Skocz do zawartości

Pasek alternatora, a dmuchawa.


Rafi V8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim, mam dziwny problem ze swoją padlinką, a mianowicie chodzi o to, że jak gdzieś pod maskę dostanie się woda to dobiega spod niej jakiś pisk. Przypuszczam, że piszczy pasek alternatora, ale co mnie jeszcze zastanawia i nie daje spokoju to to, że wczoraj jak jechałem do pracy i przejechałem przez kałuże to siła nawiewu dmuchawy spadła, a jak wcisnąłem pedał gazy to usłyszałem pisk, a siła dmuchawy wróciła do normalnego poziomu. I tu moje pytanie czy ślizgający się, (piszczący) pasek alternatora ma wpływ na siłę nadmuchu dmuchawy??? A jeśli nie to, co może być przyczyną wahań siły nadmuchu i czy ten pisk koniecznie musi być związany z paskiem alternatora??? Chodzi o BMW e34 530 M60.
Chroń mnie Boże, przed Diabłami w mundurach o niebieskim kolorze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiecie spada, a z nim obroty dmuchaffki

---------------------------------------------

Stereo install build progress - 40% (jest plan, kable leza, wzmaki wisza, sub juz gra, radio siedzi, slupki maja ksztalt, tweetery graja...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc dla przykładu dajmy nas to że kiedy pasek się nie ślizga obroty alternatora to 1000 a kiedy zacznie się slizgać to spada do 600 a co za tym idzie jest mniejsze ładowanie a im słabsze ładowanie tym siła nadmuchu będzie mniejsza.Kiedy dodajesz gazu,zwiekszają się obroty alternatora znowu do 1000 i zwieksza sie ładowanie zatem siła nadmuchu zwiększa się.Już jaśniej nie można i o to chodzilo w poście wyżej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.