Skocz do zawartości

320d touring podkładka górna sprężyny tył


bmwuserE46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy miał ktos uszkodzoną podkładke spręzyny górną?

Ostatnio przy zmianie opon zauważyłem ze moja podkładka jest popękana w prawym tylnym kole.

Czy można z tym jeżdzić ? czy trzeba wymieniac? duzo jest z tym roboty ?

Stuka mi cos własnie w tym kole i moze to własnie w wyniku tej uszkodzonej podkładki

jakie macie doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze jej nie wymieniłem i tak sie zastanawiam bo przeciez spręzyna przylega dość mocno do karoserii i stuków tam nie powinno być. Sprezyna ugina sie i prostuje ale nie rusza w miejscach mocowania przeciez.

przy wiekszym obciązeniu mam mniejsze stuki niez przy mniejszym. najbardziej stuka jak pusty i na małych poprzecznych dziurach, wiec sam nie wiem czy to moze być przyczyną własnie ta pęknięta podkładka górna spręzyny tylnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest obciążenie to sprężyna mocno siedzi a gdy go brak to skacze a podkładka jest po to żeby ją czy mało ale to nie tylko sprężyna myślę że to może być amortyzator wybity i to też daje stuki sprawdz to sobie najlepiej na stacji diagnostycznej tam ci wszystko powie czy to jest sprężyna czy sprężyna i amortyzator powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jesli Ci puka to nie podkładka sprężyny tylko górne mocowanie amortyzatora. http://moto.allegro.pl/mocowanie-poduszka-amortyzatora-bmw-e30-e36-e46-hd-i1348802806.html

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi, górne mocowanie amortyzatorów wraz z amortyzatorami tył już wymieniłem, a stukanie nie przeszło. dziwne wiec bo dodam ze wahacze też były robione :( co tam jeszcze moze pukać? most?, belka? przegób czy półoś przeciez nie puka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie na nierównościach coś "ćwierka" ,więc chciałem zacząć od wymiany górnego mocowania i osłon.

 

Czytałem ,że trzeba się uzbroić w cierpliwość bo plastików trzeba trochę pościągać, ale czy są potrzebne jakieś dodatkowe przyrządy, ściągacze i inne pierdółki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.