Skocz do zawartości

Adaptacja akumulatora


szymonb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wymieniłem właśnie akumulator.

Chciałem się dowiedzieć (opinii na forum jest wiele) czy trzeba go adaptować czy nie.

Akumulator ma identyczne parametry jak mój stary z ta różnica że jest nowy :-).

Niektórzy twierdzą że wymieniając na taki sam akumulator nie trzeba adaptować inni że wręcz przeciwnie bo auto wyczuwa ze akumulator się starzeje i inaczej go ładuje.

Poproszę o wasze opinie, najchętniej tych co nie adaptowali i pojeździli więcej niż kilka miesięcy na nowej baterii.

 

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaleca się przeprowadzenie adaptacji. Ja wymieniłem i zaadaptowałem. W ogóle to jest dziwna sprawa, przecież za prawidłowe ładowanie odpowiedzialny jest regulator napięcia i powinien wyłapać, że jest nowa bateria. Któryś z forumowiczów wymieniał i nie adaptował i podejrzewam, że nic się złego nie dzieje. Ale samochód widzi nowy jako stary czyli tak jakby nowy cały czas doładowywał, więc go może szybciej rozładować.

 

Ja jednak proponuję podłączenie pod kompa i wpisanie nowego aku. Ja tak zrobiłem i mam spokojną głowę.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zaleca się przeprowadzenie adaptacji. Ja wymieniłem i zaadaptowałem. W ogóle to jest dziwna sprawa, przecież za prawidłowe ładowanie odpowiedzialny jest regulator napięcia i powinien wyłapać, że jest nowa bateria. Któryś z forumowiczów wymieniał i nie adaptował i podejrzewam, że nic się złego nie dzieje. Ale samochód widzi nowy jako stary czyli tak jakby nowy cały czas doładowywał, więc go może szybciej rozładować.

 

Ja jednak proponuję podłączenie pod kompa i wpisanie nowego aku. Ja tak zrobiłem i mam spokojną głowę.

 

Pzdr.

 

A gdzie to można zrobić i za ile? Wymieniłem 2 miesiące temu i nie bardzo chcę płacić w ASO kilka stówek za podpięcie do kompa, bo tyle kosztuje nowy akumulator (za Vartę Silver 77Ah zapłaciłem 400 zł). Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaptował bym akumulator ale niestety w Łodzi zostaje mi tylko BMW Tłokiński.

 

Z tego co czytałem o akumulatorach to auto reguluje tylko napięcie a reszta zależny tylko i wyłącznie od akumulatora.

To znaczy jeśli napięcie jest w przedziale 14-14,4 V to wszystko będzie ok i akumulator będzie poprawnie doładowywany.

Czy akumulator jest stary czy nowy to jest ładowany dokładnie takim samym napięciem 14-14,4 V, auto ma tylko "dbać"

żeby nie ładować poniżej albo powyżej tych wartości.

Panowie z centrum Centra profesjonalnym urządzeniem dotknęli plusa i minusa sprawdzali mi zużyty akumulator i pokazywało "dobry doładuj".

W środku oczywiście była brązowa zupa i tracił napięcie.

Morał : tylko organoleptycznie dało się sprawdzić stan faktyczny, po otwarciu cel.

Jeśli urządzenie "akumulatorowców" nie jest w stanie rozpoznać faktycznego stanu akumulatora po dotknięciu plus i minus

to jak niby robi to BMW ???

 

Oczywiście nie neguje zaleceń BMW co do adaptacji. Już nawet przy numerze części w katalogu zamieszają tą notę

 

"On vehicles with IBS (Intelligent

Battery Sensor) the battery must be

registered via the diagnosis system

(ISTA) and thereby logged in to the

vehicle electrical system. "

 

Teraz tylko kwestia które BMW to mają i jak to sprawdzić.

 

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być ASO, nie macie żadnego innego serwisu, które naprawia BMW? Ew. ktoś ogarnięty z kompem. Ja płaciłem za taką usługę 50 zł. I jeszcze mi koleś błędy pokasował, jakie powstały m.in. po czyszczeniu kol. ssącego (odczepianie czujników, itd..) wymianie świec, itp.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.