączę na auto w dzień to światła się nie świecą, jak wjadę do tunelu lub w nocy włączają się automatycznie.

 

Ustawienia iDrive -> światła do jazdy dziennej. Ja mam tą opcję zaznaczoną. Pokrętło jest ustawione max w prawo. Xenon zapala się automatycznie i automatycznie gaśnie kiedy zapalam i gaszę autko. Jak wezmę pokrętło na auto - xenon świeci się cały czas i 'skręca'. Jak ustawię sobie poziom kiedy xenon ma się załączyć w zależności od przepuszczalności światła, wtedy zapalają się jak robi się zmierzch, itd. Jeśli funkcja DRL jest włączona a pokrętło jest na auto - wtedy xenon skręca.

 

Pobaw się w ustawieniach to zobaczysz o co kaman, bo ciężko to wytłumaczyć, żeby było dość czytelne ;)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

mam pytanko...

mam bmw e91 m-pakiet.

W podłokietniku jest wejście aux.

Chciałabym podłączyć odtwarzacz mp3, aby móc słuchac muzy, a nie baic sie w płyty CD w zmieniarce.

Któryś z Was pisał o odblokowanym mp3, jak to zrobić?

a może ktoś wie kto może wgrać polskie meni?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fura z loterii Orange?

 

bingo

 

można jest taka szyba (tylko przednia) w opcjach...

 

nie można mieć paska w połączeniu z szybą przeciwsłoneczną, nie wychodzą takie E9x z fabryki. Co najwyżej można sobie nakleić :norty:

 

 

A właśnie ze można ja taka mam. Mam szybę solarna+ zielony pasek na górze i nie jest to na pewno żadna naklejka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Trafione:

- 3.0 d :D

- serwotronic - nawet najgłebsze koleiny nie istnieją!

- Idrive: bluetooth, navi, audio itd

- bixenon

- podświetlane klamki

- podstawki na kubki

- lustrea fotochromy

- fotele sportowe

 

 

Nietrafione:

- sterowanie głosowe

- sportowe zawieszenie...nie sprawdza się w Polsce, miałem okazję jezdzić 3er ze sportowym i noramlanym zawieszeniem: różnica w komforcie znacząca. Ja na szczęście mam "cywilne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.