Skocz do zawartości

320D Wahania obrotów (spadki)


krystiano.romano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie i panie,

mam problem [jak w temacie] tak to wygląda dokładnie:

 

 

Kolejna kwestia na pewno z tym związana to taka że jak wyłączam całkowicie climatronic to spadki obrotów natychmiast ustępują.

To co jeszcze mnie niepokoi to to że silnik nie dogrzewa się do końca, tzn. robiłem test na zegarach i temperatura oscyluje w granicach od 75C na włączonym ogrzewaniu do 83C na wyłączonym, no i co za tym idzie nagrzewanie się silnika (do w.w. temperatury) trwa bardzo długo (jakies 15-20KM min.).

 

Bardzo proszę o pomoc jeżeli ktoś spotkał się już z podobnym przypadkiem (bez zbędnych komentarzy),

z góry wielkie dzięki za ewentualną pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film nie działa ale sądząc opisie problemu wyglada na tzw. zimne luty czyli uszkodzone podgrzewacz wody lub webasto jeśli posiadasz. Mam ten sam problem

 

Co do niedogrzanego silnika to na 99% niesprawne termostaty główny i egr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie pod temat :D ostatnio zauważyłem ze np dojeżdzając do skrzyżowania przez chwile na wolnych obrotach faluje silnik (na rozgrzanym) o co może chodzic??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o temperaturę silnika to na 100% termostat głowny i egr a jeśli chodzi o falowanie, to u mnie również coś takiego występuje i różnie mówią niektórzy że tak ma być i się nie przejmować a inni to wina podgrzewacza płynu chłodzącego jest obszernie o tym na forum:

oto link:http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=117366&hilit=podgrzewacz+p%C5%82ynu

Znajdziesz tam wiele informacji na ten temat.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faluja bo za duzo pradu coś bierze w aucie, a alternator nie wyrabia!

 

zobacz czy sie tak dzieje na samych swiatłach mijania(wyłacz grzanie,grzanie szyby,grzanie fotela,radio,i wszystko co ciagnie prad)

 

ja tez to zauwazyłem nie jest to bynajmniej wina mrozu tylko załączania dodatkowych ciagnacych duzo prądu urzadzeń

 

na wolnych obrotach alternator nie pociagnie tylu użadzen naraz i jednoczesnie doładuje akumulator

 

zmien styl jazdy z oszczednego na mniej oszczedny(czyt. nizsze biegi wyzsze obroty-zimą to pomaga)

 

napisałes ze na rozgrzanym faluje-to sie zgadza bo obroty jak sie ssanie automatyczne wyłaczy spadaja do ok700 sa za niskie zeby wyciągnąc max z alternatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
witam mam 330D sedan 2000r u mnie od jakiegos czasu falują obroty nie zaleznie od tego czy zimny czy cieply spadaja tak o jakies 200 zjawisko jest nie regurlarne tzn ze raz czesciej w odstepach tak co 15-20 sekund a raz rzadziej spadaja i zaraz sie podnosza takie wachniecia jak na filmiku wyzej podpytalem mechanika i mowi ze to jeden z obiawow konczacej sie pompy paliwa mam nakulane 230000 km w komputerze jest taki przebieg także wnetrze rowniesz nie nosi znamion na wiekszy przebieg ma ktos jakis pomysł na co zwrocic uwage jeszcze poczyscilem egr i elektro zawory od sterowania podcisnieniem no bo dymila czy pojechac od razu na serwis :?: :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi własnie pompa wysiadła ale obroty nie falowały, przy niedogrzaniu silnika cały czas chodzi webasto bądź elektryczny podgrzewacz wody wiec alternator moze nie dawac rady i to powoduje owe spadki obrotów,jedyna oznaka jaka była przed "smiercia pompy" to ze auto zaczeło sie dusic po przegazowaniu i zgasło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc podgrzewacz jak minely te siarczyste mrozy problem bardzo zmalał prawie zanikł po za tym mechanik powiedział ze po zimowym stylu jazdy tzn. 1700 obrotów rozne zeczy sie dzieja i nakazał po osuszeniu jezdni troszke bemwe przepedzic po dwupasmowce poszła 220 w mgnieniu oka troche wyprzedzania troche sprintu ze swiatel ale czas pokarze co ja boli odpala super moc ma moze przesmradzam troszke pozdrawiam i dzieki za wskazowke na temat pompy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

u mnie jest identycznie, na kompie nie ma bledu, kumpel w 2.0d mial to samo (rowniez bledu nie bylo), kupil, zmienil i problem ustał.

U siebie nie ruszalem jeszcze tego podgrzewacza bo poki co ladnie lapie mi temp po 4-5km mam pion a 89 po jakis 6-7km w zaleznosci od warunkow w jakich jade (nie mam webasto)

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.