Skocz do zawartości

Słabo działający nadmuch ciepłego powietrza


Maluch

Rekomendowane odpowiedzi

Przy tych temperaturach odczułem że słabo działa nadmuch ciepłego powietrza.Tzn. jak zapale zimne auto i podkręcę na climatroniku nawiew to wieje ostro ale jak się już silnik zagrzeje to niestety leci słabo .Zaznaczam że cały czas pokazuje tą samą siłę nadmuchu.Temperatura ustawiona na np.22 C.Inne spostrzeżenie odpalam samochód zimny nadmuch jest automatycznie ustawiony na najmniejszym stopniu.Po wychyleniu się wskazówki od temperatury cieczy po za niebieskie pole nadmuch się załącza na 3/4 skali ale jakoś nie wieje zbyt mocno.Niby jak zmniejszam i zwiększam siłę nadmuchu to jest odczuwalna różnica ale nie duża.Zaznaczam że problemy dzieją się tylko na ciepłym silniku.Na zimnym głowę urywa :mrgreen:

Co to może być?? zapowietrzony układ chłodzenia czy jeż a może coś innego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od 'klasycznego' jeża :mrgreen:

Miałeś rację dzisiaj go wyciągłem i poprawiłem luty na rezystorach i wszystko wróciło do normy.Ale mam inny problem ponieważ wydaje mi się że długo grzeje się silnik.Po przejechaniu 10 km w trybie miejskim przy dodatniej temp.zagrzał się silnik do 1/4 skali czy tak powinno być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od 'klasycznego' jeża :mrgreen:

Miałeś rację dzisiaj go wyciągłem i poprawiłem luty na rezystorach i wszystko wróciło do normy.Ale mam inny problem ponieważ wydaje mi się że długo grzeje się silnik.Po przejechaniu 10 km w trybie miejskim przy dodatniej temp.zagrzał się silnik do 1/4 skali czy tak powinno być??

 

Zdecydowanie nie powinno tak być, najprawdopodobniej masz termostat do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.