Skocz do zawartości

e39 touring problem z tylną klapą


cziko007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeszukałem całe forum i nie znalazłem nic co mogło by mnie naprowadzić na trop gdzie szukać przyczyny usterki w mojej biemie

Mam taki problem z mim 530d tournig e39 ze 2 dni temu jak próbowałem otworzyć tylna klapę to zamek odskoczył ale nie otworzył się i teraz klapa jest w pozycji zatrzaśnięta ale nie dociągnięta przez automat

Najgorsze ze teraz nie da się jej ani otworzyć ani dociągnąć i tłucze się na dziurach przyprawiając o biała gorączkę ze złości :evil:

Jak wciskam przycisk obojętnie czy w klapie w kabinie czy tez pilocie to automat próbuje dociągnąć klapę zamiast otworzyć ale i tak nie jest w stanie jej zatrzasnąć całkowicie

 

Czy ktoś wie jak z tym sobie poradzić??

 

Czy jest jakiś sposób na otwarcie awaryjne klapy ręcznie?? Pod uchylaną tapicerką jest tylko sznureczek do otwierania tylnej szyby a co z samą klapą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kolego klapę otworzysz - poprostu otwórz szybę, następnie schowek w tylnej klapie (ten gdzie znajdują się trójkąt klucze itd. I teraz po wewnętrznej stronie klapy musisz wymacać taką zaokrągloną klapkę. pociągnij ją a bagażnik się otworzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można otworzyć awaryjnie za cięgno, które znajduje się w skrytce na klapie (jest tam np trójkąt) po prawej stronie.

zamek jest elektryczny więc zapewne jest to usterka elektryczna.

aby dobrać się do zamka i próbować samemu zdiagnozować przyczynę można odkręcić plastiki klapy bagażnika.

zdjęcie plastików niewprawionej osobie ze śrubokrętem zajmie 5-15 min :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz link do całego mechanizmu - może będzie pomocny.

 

http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/Touring/Europe/525tds-M51/LHD/M/1996/june/browse/bodywork/trunk_lid_closing_system/

 

Ty musisz pociągnąć za nr 3. To ta linka z zaokrągloną klapką.

 

Sam siłownik ma nr 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.